Skocz do zawartości

Nowy kanał modelarski na YT.


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

A nawiązując jeszcze do techniki wycinania modeli CNC. No cóż, skoro żyjemy teraz w dobie komputeryzacji, jeżeli nowe technologie pozwalają nam przenieść plany papierowe do systemu komputera a następnie maszyna może wyciąć nam laserowo potrzebne elementy, dlaczego mielibyśmy tego nie robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Tadziu z całym szacunkiem nie mam zamiaru odciągać cię od kręcenia filmików ,tylko namawiam cię do zrobienia jakiegoś planu wypowiedzi i tego co będziesz przekazywał w danym odcinku . To co kręcisz obecnie jest bardzo chaotyczne i ciężko z tego wyłuskać jakąś wiedzę . Musisz zadbać by pokazywać choć w części to co robisz . Lepiej będzie jak skupisz się na mniejszej liczbie operacji a zrobisz to dokładniej . Jeśli ma to być opis budowy nie możesz stosować od początku do końca operacji tempa przyspieszonego omów i zamontuj jedną dźwignię kolejne w przyspieszonym tempie . Co do CNC owszem ułatwia ono pracę i ją przyspiesza jednak skutecznie zatraca w modelarzach umiejętność posługiwania się narzędziami skrawającymi do obróbki drewna co też nie jest dobre ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem drogi Kamilu. To mój 12 film chcę już dokończyć tego piperka i jakoś inaczej zabrać się za kolejne filmy. Nie ukrywam, że trochę się mieszam z tymi filmami bo chciałbym za dużo czasami i za szybko powiedzieć i robi się chaos. Ale dzięki temu mam nadzieję że z każdym następnym filmem będzie lepiej. Po tym ostatnim wiem już, że muszę popracować nad głośnością muzyki itp. Nie jest to profesjonalne to moje modelarstwo może ale daje mi radość i zabawę i co więcej motywuje do życia i mam jakiś cel dzięki temu. Reszta mam nadzieje przyjdzie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Mam nadzieję że zapał wystarczy na długo i filmy będą coraz lepsze pod każdym względem . Na tą chwile proponuję mocno zastanowić się nad napędem bo ten jest zbyt mocny dla początkującego modelarza . Z resztą zobacz w linku co proponuje inny producent do tej samej wielkości modelu spalinowego :

http://www.sigmfg.co...uFV4.html?E+Sig . Obawiam się że takiego napędu jak OSMAX 0.15 (2,5ccm) ta konstrukcja długo nie wytrzyma tym bardziej że była robiona pod wersję elektryczną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,tylko namawiam cię do zrobienia jakiegoś planu wypowiedzi i tego co będziesz przekazywał w danym odcinku.

Popieram.

Może gdy sobie wcześniej napiszesz co masz mówić, to nie trafi Ci się potem w czasie nagrania gafa o wkładaniu łożyska uszczelnieniem "do zewnątrz".

Przecież nie wychodzisz np. z domu do zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt fakt po prostu mam jeszcze chyba stres przed nagrywaniem jakąś tremę ale dzielnie z tym walczę. Postaram się następny odcinek, który już w najbliższym czasie chcę nagrać zrobić o wiele lepiej mam nadzieję że wyjdzie, a co do napędu hmm gdzieś w opisie tego modelu widziałem, że producent pisał o silniku spalinowym do tego modelu gdzieś to było chyba na stronie hobby kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gadaniem do kamery jest jak z graniem koncertów - po kilkudziesięciu człowiek się przyzwyczaja i trema znika a zostaje dobra zabawa ;)

 

