Skocz do zawartości

Tanio i dobrej jakosci filmy z pokladu Modeli


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie, mi też się wydaję (bo dobrze nie pamiętam), że jak ją wyjąłem z pudełka, to zaraz po uruchomieniu bez karty pamięci, też pojawił się napis MF. Przy kolejnych próbach już było, tak jak opisałem powyżej. No nic, poczekam jak piszesz, na kartę, sprawdzę i podziele się, co z tego wynikło.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie problemem.

 

Aha, jeszcze mi się jeden szczegół przypomniał. Ponieważ mam nieużywaną kartę MMC, próbowałem ją włożyć, jednak kamera nie widziała karty. Czy to może mieć jakikolwiek wpływ na takie zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Muszę się przyznać, że z kartą MMC nie próbowałem - ponieważ takich nie mam.

 

Producent zaleca stosowanie kart SD - mozliwie najszybszych. Nie wiem czy są jakieś zastrzeżenia odnośnie stosowania kart MMC. Na pewno są wolniejsze i nagrywany film może miec problemy z płynnością.

Ja używam San Disk Extreme III. Przeprowadzałem próby z wolniejszą kartą - jest róznica.

 

Tak jak pisał Arek Pniewski i ja również, główną bolączką tej kamerki jest akumulator. Oryginalnego się pozbyłem i kamerkę zasilam z zewnetrznego zródła....ale o tym innym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... nastepnym mankamentem jest nie zawsze dzialajace przyciski sterujace kamerka i menu.... wytwurca wstawil uzupelnienia ktore mozna sciagnac aby software kamerki poprawily ten blad....z tym ze i te uzupelnienia sa nie bez skazy uzupelnienie 1.2 zapewnia poprawna prace menu i przyciski dzialaja ale pojawia sie problem z dzwiekiem jest przesuniety o 1 s co do obrazu.....tak wiec jezeli wszystko dziala to nie robilbym zadnych ADD .....poza tym w przygotowaniu jest Add co do polepszenia jakosci obrazu materialu filmowego tz. jasnosci i ostrosci kompesacji na karcie pamieci , pojawi sie w polowie stycznia tego roku .

 

gdyby ADD nie klaplo jest rowniez program resetujacy i przywracajacy software w wersji 1.0 ....

 

Właśnie, gdzie mogę znaleźć wymieniony w powyższym wątku program, do resetowania softu w kamerce na 1.0. Dodam, że włożyłem do niej kartę i dalej jest to samo - nie reaguje na zadne przyciski. Jedyny tryb w którym działa do web cam po podłączeniu do kompa. Po rozłączeniu usb, zero oznak zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest wgrany soft 1,1 więc nie ma potrzeby resetowania.

 

Sprawdż jeszcze raz baterię. Podłącz tak jak zaleca producent na trzy godziny i sprawdz ponownie.

 

Oczywiście po przełączeniu suwaka w pozycje ON wciskasz przycisk SHUTTER BUTTON i kamerka załacza się dopiero po chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jacku.

Ewidentnie masz gdzies zwarcie.Sprobuj na innym kablu.

A swoja droga, czy to nie dziwne.FlyCam2 ,co uzytkownik to nowy problem.

 

 

Jak na jeden model,producent robiac latki softu,upgrade i forum nt. ewentualnych poprawek lub napraw to cokolwiek za duzo chyba ?.

Nie chcialem negowac tego urzadzenia,ale od poczatku w mojej ocenie jest troche niedopracowane i za bardzo nie nadaje sie do tego.Atutem sa tylko,podkreslam tylko wymiary.

Za te same pieniadze,zwykly aparat,bez ekranu z ikonkami z pismem klinowym,tylko z kolorowym wyswietlaczem , robi fenomenalne fotki i film bez akcji gdzie slonce jest czarne a trawa rozowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wczesniej pisalem, ze ja bym jej nie kupil.Zaleta jej jest tylko waga i gabaryty.

Sposrod wielu aparatow,najlepiej wypadl Pentax E-35.

Koszt ok 260 zl.Porownanie-zadne.To calkiem inna klasa.

