Skocz do zawartości

Tunelowiec multiplexa (Twister)


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak był to oryginalny himax 3600 to bardzo prawdopodobne. U mnie się nagrzał ośka spuchła i pękł magnes w środku na dwie części... 

Na hk w holandi kup sobie turbinkę 6 łopatek za 6,5 dolara i silnik turnigy 2226 bodajże taki 3000 kv lub hercules 2800 kv wygoogluj sobie to znajdziesz odnośnik do strony hk regiel 50A wystarczy na ten zestaw u mnie pobierał 47A dawał 850 wat 980g ciągu na pakiecie zippy compact 2700mah 35-45c A jak nie to są gotowe zestawy na ebayu za nieco ponad 20$ na pełnym gazie zrobisz śmiało 150km/h lecąc poziomo i na tym pakiecie 4s 2700 polatasz na fula około 5-6 minut więc jest to zadowalający wynik logger wypluwa mi dystans około 6km przebytych więc latając w tę i z powrotem na odcinku 300m w prawo i w lewo zrobisz okolo 9-10 kółek... 


taki silnik  

 

http://www.ebay.com/itm/RC-Airplane-Motor-3000kv-Motor-For-70mm-Golden-Ducted-Fan-/390857527420?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item5b00ec907c   

 

 

 i taką turbinę

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=47110

 

i nie popadniesz w kryzys finansowy na pakiety... zippy compact 2700 mah wychodzą po 85 zł z wysyłką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do kolegów którzy składali Twistera od początku a mianowicie chodzi mi o stalowe kulki które powinno się zamontować w kadłubie na ogonie. W moim zestawie ich nie było i nie wiem czy są konieczne z tego względu że montuje sporo lżejszą turbine oryginalna waży 206gr a ta która ja chcę wsadzić tylko 156gr. Model udało mi się zakupić w greckim sklepie http://www.hobbyworld.gr/newshop/index.php?main_page=shopping_cart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do kolegów którzy składali Twistera od początku a mianowicie chodzi mi o stalowe kulki które powinno się zamontować w kadłubie na ogonie.

 

Witam, w moim zestawie były ale ich nie montowałem. Wystarczyło odpowiednie ustawienie pakietu dla prawidłowego wyważenia.

Ładne malowanie. Mój jest szary, pozmieniałem to i owo po ostatniej kraksie ale jakos zabrakło mi weny do dalszych prac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie pierwszy lot ?

tak to będzie pierwszy lot tego modelu. A co do montażu kulek to musiałem je dać bo turbinka którą ja montuje jest lrzejsza od oryginalnej aż o 50g i pod 4s i pakiety 3300 wiec sporo cięższe. A tu model w pełnej klasie :). post-8937-0-21711200-1408612477_thumb.jpgpost-8937-0-80128300-1408615600_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panie malunek klasa... W końcu się pościgamy... Ciekaw jestem efektów z twoją turbawką... jak na razie 226 km\h i ni kuta więcej... trochę mi się już nie chce kombinować... teraz będę grzebał przy stingerze... :P Może wsadzę tam 70mm tą 6-cio łopatową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.