Skocz do zawartości

Tanio i dobrej jakosci filmy z pokladu Modeli


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

...sam juz zainteresowalem sie tym tematem, ale rozwiazanie ktore sledzilem na forum i na innych tego typu stronach nie zadawalaly mnie , raz ze kamerki byly naprawde drogie ...

dwa problemy z przesylaniem sygnalu i zaklucenia , no i ciezar i dodatkowe wyposazenia zrazaly mnie do tego

 

Alternatywa ktora znalazlem byly kamerki firmy AIR ACE ktora wypuscila na rynek 2 -wie kamerki o nazwie FlyCamOne i FlyCamOne 2

 

pierwsza wersja kamerki

 

 

dsc00591cs7.jpg

 

 

 

druga wersja kamerki

 

12100dpi021vk7.png

 

 

tutaj link i zdjecia oraz dane technichne tej kamerki FlyCamOne 2

 

razem z Pablosem mielismy juz w rece pierwsza wersje i podalismy jej probom

niestety kamerka ta nie wyrosla z powijakow pomimo miarodajnej jakosc robionego filmu pozostawiala duzo do zyczenia... obraz byl dosc znosny lecz sensor fokusa byl zbyt wolny i podczas otwarzania denerwowalo migotanie zmieniajacego sie swiatla ....poza tym zanim moglismy cokolwiek odtworzyc na komputerze ze zrobionego filmu trzeba bylo sie nameczyc aby odpowiednio skonfigurowac kompa do otwarzania....przez co zostala calkowicie zdyskwalifikowana do potrzeb w modelarstwie ......

 

kmerki te roznia sie wielkoscia tylko nieznacznie

 

 

Wczoraj przyszly kamerki nowej wersji FlyCamOne 2

 

 

i od razu moge wam powiedziec ze jest to niebo a ziemia w porownaniu z pierwsza wersja ...

Kamerka zostala zupelnie inaczej skonstruowana sama obudowa jest ladniejsza i bardziej przystosowana do naszych potrzeb... pierwszy film tez jest bardzo zadawalajacy mimo desczowej pogody ,fokus pracuje bez zastrzezen nie ma juz migotania swiatlem , zaraz po podlaczeniu

do kompa zostala rozpoznana i mozna bylo bez problemu odtworzyc film ....

 

technichne dane obu kamerek

 

FlyCmaOne

 

 

 

Size 85x35x10mm

Weight: 24g

Frames 20fps

Resolution: 320x249 pix Video AVi, 640x480 Photo

Functions: Photo, Audio, Video,

CardReader, MemoryStick,

WebCam

Battery: 170mAh Li-Ion

Card Slot: SD/MMC

USB 1.1

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

FlyCamOne 2

 

 

Size 40 x 80 x 14 mm

Weight: 37 g

Frames 25fps

Resolution: 640x480 pix Video, AVi , Photo 1280 x 1024 pix jpg.

Functions: motion detector , Photo, Audio, Video,

CardReader, MemoryStick

Battery: 220mhA Li-Po

Card Slot: SD kard

USB: 5V Mini USB

 

 

podsumowanie ;

 

FlyCamOne 2

 

...jest naprawde alternatywa,i szczeze polecam, jezeli by ktos chcial sobie robic filmiki z powietrza

mysle ze przede wszystkim , male gabaryty i waga, nie wiem jak cena w polsce ;) u nas 59,95€ b.dobra jakosc materialu filmowego i dzwiekowego ....poza tym mozna ja uzywac jako "spiega" :) domowego, posiada sensor cieplny rejestrujacy poruszajace sie osoby lub zwiezeta....b.dobra jakosc zdjec, i b.czuly mikrofon do nagrywania dzwieku....

4 godziny nagrywania filmu przy 2Giga SD karcie powino wystarczyc zrobic ciekawy filmiki z powietrza , filmiki mozna odbrabiac programem Movi Maker od Mikrosoftu ktory mozna sciagnac za darmo..... w sumie za te pieniadze naprawde tylko moge polecic

 

co do pierwszej wersji kamerki RECE Z DALEKA !!!!!!! szkoda pieniedzy u nas koszt 39€

 

niestety nie moge znalezdz :szukaj: nigdzie stronki coby wstawic material filmowy obu kamerek

bo sa w AVi .... moze jak znajde jakis konwerter to wstawie z lotow i pierwsze proby ....

to tyle na temat mojego i Pablosa nabytku

 

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

...i jeszcze jedna sprawa ktora nie poruszylem, aby material zdjeciowy-filmy byl dobrze nagrywany i odtwarzany a takze odczytywany na komputerze trzeba Nowa SD karte wlozyc do kamerki podlaczyc przez USB i sformatowac ja w kamerce w FAT nie w FAT32 !!!!!! formatowanie odbywa sie tak samo jakbysmy formatowali diskietke tym samym programem....

