Skocz do zawartości

Silnik 4250 problem ze śmigłem...


czester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dwuch tygodni borykam się z problemem doboru śmigła w związku z tym ze to mój pierwszy duzy model to zakupiłem

silnik właśnie ten :http://www.hobbyking...nner_Motor.html

 

nazbierałem różne smigła ale największe co posiadam to jest 14.5x6 i na nim przy 5 celach wyciągłem 24A to jednak nie wiele a sprzedawcy nie dopisali sugerownych rozmiarów śmigieł a jak wiadomo kupywnie na prubę to raczej nie zbyt dobry pomysł jeś był by mi ktoś w stanie pomóc w tej sprawie to będę bardzo wdzięczny , myślałem o smigle 3-łopatowym takim 14x9 nie wiem czy dało by to radę ,jezeli chodzi o model to całość wagi powinno się zmieścić 2400gr.i jeszce fotka modelu do którego szykuję tą elektrownię.

post-3100-0-85653200-1356468427_thumb.jpg

post-3100-0-90678600-1356468451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Śmigło które masz czyli 14,5 x 6 to średni wybór w sensie jeśli chodzi o skok -mielenie bez sensu... ;)

Przy podobnym silniku w akrobacie używałem śmigieł o wym. 14x 8 do 15x8 i to optymalny wybór.

Przy 15x8 ciąg oscylował w granicach 4 kg i to był ogromny nadmiar mocy (model o wadze ok 2300 g)

Polecam drewniane śmigła -takie

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9355__Turnigy_Ultra_light_wood_propeller_15x8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to umnie wygląda na 3/4 gazu prąd dociąga tylko do 11A wg. mnie problemem jest to że kupiłem za wolny silnik jutro sprubuje zorganizowac takie śmigło ,a może skusić się na 3-łopatowe?http://www.nastik.pl/master-airscrew-3blade-14x9-p-1870.html podobno sprawność jest lepsza ,w suymie

akrobacji to raczej nie będę robił lecz mocy to więcej nigdy nie zaszkodzi ,borykam się z tym modelem bo raczej latam szybowcami a tu zachciało mi się

dwupłata miałem go napędzic spaliniakiem lecz jest zrobiony pod elektro i szkoda mi niszczyć wszystko tak mozolnie wykonane,tym bardziej że wystarczy

dobrać smigło i model jest już gotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,masz niskie Kv więc możesz dawać duże rozmiary śmigieł nie przesadzając z skokiem.

Spróbuj na tym co pisałem czyli 15x8,zobaczysz efekty :rolleyes: .Trzyłopatowe być może też się sprawdzi (mniejsza średnica -wiec ryzyko uszkodzenia o podłoże mniejsze) lecz z rozmiarem musisz zapytać doświadczonych w tym temacie -wiadomo musi być mniejsze (bodaj o 2 cale od zalecanego).

Te od Grzesia -cieżkie ,do spalin :P -szukaj w wersji elektro

Modelik śliczny,akrobacje będzie wykonywał wyśmienicie,szkoda go do "szybowcowego " latania ;) ,mocy będzie dość do szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonię do modelemax jakpracują to podskoczę mają takie coś:http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_69_322&products_id=3369

powinno dać rade a jak by co to nie będę dużo stratny ,te (małe żółte rączki)jak by dali specyfikację to łatwiej było by dobrać jakieś śmigiełko ,poprzedni właściciel twierdzi że oblatywał go na 4-celach na silniku sk4250 ale 650kv i miał nadmiar mocy ale ja się pospieszyłem z zakupem silnika .a jeżeli chodzi o frówanko to się zobaczy jak nie dam rady z akrobacją to najwyzej wymienię się na szybolka .i nie będe płakał muszę tylko postarać się a żeby mu nic nie zrobić bo szkoda by było takie cacko rozwalić tym bardziej że jest bez skazy i ktoś się mocno napracował wszysko pasuje co do mm .

ps. a jak myślisz dać mu zewnętrzny ubec czy nie regulator jest ten:http://www.nastik.pl/dualsky-xc65lite-p-4526.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym silnikiem zakręcisz na 5 celach spokojnie śmigłem 16x8 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__399__265__Hardware_accessories_-Turnigy_Type_C_wood_.html

