Skocz do zawartości

Tanio i dobrej jakosci filmy z pokladu Modeli


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo - wszystko jak widzę poszło bezproblemowo :)

Nie wiem czy mogę opublikować ten filmik ale skoro był już w innym formacie to może Arek mnie nie zabije ;)

(embedded objects chyba tu nie działa??)

 

Z powodu reorganizacji serwisu zmienił się adres filmiku.

Oto nowy:

http://img.rcx.pl/users/Arek/Orginal%2043.AVI

 

 

Moje wnioski:

 

- duży rozmiar zawdzięcza kodekowi znanemu z aparatów cyfrowych MJPEG - niemniej przynajmniej zapewnia on dobra jakość obrazu :)

VIDEO: [MJPG] 640x480 24bpp 25.213 fps 4023.5 kbps (491.1 kbyte/s),

 

- dźwięk też jest niekompresowany (telefoniczny PCM 8kHz 8bit),

AUDIO: 8000 Hz, 1 ch, u8, 64.0 kbit/100.00% (ratio: 8000->8000) ... (Uncompressed PCM)

 

- kompresując to z głową do jakiegoś MPEG4 np XVID czy podobne nie powinniśmy stracić wiele na jakości ale pamiętajmy, że MJPEG to tak na prawdę pełne skompresowane klatki jedna po drugiej... niektórym coś pewnie zawsze umknie ;)

 

- powinno dać się odtworzyć i przekodować na prawie każdym komputerku :)

 

- jak dla mnie taka rekomendacja jest wystarczająca... :)

 

Bardzo dziękuję :)

 

PS

Jakby ktoś potrzebował miejsca na jakiś czas (by przekazać coś komuś itp.) na większy materiał foto/audio/video mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jakby ktoś potrzebował miejsca na jakiś czas (by przekazać coś komuś itp.) na większy materiał foto/audio/video mogę pomóc.

 

Skoro widze taka oferte,to :D zapytam

Zapewne w czasie konkursu ,,Z kamera wsrod ptakow'' pojawia sie problemy z umiesczaniem filmow.Dobrze by bylo, gdyby w jednym formacie i na jednym serwerze.

Czy moge na Ciebie liczyc ? Twoj ftp posluzylby jako skrzynka pocztowa.

No i stalbys sie naszym ,,technicznym'' ,a my od czarnej roboty

:ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze podczas mojej delegacji bedzie jakis sloneczny dzien zeby wstawic jakis filmik w "pelnej krasie" i zeby naprawde odac pelna wartosc tej kamerki

 

wtedy bysmy zamkneli ta rekomendacje :D a nabywcy mieli ny pelen obraz jej mozliwosci i nie kupowali w ciemno....

 

mysle ze przydalby sie osobny dzial do wypowiedzi na temat urzywanych urzadzen ich zalet i wad ktore uzywamy do naszych potrzeb , co o tym sadzicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro widze taka oferte,to :D zapytam

Zapewne w czasie konkursu ,,Z kamera wsrod ptakow'' pojawia sie problemy z umiesczaniem filmow.Dobrze by bylo, gdyby w jednym formacie i na jednym serwerze.

Czy moge na Ciebie liczyc ? Twoj ftp posluzylby jako skrzynka pocztowa.

No i stalbys sie naszym ,,technicznym'' ,a my od czarnej roboty

:ble:

Jeżeli ok. 15GB + ok. 1 - 1.5Mbit łącza symetrycznego wystarczą to w sumie nie widzę większego problemu by uzywać go jako "skrzynkę".

W razie czego dysponuję drugim serwerem z łączem 10Mbit (też symetryczne) ale dużo mniejszą ilością miejsca (w porywach ok. 1-1.5GB). No ale też może służyć do podobnego ale niezbyt długiego przechowywania/udostępniania danych jak wyżej.

He he może stworze taki RapidShare dla ubogich ;) (bez urazy oczywiście - w końcu modelarz to zwykle człowiek niebogaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnej filozofii :) dostęp poszedł na PW :) można korzystać choćby teraz :)

Obowiązują tam jedynie ogólne zasady poszanowania cudzej własności katalogowo-plikowej :)

i samoporządkowania.

Przypominam - to co wrzucicie po FTP jest dostępne publicznie pod adresem http://img.rcx.pl /wasz_katalog_lub_plik (choć trzeba znać nazwę pliku katalogu) :)

Warto pamiętać wrzucając tajne materiały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy spory kawalek ,,skrzynki'' na filmy.