 

to tyczy sie rowniez pierwszej wersji kamerki wtedy obraz bedzie plynny nie spowolniony .....

Poza tym trzeba kupic dobrej jakosci SD karte jak najszybsza .... to gwarantuje jakosc nagrywania i potem jakosc odtwarzania materialu filmowego .....

 

podczas prob uzywalem 4G karty zalecana jest 2 Giga....jeszcze nie zapelnilem jej do koca tak ze nie wiem czy nie bedzie jekis komplikacji i czy dalsza czesc pamieci bedzie rozpoznawalna......ale jezeli jest formatowana tylko w FAT (to odczytuje do 2Giga ) to moze nie rozpoznac 4Giga ...

to tak dla informacji jakby ktos juz posiadal i mial problemy....

 

poza tym w pierwszej wersji tej kamerki ; dopuki nie nagramy czegokolwiek przy pierwszym jej uruchamiamy, moze nam nierozpoznac jako urzadzenia medialnego i nie otworzy plikow , ktory pokazuje zawartosci materialu do odtwarzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter

 

kamerka ta ma wejscie do jej sterowania np. wolnym kanalem ale sprzedajacy nie maja do niej kabla jeszcze ta kamerka jest dopiero 1,5 tygodnia w sprzedazy...trzeba samemu zrobic ....z tym ze w opisie -instrukcji jest opis podlaczen ...... musze porobi jej zdjecia w macro to wstawie tutaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karand

 

...niestety tam tez jest ograniczenie ...i nie wchodzi 198mb ....dostalem od Petra nowy adres gdzie mozna wprowadzic, jest rowniez konwerter , sprobuje jutro cosik wymodzic...poza tym porobie zdjecia tej kamerki ze wszystkich stron.... lacznie z mozliwosciami podlaczenia jej do aparatury....bo jest taka mozliwosc, peter mnie pytal o kopie instrukcji :mrgreen: instrukcja jest oczywiscie podaje jej wymiary;

5cm x 8cm stronka podzielona jest na 4 czesci (czterojezyczna ) wielkosc czcionki to 1/4 mm ......bez lupy sie nie obejdzie a o scanowaniu to mysle nie ma mowy.. chodz sprobuje i zobaczymy co sie z tego urodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jestem "Guru" komputerowym albo moj komp jest do niczego ....

ludzie nie moge nic nigdzie wstawic, pod tym ostatnim adresem co mi Peter podal jak zaczynam ladowac to zaraz mam niebieski ekran i musze kompa od nowa startowac....nie wiem co sie dzieje :shock: , Blutu tez przestalo dzialac , nie moge sciagnoc zdjec z telefonu tej kamerki :( .... musze poprosic kumpla zeby mi sprawdzil kompa , jak juz bedzie dzialac to obiecuje ze uzupelnie tego posta zebyscie mieli jakie takie porownanie obu kamerek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam program Atiwirusowy pelna wersje, Avira premium, i nic nie wykrywa ze jest wirus ... potraktowalem go tez innymi szukaczami znalazl tylko jakis klikacz niegrozny keks ... poza tym nic ...chyba ze podczas czyszczenia kompa cos wymazalem w rejestrach , lub blokuje mi Ten cholerny firewal....moja corka zawsze cos namodzi :> ....a ja musze sie potem drapac po glowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane zdjecia .....Peter specjalnie to co cie interesowalo sterowanie kamerka

 

 

 

dcp03773yo6.jpg

 

 

dcp03774cy1.jpg

 

 

dcp03777sy1.jpg

 

dcp03778kf3.jpg

 

dcp03781hf3.jpg

 

dcp03779az0.jpg

 

 

no i udalo mi sie zrobic zdjecie opisu podlaczenia sterowania ta kamerka :D

 

dcp03791fo6.jpg

 

 

to tyle w skrucie zdjeciowym na filmiki trzeba jescze troche poczekac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

otrzymalem zapytania gdzie moza nabyc owa kamerke, i czy moglbym je sprowadzic...

 

ja tych kamerek nie sprowadzam ani nie rozprowadzam.....

sam ja kupilem u nas w niemczech....

 

podaje adres tam gdzie ja ja nabylem, w tym shopie kosztuje 59,90€ i do tego dojdzie wysylka, ile do polski tego nie wiem....

 

oto adres;

 

http://www.airmix.de

 

 

moge ewentualnie sluzyc pomoca w zamowieniu , piszac text zamowienia, i w kontakcie

 

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.