Możesz mieć jednak problem z wielkością w tym modelu. Spróbuj to 3 łopatowe, które wskazałeś powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 to już jak dla mnie za wiele lepiej zostawić więcej miejsca pod maską w nastiku są te 3-łopatowe ale do spalin , na allegro wynalazłem jakis wynalazek http://allegro.pl/smiglo-trojlopatowe-emp-15x8-e-i2893399985.html lecz bardziej by mi pasowało zwykłe i drewniane może 15x10 ,nie wiem czym mu w teori wyliczyć to śmigło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj..po co Ci śmigło o skoku 10 ? Chcesz mieć model do wyścigów ? ;)

Spróbuj coś ze skokiem 8/7 i zobaczysz że model fajnie będzie latał (jak pisałem 15x 8)

Ewent. to co pokazałeś z allegro .

Śmigła nie dobierzesz tak od strzału i nikt Ci nie napisze że to i koniec .To zależy od modelu,masy,silnika,wydajności regla,akumulatorów oczekiwań co do osiągów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o silnik to przypadek jeszcze popróbuję ze śmigłami w sumie skusiłem się bez doświadczenia a silnik był na wyciągnięcie ręki za dwie stówki całkiem nowy w 48 godzin dotarł do mnie ale jak coś nie wypali to niestety trzeba będzie kupić jakiś z 800kv a ten odsprzedać na alledrogo lub wymienić np. na jakieś pakiety,nazbierałem śmigieł właśnie pakiet kończy się ładować to za godzinę lub dwie wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze efekty są ale niestety małe żółte rączki zrobiły za luźne gwinty i piasta po dwóch przekładkach śmigieł zaczeła się rozkręcać ale oczywiście dwie próby przeszedłem a więc:pakiet ful naładowany 25cx4200mach 5s śmigło 14x7 pobór prądu 25,8A ciąg(pomiar elektroniczną wagą)1670 gr.

śmigło 14x9.5 prąd 35,6A ale ciąg już 2 kg.no i śmigło 15x8 ale doszedłem do 30A no i ciąg miałem 2400gr czyli już dobrze model komplet wychodzi 2370gr jak dojdę do 3kg ciągu to dam sobie spokój ,jutro muszę zakupić nakrętki 2mm i skontrować piastę bo jak śmigło odskoczy to będzie masakra

w tej chwili już strach stać obok modelu ,zaczynam się wahać czy w ogóle oblatam ten model zanim trafi na aukcję trzyma mnie na razie tylko to że już kosztował mnie 9 stówek i ciężko będzie to odzyskać (ale byłby fajowy szybolek)

ps:wracając do tematu jak uważacie ile musi mieć ciągu a żeby dało się swobodnie (pobrykać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuje Chińczyków też wiadomo zawsze jakiś bubel się znajdzie ale jak by nie patrzyć to w sumie dzięki nim możemy bawić się naszymi zabawkami nie tak jak dawniej gdzie trzeba było budować model od podstaw a np. serwa to trzeba było składać kaskę z pół roku i później się je przekładało z modelu do modelu a teraz każdego stać na coś bez większego wysiłku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powracam do tematu bo w końcu silnik rozszyfrowany dziś poszło śmigło 14x10 i 15x8.a więc tak :

jak wiadomo pakiet 5s 25c 4200mah(kiedyś miał)

śmigło 14x10 prąd 41A ciąg 2700gr nie ma rewelacji ale śmigło 15x8 to już rewelka prąd 46.5 A a ciąg 3100gr no to już wystarczy model sam chce się oderwać jak by był śmigłowcem ciąg mierzyłem elektroniczną wagą tak że nie jestem pewien do końca wyników ale myślę że raczej nie mniejszy

ogólnie motorek super śruby skontrowałem dostały kleiku pierścień zabezpieczający wymieniony na nasz krajowy który nie jest z plasteliny i dodatkowo

piasta mocowana śrubami imbusowymi teraz to śmiga myślę że przy wadze nie całe 2400gr to będzie ostro pomykał .i to już koniec moich zmagań

ogólnie silnik polecam po 8 minutach pracy na 35A był tylko letni po zakupie nowego należy od razu (używając piasty mocowanej na śruby) pogłębić otwory wpustowe i nałożyć od strony stojanu kontry nakrętki m2.5 i jest cacy nie trzeba przebijać osi .za wszelaką pomoc dziękuję i pozdrawiam.Czesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.