Skocz do zawartości

Zakupy w HK. 55$ za wysyłkę (??)


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Właśnie kończę zamówienie w HK (pierwszy raz). Parę rolek folii do oklejania, regulator, pakiet do nadajnika i parę drobiazgów. Dochodząc do ostatniego kroku mam wątpliwości bo naliczają mi koszty wysyłki - $51.11. Paczka 650x20x93mm 2388g. Czy to jedyna opcja, czy mogę to jakoś zredukować ? (zmniejszyć wagę itp.). Poproszę o podpowiedzi.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 51 $ to trochę za dużo. Paczka miedzy 2-2,5kg kosztuje coś koło 37$ (czyli też nie mało). Jeśli waży ciut mniej niz 2kg to przesyłka kosztuje ok 29$. Mówimy o zwykłej przesyłce lotniczej i wysyłce z magazynu w HK. Być może przez to, ze w "koszyku" masz LiPola ta przesyłka jest droższa niż by to wynikało z wagi paczki. Bo wtedy HobbyKing wysyła paczki przez Szwajcarię albo Singapur.

Ale to tylko moje dywagacje. Pozdrawiam

 

p.s To co napisałem tyczy się przesyłek do Polski. Kolega, jak widzę jest w UK, więc koszty wysyłki na wyspy mogą być inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia, że z tymi lipolami tak jest.. Najwięcej ważą folie i jeszcze dokładają jakieś extra pudełko na folie, które waży 379 gram. Widzę, że tego nie przeskoczę, zamówienie składam głownie ze względu na pakiet i stroboskopy, które u nas są nie do zdobycia. Jak już tyle mam płacić za przesyłkę, wstrzymam się chwilę i pomyślę co jeszcze mi się przyda, jak odbiorniki, regulatory itp. Jeśli ktoś z UK potrzebuje coś z HK, mogę dołączyć do zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest to co mówię. Odhacz tę tańszą.

EDIT - własnie zrobiłem symulację lipoli - 3x 5s 5000 czyli 3x 736g. Air Parcel do 4000g wynosi 37$. Możliwośc zmiany rodzaju przesyłki masz w końcowej fazie zamówienia czyli w 3 kroku. Po pierwszym wyswietla się tabela kosztów w zależności od rodzaju przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... wróciłem do zamówienia, jestem ponownie w kroku trzecim i nic nie mogę odhaczyć. Jedyna opcja to SCS Express.. Teraz wynosi $43. Zmniejszyłem wagę, dzięki Bogu się zorientowałem że jakimś cudem w zamówieniu mi naliczyło 3 rolki czerwonej folii co wynosiło niecały kilogram. Poprawiłem, waga spadła i udało się zejśc do $43 za wysyłkę. Zamównienie zostało złożone. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podzielił na mniejsze paczki i użył kombinacji.

Folie puściłbym osobno bo sa duże i dlatego masz zwyżkę w kosztach przesyłki.

 

Shipment Type Cost (USD)

International (Registered) Air Mail 201-300g $6.99

International (Registered) Air Mail 301-500g $9.99

International (Registered) Air Mail 501-750g $14.99

International (Registered) Air Mail 751g - 1kg $17.95

International (Registered) Air Mail 1.5kg $23.59

International (Registered) Air Mail 2kg $29.79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dobra rada na przyszłość :) Ciekawe kiedy dojdzie, w statusie mam już trzeci "ptaszek", że wydrukowane i spakowane.

 

EDIT:

 

Dlaczego niektóre pozycje z zamówienia są "konkretnie" niebiesko opisane a inne takim bladym jakby transparentnym niebieskim ? Wcześniej folie miałem bladym, teraz stroboskopy a folie już "konkretnym". Czy to oznacza brak towaru ? niby jest "in stock".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka już w EU. Przetrackowałem, zmartwiła mnie przedostatnia pozycja:

2013/1/18 0901 SCS-EU HUB WAITING DUTIES & TAXES PAYMENT TO BE SETTLED FROM CONSIGNEE

 

Czy to znaczy, że mi nie odpuszczą i muszę zapłacić, czy jeszcze nie o ten podatek chodzi ? Jeśli jednak o ten, czy paczka będzie zatrzymana dopóki nie uiszczę opłaty ? Jeśli ktoś ma więcej doświadczenia z zakupami z HK, prosiłbym o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wchodzi w obszar europy musi byc oclone i o vatowane. Na części modelarskie nie ma cła, pozostaje vat.

Nie mniej praktyka i pewnie wewnetrzne przepisy UC mówią, żeby małymi paczkami nie zawracać sobie głowy.

Ty masz sporą paczkę więc najpewniej doliczą Vat od całości. Pewnie się z Tobą skontaktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.