Fajne filmy, śledzę temat od początku i bardzo mi się podoba taka inicjatywa, tak trzymać :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gafy są, i ja też mam świadomość że pepłanie do kamery jest stresujące i można przy tym wiele kwiatów posiać. Znając rzeczywistość, czasu tez nie masz aby robić szatkownice, czyli materiał dzielić na wiele etapów i te nieudane powtarzać. Trochę nie dziwię się krytykantom, bo sam wyłapuje "trupki" w materiale, ale do jasnej cisnej, nikt Ci nie kupił kamery, nie dał studia nagraniowego, i ja nic nie widzę złego, że przy okazji chcesz zareklamować swój biznes. Nikt nie broni innym w ten sam sposób robić. Ale chętnych nie widać do naśladownictwa. Powodzenia Tadku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie poniżej przesyłam link do kolejnego filmiku. No już niedługo finał a i pogoda coraz to lepsza się robi zamiast zimy to sezon czas zaczynać, chociaż sezon to jest cały rok jeśli ktoś tylko chce, więc zapraszam do zapoznania się z treścią. Poprawiłem trochę muzykę, aby nie było tych drastycznych skoków. Błędów jak zwykle pewnie mnóstwo, ale jak to mówią następnym razem będzie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się filmy podobają , gratuluję pomysłu i odwagi bo na forum nie brak ludzi którzy z wielką radością wypomną każde potknięcie, ale niestety sami niczego wartościowego nie przekażą, życzę powodzenia i czekam na następne odcinki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie podoba ....

 

 

.... nie podoba mnie się, że nie pokazałeś jak się wycina maskę pod wystające elementy, bo to nie jest takie oczywiste dla każdego.

pokazujesz jak sie wkręca dwa wkręty trzymające serwo, a tak ważnej i trudnej rzeczy nie pokazałeś.

 

Po za tym ... może być. tak 3 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Wiem, że nie pokazałem tego - nie nagrałem tego bo zrobiłem to w wolnej chwili i to między jedną a drugą pracą bo pracuje w dwóch miejscach niestety i chciałem chyba za szybko opublikować i pominąłem ten szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze miesie przypomniało, tak jakbyś chciał przeszlifować swój warszatat operatora kamery, jak skończyć gadać, daj sobie mała pauzę a potem dopiero sięgnij do kamery żeby ją wyłaczyć.

Na pauzie sobie materiał obetniesz, my widzowie nie musimy wiedzieć, że sam robisz za reżysera, operatora, grasz główną rolę, i robisz scenografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie serdecznie.

 

Chciałem zaprosić was na przed ostatni już odcinek z relacji składania Piper Cuba.

 

Cóż powiem wam, że pierwszy raz nagrywałem manewry przy aparaturze sterującej na filmiku i jest chyba trochę zamotane.

 

Tak czy inaczej zapraszam serdecznie do zapoznania się z treścią wideo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh wszystko "nasze".

 

Coś mi się wydaje, że wcale nie słuchasz rad kolegów.

Na siłę starasz się skomplikować językowo każdą wypowiedź. Wychodzą bzdury: "odbywa się polaryzacja", "nie wpływa na spalenie serwa", "najbardziej maksymalny kąt 90st.", "w miarę minimalne obroty"

 

Pięknie wytłumaczone stery ogonowe, ale lotki które są chyba najtrudniejsze dla początkujących, już pominięte bo działają ok.

A już sam pomysł tłumaczenia ustawiania powierzchni sterowych, czyli program dla zielonych, na takim nadajniku...

 

Plus to niezła angielszczyzna a z tym wielu ma problemy.

 

Dlaczego dokładasz ołów tak blisko ŚĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej myślę, że ktoś kto miał już trochę do czynienia z jakimś modelem, zrozumie o co mi chodzi. a co do tych ustawień no powiem tak zupełnie z tymi lotkami mi nie wyszło w sensie działały poprawnie i nie przyszło mi do głowy, że ktoś właśnie może nie wiedzieć w którą stronę powinny działać. ( a sam miałem z tym jak zaczynałem cholerne problemy ). A jeżeli chodzi o polaryzację ? to inaczej się to jakoś nazywa ? poprawcie mnie bo zawsze mi się wydawał że polaryzacja to właśnie to rozdzielenie tych układów np kabelek czerwony czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wypracuje na pewno z czasem ciesze się ze ktoś za to wziął bo niestety mamy deficyt polskich youtuberów ale niestety nikt za bardzo nie chce aktywnie pomóc:)

 

Mam dla ciebie pomysł zrób następny odcinek o wyborze pierwszego modelu i aparatury dla całkiem nie wtajemniczonych powinien przydać się na forum oczywiście nie proponuj tylko gotowych modeli ale np: rdw, fun bat itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.