Skocz do zawartości

DX6i prezent trafiony czy nie?


k2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Nadeszła długo oczekiwana przeze mnie chwila, i po kilku latach przymierzania się do modelarstwa postawiłem (a raczej moja narzeczona postawiła, kupując mi na gwiazdkę aparaturę) pierwszy krok na drodze do latania.

Prezent był dla mnie totalnym zaskoczeniem i w związku z tym dostałem taką aparaturę jaką polecił sprzedawca.

Pod choinką znalazłem Spectrum DX6i DSMX. Mam możliwość wymiany na inną i moje pytanie brzmi czy skorzystać z tej możliwości.

 

Chciałbym, żeby aparatura służyła mi długie lata i umożliwiała rozwój, jeśli modelarstwo mnie wciągnie.

Zacznę zapewne od Easy Glidera albo Easy Stara, którego kupię zaraz po nowym roku ale już teraz czuję, że prędzej niż później pociągnie mnie do FPV.

W przyszłości nie wykluczam też spalinówek i helikopterów.

Czy DX6i jest odpowiednią dla mnie aparaturą? Przeleciałem w ostatnich dniach niezliczoną ilość wątków na forum i z niepokojem czytałem o przeróżnych problemach z tym, że większość z nich pochodzi sprzed kilku lat. Czy coś się zmieniło?

 

Jeśli powinienem zmienić to na co? Spectrum koztował niecałe 600zł więc liczę się z koniecznością dopłaty. Powiedzmy, że pieniądze mnie nie ograniczają ale to nie znaczy, że chcę dokładać 1000 czy 1500zł bez potrzeby. Chodzi mi o to, żeby radio było solidne, bezawaryjne i łatwe w obsłudze. Dobrze byłoy też, żeby było dostępne w sklepie Model-Fan w Łodzi bo stamtąd pochodzi moj DX6i.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Nadeszła długo oczekiwana przeze mnie chwila,.....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Nie wymieniaj.

Będziesz zadowolony.

 

Właściwie, to radio ma wszystko czego potrzeba i starczy Ci na bardzo długo ;) .

 

Ja sam robiłem kiedyś przymiarkę do tego radia, ale ostatecznie wybór padł na T9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przesłać na email link do wątku, niech wiedzą jakich prezentów oczekujemy:D sory za ot :)

 

Lepiej nie, bo co niektóre przeliczą wartość aparatury, na jakże niezbędne firanki i dopiero się zacznie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokujesz nie pierwszą i pewnie nie ostatnią dyskusję nt. Turnigy, krytykowaną głównie przez tych, którzy jej nie używają... :)

 

Nie mam sensu podejmować tematu, bo zaraz zrobi się wątek gigant o wyższości Świąt Wielkiej Nocy, nad Bożego Narodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletuję zamówienie gratów do easy glidera z hobbykinga. Czy powinienem zakupić jakiś pakiet do tego radia czy zostać przy paluszkach?

 

Możesz zostać przy "paluszkach"- oczywiście akumulatorach, tylko koniecznie zlikwiduj koszyk i polutuj aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona je mało prądu więc paluszki starczają na pół sezonu mi po w sumie 8 latach w modelarstwie rc zaczyna brakwoac 7mego i 8mego kanału ale modele buduję sam jesli bedziesz latał kupionymi to prędzej zaczniesz wymagac tego 7mego i 8mego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie mam zrobić? Jestem absolutnie zielony w temacie

 

Polutuj ogniwa między sobą.

Kawałek przewodu (lub blaszki miedzianej, mosiężnej)

 

Tak aby były, na stałe, ze sobą złączone.

 

Zapytasz dlaczego ?

 

... ano dlatego, że koszyk ma tendencję to przerywania połączenia w najmniej odpowiednim momencie.

 

Oczywiście możesz latać kilka lat i tego nie doświadczysz, ale ryzyko istnieje i jest realne.

Ja polutowałem jak szybowcem wkomponowałem się w zbocze, bo przestał reagować na stery.

 

Po co masz powtarzać błędy innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polutuj ogniwa między sobą.

Kawałek przewodu (lub blaszki miedzianej, mosiężnej)

 

Tak aby były, na stałe, ze sobą złączone.

 

Zapytasz dlaczego ?

 

... ano dlatego, że koszyk ma tendencję to przerywania połączenia w najmniej odpowiednim momencie.

 

Oczywiście możesz latać kilka lat i tego nie doświadczysz, ale ryzyko istnieje i jest realne.

Ja polutowałem jak szybowcem wkomponowałem się w zbocze, bo przestał reagować na stery.

 

Po co masz powtarzać błędy innych.

 

 

Dziękuję.

Jak z ładowaniem? Rozlutowujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na żonę złego słowa nie powiem. Ostatnio sfinansowała mi zakup Aurory + kufer+pulpit+LiPo+folia na wyświetlacz + dłuższe drążki. Czułem się jak panisko, tylko dyktowałem co chcę mieć B) . Taki efekt osiągnąłem po 30-stu latach małżeństwa.

Wszystko przed wami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.