Nie dosc ze film mozesz zobaczyc zaraz po nagraniu-ekran 2,5", to z karty lub z kabla na PC zaden problem.No i ma AV out.Dalej nie wymieniam bo nie chce stresowac uzytkownikow.W tym temacie jest fotka z tej kamerki- a z Pentaxa wyglada tak , ale uwaga to klatka z filmu,bo fotki to zupelna przepasc miedzy

nimi

89eb7d071ffa939em.jpg

 

Wlasciwie kazdy aparat zrobi to znacznie lepiej nic FlyCam,niechby i byl siodmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja swoja wadliwą odesłałem do sprzedawcy i przysłali mi drugą - tym razem już wszystko ok. Zgadzam się ze słowami powyżej i w momencie kupna miałem świadomość, że takie "cudo", z takim "obiektywem" nie zachwyci jakością filmów, jednak dla mnie bardzo ważna (najważniejsza) była właśnie ta jedyna zaleta - waga i gabaryty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po malej przerwie, ;))))

czytalem poprzednie posty i podziele sie jeszcze jednym spostrzezeniem ktore moze przeoczyliscie probujac ta kamerke, karta ktora wkladacie, poza tym ze musi byc sformatowana w formacie( Fat- format ktory pozwala na zapis do 2 GB )nie innym , musi byc odblokowana do zapisu na niej....tzw. lock.... ostatnio zapomnialem odblokowac ,zeby nie skasowac na niej zapisu i mialem problemy z jej uruchomieniem

nie pokazywaly sie rzadane punkty menu i a jedynie zdjecia robila, wykozystujac wlasna wewnetrzna pamiec...moze dlatego nie mogliscie jej uruchomic....mala drobnostka ale duzo nieprzyjemnosci...tez myslalem ze juz ja szlag trafil i bede musial sie z nia pozegnac...

na koniec nagralem z Pawlem Gardonem film z lotu ptaka ta kamerka ktory po obrubce bedzie tu wstawiony , pogoda wczoraj byla wysmienita do latania....Pawel latal na Katanie PL-elektryku niestety nie widac jej na filmie bo kamerka byla juz zamontowana pod skrzydlem zeby nie tracic energi elektrycznej kamerki,wiec material bedzie w pelni slowa tego znaczenia z lotu ptaka... ocencie sami ten material po wstawieniu....

mimo tych wszystkich malych problemow , ktore w tym dziale opisalismy z moim imienikiem mysle ze trzeba najpierw trroche poprubowac zanim ja sie odda....czasami maly blad w obsludze prowadzi do zniechecenie i nieobiektywnej oceny.....ale mysle ze mimo to i tych malych mankamentow da sie z tym zyc ;))))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku tu masz 2 wersje z różnym kodowaniem:

 

XVID 800kbit (32,71 MB)

http://www.sendspace.pl/file/r4KoGcIu/

 

H264 600kbit (myślę ze można by spokojnie jeszcze obniżyć) (26,09 MB)

http://www.sendspace.pl/file/A2vjdrf0/

 

EDIT:

h264 350kbit (16,33 MB)

http://www.sendspace.pl/file/xRTlxA6D/

 

Pobierz(cie) i ocen(cie) sam(i), jaka jest różnica po przekodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja zaadoptowałem do modelu taką kamerkę:

 

http://www.q-s.pl/prod2/APEXTO_KAMERA_DV008.html

 

Jej przeznaczenie jest zgoła inne ale, jak już trafiła do firmy to pierwsze co przyszło mi do głowy to ją „przykleić” do modelu ;)

Zaletą jest waga: 25g z własnym akku. Po rozebraniu można jeszcze oszczędzić na wadze i lepiej ustawić obiektyw.

Właśnie umieszczenie obiektywu prostopadle to jej wada - na razie przyczepiam pod kadłubem (patrzy w dół) lub z boku (SkyLady II).

Jakość filmów z tego co widziałem jak FlyCamOne2, ale zdjęć już niestety nie robi i ma max 2GB microSD (około 40 min zapisu, akku starcza na 1h).

Filmiki już pokazywałem w innych tematach.

Przypomnę:

http://pl.youtube.com/view_play_list?p=E676F79D276127EC

 

A tu stopklatki (ale przeskalowane z 640 na mniej pikselków):

http://www.osolin.pl/osolin_atrakcje/z_lotu_ptaka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące FlyCamOne2. Czy próbowaliście wgrywać do kamerki nowy firmware? Mnie się to nie udaje (no active device found), a postępuję dokładnie według pliku readme dostarczonego z softem.

Ja nie używam FlyCamOne ale takiego „szpiegowskiego” wynalazku:

http://www.qart.com.pl/prod2/APEXTO_KAMERA_DV008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.