Skocz do zawartości

Tunelowiec multiplexa (Twister)


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ale sie pieścicie z tym twisterem - gotowy to w powietrze

Jarek, przykleiłeś turbinę do górnej, wewnętrznej powierzchni kadłuba, czy wszystko poszło na pióro i wpust, przyciśnięte klapą od dołu, a klapa np. na rzep jak karze instrukcja?

 

Adam, a Ty jak zamontujesz turbinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jaki miałeś czas lotu na tym akumulatorze?

 

He, żeby to ja pamiętał :oops: . Na pewno te 2200 mi spuchły. Leciałem na nich tylko raz bo balem się i lot był naprawdę krótki. Myślę, że nie więcej jak 3 max 4 minuty. Polecam 3200 lub 3700 bo z nimi da się jeszcze model bez przeróbek wyważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wyważenie z 3200 20 C Dualsky'ego ale pomimo obu wklejonych kulek, dziób leci do dołu. Natomiast dobrze wyważa się z 2200 dosuniętym do końca kabiny (w kier. dziobu) + kilka gram ołowiu.

 

Przelecisz to sam zobaczysz przede wszystkim czy akumulatory wytrzymają. Mój najlepiej latał na 5000 i z kawałem ołowiu na ogonie. Jednak bałem się, że przez taki wzrost wagi, urwę zwłaszcza ten ciężki ogon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

No i stało sie, najpierw nieudane podejscie do oblotu Victory Epic(zasilanie elektroniki z chińskiego BEC'a umarło). Na otarcie łez Twister do polatania. Potwierdziła sie stara zasada o jedynym drzewie w okolicy(może nie jedyne, ale na sciezce podejscia do lądowania) które trzeba "zaliczyc". Twister własnie je zaliczył...

[youtube/]

W sumie nic wielkiego sie nie stało, ale model ma już tyle lat, że chyba sie juz znudził. Jest przewidywalny i poprawny do bólu. Może go naprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mój Twister doczekał się swojej kolejki.

Wyposażenie:

regulator http://www.perfectho...le.html?id=4997 regulator ten jest szerszy o 1mm od wnęki przewidzianej przez producenta modelu na regulator. Na długości wystarczy wyciąć 5mm Elaporu od strony turbiny, nie wystaje w kanale. Bardzo dobrze programuje się go przy pomocy tej "karty" http://www.perfectho...le.html?id=4999 .

Pakiet http://www.modelemax...oducts_id=11663 Wkleiłem obie kulki na ogon, pakiet jest dosunięty do tylnej ścianki komory i model idealnie się wyważył. Pozwala na 5min lotu na maxa, zostaje jeszcze 1 minuta na dodatkowe koło przy lądowaniu.

Serwa http://www.hobbyking...5g_0_14sec.html 3 szt.

Odbiornik Optima 7.

 

Model do lotu waży 1080g.

 

Wykonałem silikonowe 20 cm-trowe przewody przedłużające od regulatora do podłączenia pakietu. Z jednej strony zakończone goldami 3,5mm, z drugiej wtyczką XT60.

Elementy utrzymujące pakiet wykonałem ze sklejki 2mm z przyklejonym rzepem dwustronnym. Mocowanie takie jest całkowicie wystarczające (jak do tej pory ^_^ ).

 

c9474f427e440050.jpg

 

ccae5e1af8efd3fb.jpg

 

Wyprowadzenie anteny.

 

750c69123662bfd1.jpg

 

Serwo steru wysokości.

 

e3808d6a1c061f80.jpg

 

Tak model prezentuje się w całości.

 

95773d8280ce7e8b.jpg

 

Do oblotu ustawiłem w regulatorze timming na 2 stopnie, oblot się odbył ale czegoś brakowało. Do drugiego lotu przestawiłem timming na 8 stopni i jest OK. Tak latam.

W pionowym locie brakuje mu trochę mocy. Moment obrotowy od turbiny jest duży. Po wyłączeniu napędu trzeba model podtrzymywać lotkami. Ładnie szybuje. W tym modelu MPX zastosował inne zatrzaski mocujące kabinę z przodu. Dobrze trzymają i kabina jest pewnie zamocowana.

 

W sumie mam następny dobrze latający model :) . Ten dźwięk turbiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sama pokrywa bez turbiny idealnie pasowała do kadłuba. Z turbiną trochę odstawała. Musiałem troszkę podfrezować w kadłubie i pokrywie gniazdo na turbinę, oraz jedną łapkę w obudowie turbiny troszkę skrócić. Turbiny nie wklejałem jest dociśnięta pokrywą. Sama pokrywa jest wklejona na stałe po obrysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam odkupiłem twisterka od znajomego za niewielkie pieniążki latałem na pakiecie 4s jednak silniczek nie wytrzymał więc z tego tytułu nastąpiły zmiany...

Silnik hercules 28xx mierzyłem ciągnie 47A max. 840w na turbinie z hk 70mm 6-cio łopatowej... mierzyłem prędkość data loggerem z hk quantum v2 wypluło mi 155.6 km/h czas lotu na maxa około 4-5 minut waga gotowego do lotu około 1100 gram oczywiście z pakietem zippy compact 2700 mah 4s plus bec 5A tak w razie czego... a tak lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic nie malowałem i nie mam wklejonej na stałe turbiny cały czas faza testów zmiany ,zmiany ,zmiany... więc mam zaklejone na taśmę którą można w każdej chwili odkleić w tej chwili mam turbinkę wemotec 9 łopatową z silnikiem hercules 2800 kv uzyskałem na nim 800 wat mocy przy poborze 43A i prędkość wiewiele ponad 140 więc lipa przeleci na pełnym gazie 6 kilometrów za to wolniej... przy 6 łopatowej chińskiej oczywiście miałem 47A poboru 850 wat na tym samym silniku i latał bez problemu 160 a rekord jaki uzyskałem to 210 km/h z tym że z górki ze sporym skosem na dół. Muszę go pomalować bo przy pochmurnym niebie jest słabo widoczny...

post-9301-0-00465900-1403875478_thumb.jpg

post-9301-0-16513100-1403875501_thumb.jpg

post-9301-0-46407100-1403875527_thumb.jpg

post-9301-0-87804700-1403875551_thumb.jpg

post-9301-0-48438900-1403875576_thumb.jpg

post-9301-0-48223400-1403875601_thumb.jpg

post-9301-0-73437000-1403875625_thumb.jpg

post-9301-0-87077600-1403875651_thumb.jpg

post-9301-0-05383600-1403875676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio naszło mnie na większą prędkość :D 

Kupiłem pakiet 4S 2600mAh i stało się. po 3 minutach lotu silnik wydał ostatnie tchnienie i się spalił  <_< . Mój regulator to JETI SPIN 44. 

 

Latał któryś z Szanownych Kolegów na pakiecie 4S i czy tylko taka przygoda przytrafiła mi się gdyż silnik spalił się ze starości i ze zużycia czy te 14V to dla niego trochę za dużo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.