Skocz do zawartości

Brelok 808#16 problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z tą camerką od samego początku,już mi ręce opadają bo nie mam pojęcia co zrobić

Problem jest w tym że camerka nagrywa mi na dworze 1-2min klipy i się wyłącza a w domu bez problemu nagrywa i 1,5h klipy

Na rcgroups przeczytałem że winna jest karta ale niestety zmieniałem na komaptybilne i dalej to samo

zmieniałem również soft i nic

Nie wiem co temu jest winne i proszę o poradę może ktoś miał taki problem i go rozwiązał

Dziwne jest to że w domu jest wszystko ok ,kręciłem nią ,wstrząsałem ,dmuchałem itd :) i nagrywała a jak ją weznę na dwór to czym zimniej tym gorzej i zaraz się wyłącza

poradzcie coś bo już tracę cierpliwość :))

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kamerki często wyłączały sie w niskiej temperaturze - miałem tak nie raz. Zrobiłem więc ze styropianu"pokrowiec". Ale i przy minus 12 st potrafiła pracować bez zarzutu. Przed każdym wyjściem naładuj dokładnie akumulator lub przejdź na zewnętrzne zasilanie z pakietu. W tym przypadku pamiętaj , że zasilanie kamerki to 1s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Irek porządnie naładuj akumulator i wtedy sprawdź ile wytrzyma w niskiej temperaturze - może traci pojemność w zimnym co światczyłoby o jego "słabej jakości", możesz jeszcze sprawdzić czy na karcie nie pojawił się jakiś plik tekstowy z ustawieniami (powstaje przy wciśnięciu konfiguracji przycisków w kamerce ) co ma wpływ na działanie kamerki,raz tak przypadkiem wcisnąłem na samym początku użytkowania co skutkowało właśnie tym że kamerka nagrywała krótkie sekwencje a później sama się wyłączała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku w kamerce zawsze dobrze ładuje przed lataniem

Spróbuję ją czymś zabezpieczyć przed zimnem ale jak latałem na jesieni to to samo mi robiła jedynie w warunkach domowych chodzi normalnie

wystarczy że wyjdę na zbocze albo polatać na holu juz zaczyna swirować i nagrywac max 2min klipy

myslałem że może gdzieś zimny lut jakiś jest ale w szybowcu na zboczu raczej nie ma drgań heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da. Małe akumulatorki, zimno, niskie prądy, przemarzają błyskawicznie. Efekt występuje w niemal wszystkich takich małych kamerach. Nawet poniżej 6*C na plusie. Jedyna rada to dobrze opatulić i może jakiś mały ogrzewacz chemiczny dorzucić, żeby zapewnić kamerce temperaturę bliską pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - też miałem czasem problemy. Napisałem czasem bo nigdy nie wiadomo było czy nagrywa do końca czy nie. Raz niedokończyła nagrywania przy ponad 10st plus ale przy silnym wietrze, innym razem nagrywała przy minus 10 - 13st. Jeśli kamerka ma być tylko w modelu to może wyprowadź przewody do zewnętrznego zasilania - w końcu i tak ingerujesz w jej wnętrza. Na Twoim miejscu zrobiłbym tak nawet na chwilę by wykluczyć niesprawnosć lipolka kamerki. Kamerka nie posiada czujnika temperatury więc jakoś nie bardzo to widze, że działa w domu , a nadworze już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem test

włączyłem ją w pomieszczeniu następnie trzymając ją w ręce wystawiłem przez okno na niską temperaturę i kamerka zabezpieczona moją dłonią nagrywała.

Gdy kamerkę położyłem na parapecie przy otwartym oknie to nagrywała do momentu aż się ochłodziła

Później już norma klipy po około 50sek

Kamerkę chcę wziąść na narty i zamontować na kasku ale widzę że chyba nic z tego nie wyjdzie chyba że to wina aku i coś pomoże

kamerkę zabezpieczę gąbkę i styropianem a nawet owinę ją folią życia by jej było ciepło byle mi nagrywała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wziałem swoją kamerkę (HD wing camera'ę z HobbyKinga) na narty i miałem przyczepioną na kasku przez 4 dni. 20GB materiału nagrałem bez żadnego problemu :).

Miałem też ją na wycieczce rowerowej, na której non stop dostawała błotem/śniegiem (efekt tylko taki, że mam pod koszulką termokurczliwą ślady piasku :D)

 

A więc bez przesady, że jest to taki zły pomysł (chociaz ryzyko zawsze istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wziałem swoją kamerkę (HD wing camera'ę z HobbyKinga) na narty i miałem przyczepioną na kasku przez 4 dni. 20GB materiału nagrałem bez żadnego problemu :).

Miałem też ją na wycieczce rowerowej, na której non stop dostawała błotem/śniegiem (efekt tylko taki, że mam pod koszulką termokurczliwą ślady piasku :D)

 

A więc bez przesady, że jest to taki zły pomysł (chociaz ryzyko zawsze istnieje).

 

jedna z moich odmówiła posłuszeństwa na jakiś czas po wylądowaniu w puszystym sniegu. One nie są przystosowane do takiej eksploatacji - miałeś szczeście i tyle ale to twoja kamerka i przesadzaj sobie ile chcesz zwłaszcza, że elektronika tej twojej hd wing jest na wierzchu. Raz padł mi regulator bo płatek sniegu dostał sie pod koszulkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem - podejrzewałem akumulator, wymieniłem go na 750 mAh i ładowałem normalnie ładowarką do pełna i dalej to samo. Czy zmieniałeś soft na wersję pozwalającą nagrywać w formacie divix? Bo zdaje się że u mnie problem pojawił się po wymianie softu na divixowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelpiotrek - w ostateczności jak zechcesz to mogę pozyczyć tobie moją ale V1. Z V2 nie zaryzykuję. Jednak w razie jakowegoś nieszcześcia trzeba byłoby pokryć wszelkie straty. Chcesz to mogę z dzisiejszej pogody nagrać na dworze jakiś filmek by był dowód, że wszystko działa jak należy.

EDIT: film wykonany dzis ok 14:32, temperatura -3-4st. czas filmowania prawie 6min dłużej już nie chciało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.