Fajna sprawa,z uwagi na to ze czasem sa problemy techniczne,bedzie tam mozna ,,wrzucic na chwile orginalny material,a my juz zajmiemy sie jego umieszczeniem w odpowiednim miejscu.Dotyczy to oczywiscie materialow gdzie wystapia problemy natury technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter co do kamerki jestesmy we wlasciwym dziale ale chodzilo mi o urzadzenia urzywane w modelarstwie, np. autopiloty, urzadzenia do zazenia swiec, power panele, obrotomierze itp. chodzi o urzadenia tanie i poprawnie dzialajace ....szukanie w kazdym z dzialow przyprawia o bul glowy.....a tak byloby w jednym pod reka... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem Twoja propozycje,ale jakos nie ma odzewu.

Zwrociles sie bezposrednio do Administracji ?

Jesli masz koncepcje jak to zrobic,linki,opisy itd. to przyjme Cie z otwartymui ramionami.

Zrobi sie rubryczke-temat i tam mozesz dzialac,a podepniemy to posrednio pod RC-CAM skoro nie ma miejsca na takie rzeczy.Jedna ,,linkownie juz mamy'' nie widze przeszkod by zrobic druga,ale musisz sie zobligowac ze bedziesz tam dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter

 

...zbraku czasu , nie moge podjac sie takowego zadania, nie jest to wymowka lecz faktem, wiec z ubolewaniem musze odmuwic ...nawet na uzupelnienia na mojej Witrynce czekaja juz od dluzszego czasu.... a na forum prubuje byc tez aktywny przez co zaniedbuje i modelowanie ....juz drugi tydzien kleje stateczniki do SpaceWalkera II :mrgreen: , czas byloby je w koncu przylkeic do kadluba i pokryc folia ...

jutro bede siedzial przy modelach ..niech sie wali i pali nie mam mnie ... :ble: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

..o tej poze roku bedzie trudno o bajowa pogode i odpowiednie warunki do nakrecenia filmow przynajmniej dobrej jakosci...

chcialbym jeszcze dolaczyc spostrzezenie dotyczace tej FlyCamOne 2

 

przegladajac You Tube zauwazylem ze ci co ustawiaja obiektyw do lotu na wprost

i montuja kamerki na prawie natarciu skrzydla lub nu gory maja gorszy material filmowy...

tutaj na tym filmikach pod tym linkami ,

 

1 )

2 )

 

najbardziej odpowiednim miejscem dla tej kamerki wydaje sie byc , cien kadluba lub skrzydel, poza tym kamerka powina miec obiektyw pochylony o pare stopni w dol aby nie byla ustawiona na jasniejsze tlo nieba...wtedy material filmowy bedzie jak na zalaczonym linku 1) ...zobaczie sami no i raczej przy spokojnym locie bez akrobacji material jest dobrej jakosci , wydaje mi sie ze kamerki tego typu maja zbyt mala ogniskowa obiektywu zeby nakrecac SUPER filmy ale sa wystarczajace aby troche sie tym pobawic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem ladnie wyszly te filmiki.

Biorac pod uwage ze youtube tnie jakosc filmu dosc mocno,to wynik koncowy jest

bardzo dobry.Tu potwierdza sie prawda-nie ma swiatla-nie ma filmu.

Z lepszym swiatlem az trudno uwierzyc ze to ta sama kamerka.

 

Edit.

Wpadlem troche przypadkiem na taki link

http://www.rcline.de/modules.php?name=News&file=article&sid=163

Fajnie czasem poogladac swiat na rozowo/kolorowo.Niestety,nie ma wyjscia wideo,wiec i przetestowac jej nie bardzo jest jak.

Atutem kamerki jest (jak dla mnie-tylko) jej waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie po nowym roku

 

na forum wytwurcy ACME

http://www.acme-online.de/Newsletter1006/

 

traw zagozala wymiana doswiadczen dotyczaca nowej FlyCamOne 2

pojawily sie nowe dane dotyczace tejze Kamerki wszyscy chca aby ta mala kamerka czynila "cuda na patyku" za cene (obecna cena 64,95€) he he he

 

wszyscy sa jednego zdania ze kamerka ta jest duzo lepsza od poprzedniej wersji i bardziej uniwersalna...i robi dobry material filmowy....

 

ale sa i inne zdania na ten temat...kamerka ta ma rowniez pare mankamentow...

na pierwszy ogien idzie sama bateria lipo 220mAh siada przy niskich temperaturach

wszystkie proby robienia materialow filmowych i zdjeciowych po prostu nie wychodza lub tylko czesciowo... albo zdjecia sa w jednym kolorze albo wogule nic....

 

pobor pradu w niskich temperaturach uniemozliwia dobra prace elektroniki samej kamerki ....ktorys z bardziej doswiadczonych elektronikow opublikowal pobory pradu

przy 2 stopniach celsjusza wynosil on 2225 mAh !!! ..... :evil:

a przy 19 stopniach tylko 789 mAh !!!! :) znaczy ze tylko w cieple robi dobry material...lub z zasilania dodatkowego czyli pakietow lub osobnej 5V bateri.... wtedy bedzie ok

 

prad ladowania Kamerki wynosi 100mAh

prad rozladowania-poboru pradu 300mAh

 

 

nastepnym mankamentem to bad w druku instrukcji o podlaczeniu zewnetrznego zasilaniai sterowania nia ....z tym ze producent zaraz zareagowal i potwierdza ze kamerka nie uszkodzi sie poprzez zle jej podlaczenie....

