Skocz do zawartości

Potrzebny tokarz


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję modelarza z tokarką, który z aluminiowej rurki mógłby mi wytoczyć takie tulejki:

 

otwór 8mm

całkowita średnica 15mm

rowek na środku głębokość 2mm szerokość 2mm

grubość tulejki 4mm

w środek tulejki ma wejść to łożysko: http://allegro.pl/lozysko-wysokoobrotowe-693-zz-3x8x4-mm-wyprzedaz-i2849615361.html

 

Trzeba po prostu z pręta aluminiowego, która bym dostarczył, wytoczyć otwór 8mm, następnie ten rowek 2x2mm, a później odciąć tulejkę.

Potrzebuję kilka sztuk takich tulejek. Czy ktoś by się podjął tego zadania?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko aluminium, nie trzeba wiercić, można zrobić jednym narzędziem "ECO". Na twardszych metalach wiercę początkowy otwór około 0.5 mm mniejszy od rozmiaru końcowego i potem wycinam tym narzędziem. Coś takiego :

 

http://www.ebay.com/itm/7mm-CARBIDE-STRAIGHT-FLUTE-DRILL-TiALN-COATED-USA-MADE-/190685076974?_trksid=p4069.m2059&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D4091023644299464866%26pid%3D100039%26prg%3D1011%26rk%3D1%26sd%3D190685076974%26

 

Tyle, że początek narzędzia jest całkowicie prosty. Sterując na dowolnej osi x/y można uzyskać dowolny rozmiar od 4 lub 7 mm w górę.

Z aluminium jak z plasteliną, przy odpowiedniej prędkości narzędzia można osiągnąć niemal lustrzane wykończenie otworu. Zobaczę w weekend czy mam jakieś pręty aluminiowe w pracy, jeśli tak to mógłbym zrobić, w poniedziałek dowieźć do Polski bo przyjeżdżam na święta. Jeśli nie ma materiału to raczej nie pomogę, bo przeciągnie się przynajmniej 4 tygodnie (pobyt na urlopie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle ;) Pokusiło mnie dziś zajrzeć w ulubione miejsce leni.. wielki pojemnik z wiórami. Odkopałem pręt 67 cm, zktórego mogę Ci to jutro wykonać. Końcówki prętów idą w inny pojemnik, ale jak komuś się nie chce pracować, to zatrzymuje maszynę, wyciąga materiał i zakopuje w wiórach.. potem zawsze wytłumaczenie, że szły odpady, żeby się licznik zgadzał ;) Jedyny mankament, to zrobię to z ostrymi brzegami, maszyna jest ustawiona na duże zamówienie z nierdzewki, więc podmienię pręt i zrobię a krawędzie Sobie wygładzisz nawet skalpelkiem, to tylko aluminium. Napisz najszybciej jak się da ile sztuk potrzebujesz bo jutro ostatni dzień i urlop, więc z samego rana chciałbym się za to zabrać. Koło wtorku mógłbym wysłać bo będę już w Polsce, myślę że jak jedyny koszt jaki poniesiesz to koszt wysyłki, to będzie dosyć fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. materiału odejmując końcówkę, którą wypluwa maszyna powinno starczyć na 60 sztuk, więc nie problem, program napiszę w parę minut, jedna sztuka powinna się robić jakieś 9 sekund, więc ujmując krótko jak mi się nie oberwie od szefa, że przerwałem zamówienie z nierdzewką, to nie ma problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że modelarze sobie pomagają :) ale z drugiej strony, budowniczy modeli jakie by one nie były, już dawno powinien mieć swoje dojścia i dostępu do maszyn sobie poszukać. Nie absorbować kolegów duperelą, w sumie- tylko iść do znajomego fachowca i poprosić,żeby zrobił co potrzebne za godziwą opłatą, oczywiście. Jak urządzałem swój prywatny warsztacik, to pierwszym narzędziem była właśnie tokarka, nieduża, niedroga, ale wystarczająca do moich potrzeb, później były inne maszyny, Więc chcę tu powiedzieć, że kto ma swoje, prosić się nie musi :P Owszem, nie każdego stać nawet na prostą maszynę, ale od czego jest oszczędzanie? ;) A ofert na małe maszyny jest bez liku :)

A.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej jeśli mi pokażesz fają tokarkę która nie będzie od razu kosztowała 5k pln to bardzo chętnie bym kupił.

Potrzebuję toczyć elementy o średnicy max 100mm i długości 250mm

Mówię oczywiście o porządnej maszynie a nie takiej z castoramy co ma luzy jak wytarte do zera łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A są jeszcze osiedlowe modelarnie? :huh: Z wyjatkiem oczywiście, mojego warsztaciku, do którego okoliczni modelarze czasem wpadaja coś sobie zrobić i piwko wypić... ;) ale moja modelarnia, to moja, prywatna. I bałaganik prywatny, ale maszynki sprawne :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle co osiedlowe, a jedna w mieście. Przykładowo - w Sopocie jest bardzo przyjemna modelarnia, nie najlepiej wyposażona, ale są najpotrzebniejsze narzędzia i maszyny(wszystko w pełni sprawne) :D jest też TV, DVD i komputer z symulatorem.

Natomiast pracowania w Gdyni... Tak świetnie przygotowanej to prawodopodobnie nigdzie w Polsce nie ma. Mają pełne zaplecze, od tokarki, przez szlifierki taśmowe, komputer z RF G5.5, do wiertarki stołowej i CNC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.