Skocz do zawartości

Taśma aluminiowa metalizowana - czy będzie zakłócać odbiór/nadawanie?


Mig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat już był; może zakłócać sygnał i RC i FPV. Poza tym ta folia jest ciężka. Są folie modelarskie w tym kolorze.

Teraz dopiero otworzyłem link - takiej jeszcze nie widziałem - może więc nie jest za ciężka ale pozostałe minusy aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, taśma miała zostać zastosowana wyłącznie "dla wyglądu" modelu + dla zwiększonej wytrzymałości. Jest wprawdzie celofan, ale to cieniutka folia i do tego nie samoprzylepna. Taką taśmą w rolce najwygodniej mi się okleja, ale skoro będzie tłumić to poprzestanę na zwykłej taśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki raz jeszcze. Wiem, że są takie folie modelarskie (Oracover: szybko wygooglowane np. tu), ale cena jest zabójcza jak większość rzeczy z metką "modelarskie", szukam po prostu bardziej ekonomicznych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem taką ekonomikę ale nie zawsze się tak da. Ale wydaje mi się - pisze, że wydaje nie, że wiem :) na Allegro chyba bywały zwykłe pakowe własnie koloru aluminium. W którymś temacie była o tym mowa - jeden z kolegów tą pakową srebrną tak okleił . Teraz to już jestem pewny, że jest taka pakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej - w którymś z tematów na forumowy kolega pokazał tak oklejone swoje skrzydełko Killer albo jakieś inne. Było to chyba - i znowu chyba - nawet w moim temacie bo też pytałem czy mogę okleić folią aluminiową.

Kacper - efekt był jest bardzo ...efektowny :D Wart w sumie małego zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Wam wrzucę. Skrzydełko sprzedałem ale fotki gdzieś mam...... moment

 

No już.

 

 

03082011200.jpg

 

 

 

03082011199.jpg

 

 

 

 

03082011197.jpg

 

 

753684913.jpg

 

 

Tyle znalazłem. Killerek miał oklejoną dolną część płata. ŻADNYCH ZAKŁÓCEŃ. Miałem również oklejonego chińską i Oracover folią 'Chrome" - takie lustro- polerowane aluminium jakby- Mustanga `160 cm i również nie było ŻADNYCH zakłóceń, Antenkę wystawiałem na zewnątrz. Mimo wielokrotnych prób zasłaniania antenki przez kadłub, dodatkowe kawałki folii itp, nie stwierdziłem aby ten rodzaj folii dawał efekt klatki Faradaya.

Podobna folią są oklejone fabrycznie inne moje modele i nic się nie dzieje z zakłóceniami, po prostu ich nie ma!!!

 

 

 

20100811048.jpg

 

 

 

 

 

20100811047.jpg

 

 

 

24092011251.jpg

 

 

1339506200163.jpgI

 

 

I jeszcze jedna uwaga. Folia "lustro" niestety w słońcu utrudnia ogląd orientacji modelu. Trzeba się przyzwyczaić. Ale jak błyśnie?!!!! Uchhhhh, warte każdych pieniędzy wrażenie......

Oklejanie styro lub epp folią z termoklejem ( nie folią z rolki) jest dość trudne ale wierze w umiejętności kolegów. Styro trzeba przeszlifować drobnym ściernym i przeczyścić wilgotną ściereczką najlepiej z mikrofazy. Folę przyklejać żelazkiem o zdecydowanie niższej temperaturze, trzeba ją dobrać doświadczalnie, jest różna w zależności od grubości folii. Naciąganie nie było wymagane , jedynie po kilku lotach na słońcu podklejałem brzegi. W pierwszej wersji góra płata była oklejona folią ultra light niebieską , transparentną. Najpierw mocno doklejałem na krawędziach , potem baaaardzo ostrożnie naciągałem opalarką.

Edytowane przez pietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.