 

prawidlowe podlaczenie kamerki

 

rtemagiccbasekq8.jpg

 

nie wiem czy pokaze mi to zdjecie

 

gdyby nie pokazalo zdjecie prawidlowego podlaczenia mozna znalezdz tutaj

http://www.acme-online.de/Newsletter1006/

 

 

nastepnym mankamentem jest nie zawsze dzialajace przyciski sterujace kamerka i menu.... wytwurca wstawil uzupelnienia ktore mozna sciagnac aby software kamerki poprawily ten blad....z tym ze i te uzupelnienia sa nie bez skazy uzupelnienie 1.2 zapewnia poprawna prace menu i przyciski dzialaja ale pojawia sie problem z dzwiekiem jest przesuniety o 1 s co do obrazu.....tak wiec jezeli wszystko dziala to nie robilbym zadnych ADD .....poza tym w przygotowaniu jest Add co do polepszenia jakosci obrazu materialu filmowego tz. jasnosci i ostrosci kompesacji na karcie pamieci , pojawi sie w polowie stycznia tego roku .

 

gdyby ADD nie klaplo jest rowniez program resetujacy i przywracajacy software w wersji 1.0 ....

 

co do kart pamieci sprawa sie wyjasnila chodza wszystkie bezwzgledu jaka firme zainstalujemy ..... tylko karty musza byc sformatowane w FAT , nie w fat 32 !!!!

bateria byla przyczyna przy niskich temperaturach, niedostateczne napiecie uniemozliwia nawet wprowadzenie do pamieci nagranego materialu......

 

 

ACME uruchomilo na swojej Stronie Forum, co uzytkownicy uwazaja w wiekszosci za dobry pomysl, umozliwia to bezposrednia wymiane doswiadczen pomiedzy uzytkownikami jak rowniez umozliwia bezposredni kontakt i doradztwo ze strony firmy -producenta ...poza tym uwagi dotyczace produktu sa na serio rozpatrywane przez firme i reakcja na pojedyncze przypadki sa natychmiastowe ...poza tym w razie kompletnej porazki podczas obslugi mozna ta kamerke wyslac bezposrednio do producenta i jezeli kamerka naprawde nie dziala dostaje sie od nich bezproblemowo nowa....tak zapewnia swoj serwis ACME ..... i co potwierdzaja tez uczestnicy forum...

sa rowniez negatywne zdania pojedynczych maruderow ale sa to sprawy jednostkowe...

 

to tyle z grubsza co sie dzieje na stronie forum Producenta

 

wkrotce ukaze sie obszerny material jednego z naszych czlonkow forum ktory zakupil owa kamerke i dokladnie ta kamerke przetestowal, sam zrobilem oczy jak dobry material wykonal ta kamerka z lotu ptaka... nie moge tego materialu wstawic bo nie wiem czy czasami nie che on go wykozystac w konkuesie ,.....wiec trzeba sie bedzie jeszcze uzbroic w cierpliwosc... material jest wykonany przy niskich temperaturach....

 

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To mój pierwszy post, więc serdecznie witam wszystkich użytkowników forum.

 

Kamerke FlyCamOne2 zakupiłem w sklepie internetowym za 49 funtów (mieszkam w anglii). Do tego zamówiłem 2 gigową kartę SD na ebay'u, która jednak jeszcze nie dotarła. Stąd moje pytanie do posiadaczy kamery: Czy bez włożonej karty pamięci i nie podpiętej kamery do komputera możecie ją uruchomić? Moja nie reaguje na nic. Bateria jest naładowana, jednak bez włożonej karty nie da się jej uruchomić. Po podłączeniu do kumputera automatycznie uruchamia w niej tryb kamery internetowej i działa ona bez zarzutu. Czy to normalne zachowanie, czy powinienem odesłać ją spowrotem. Jeśli ktoś z posiadaczy urządzenia mógłby wykonać test, byłbym ogromnie wdzięczny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

 

Zaskoczyłeś mnie troche tym pytaniem, ponieważ nigdy nie testowałem jej w ten sposób. :?

 

Sprawdziłem i u mnie działa, a na wyświetlaczu pojawia sie komunikat "MF" - memory full.

 

Na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze na kartę. Byc może z kartą wszystko będzie ok'.

 

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Dużo informacji jest również na stronie firmowej FlyCamOne2 - niestety wiekszość w języku niemieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.