Skocz do zawartości

Kiler 1000mm z allegro


Kiso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chciałem zbudować coś do nauki latania jako swój drugi model. Nie chciałem, żeby był to gotowy zestaw ale coś co przy okazji pozwoli pouczyć się budowy. Głównym założeniem była cena i mój ograniczony warsztat a w zasadzie jego brak, ponieważ nie dysponuje miejscem typu piwnica czy modelarnia, wszystko musi dziać się na stole w salonie :)

 

Znalazłem Kilera na allegro, bardzo fajnie zrobiony zestaw, dostajemy prefabrykaty i przygotowane elementy ale nie jest to jak klocki lego gotowe do lotu....

Trochę czasu wymaga przygotowanie rdzeni, wzmocnień, oklejenie.

 

Ale dość pisania, poniżej wrzucam film z fotami z budowy i oblotu.

Podziękowania dla Mateusza, który pomagał w pierwszych lotach.

 

 

 

Konfiguracja:

Silnik C2822/25 KV1400 - 160W - SilverBlue

Śmigło GWS EP-9050 (9x5)

Serwo NewPower XL-9 - 9g

ESC - HW25A

Lipol- 2200, 3s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na priv wrzuciłem namiary na pana Leona od którego kupiłem zestaw. Zagadaj może jeszcze ma coś na stanie.

 

Co do samego skrzydła, to po kilku pakietach raczej nie polecałbym mojej konfiguracji, jest dobra do nauki czyli dla mnie. Jednak czasem brakuje mocy, dziś rozwaliłem kabine.... :)

Poczułem się pewnie i kręciłem beczki, jedna z nich za nisko i za wolno. Zwaliłem model na glebę i kabina połamała się w kilka części - trochę UHU i będzie dobrze ale szkoda....

W tej konfiguracji na pewno model nie idzie pionowo w górę, lata dobrze ale nie jest to rakieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No więc tak, trochę zmieniłem konfigurację i muszę powiedzieć że skrzydełko lata o wiele lepiej.

Zamiast starego silnika wrzuciłem silnik za 7$ z banggood.com, 2600kv i 260W.

 

Efekty gdzieś w połowie tego filmu

 

Widać, też nieudany start gdy przez źle wpięte serwa zrobił się rewers na wysokości.

 

Dziś natomiast zgubiłem piastę wraz ze śmigłem. Śmigiełko "APC" ułamało się na samym końcu, przez wibracje piasta zeszła z ośki i poleciała w trawę. Całe szczęście niska wysokość i odnaleźliśmy piastę.

 

Reasumując do skrzydełka tego typu najlepsze małe śmigło i silniczek z dużym kv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pochrzaniłem z ceną tego silnika który zastosowałem:

 

http://www.banggood.com/Wholesale-Sunny-Sky-Angel-Series-A2208-Kv2600-4-Axis-Brushless-Motor-G637-For-Rc-Airplane-p-59937.html

 

Kosztuje trochę więcej ale na śmigle 5x4 latał super. latałem na większym śmigle i mniejszym kv efekt był zdecydowanie gorszy co zresztą widać na filmie.

Z drugiej strony gdybym od razu wrzucił mocniejszy motor to przy moim doświadczeniu raczej nie polatałbym już na drugim silniku :)

 

Projekt z EDF bardzo mi się podoba :) Masz jakiś film z tego lotu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam, ale nie obiecuję.

Konstrukcja była prosta, istniejące mocowanie nieco podciąłem dremelkiem, tak aby przednia krawędź turbiny wchodziła w wypiłowane w bocznych ściankach mocowania "wpusty". potem wystarczyła tylko długa opaska zaciskowa do unieruchomienia turbinki. Oś turbiny była umieszczona równolegle do dolnej powierzchni skrzydła. Pomiędzy połówki skrzydła na samym początku montażu wkleiłem taką sklejkową (2 mm), wystającą ze skrzydła od dołu płetwę, pozwalającą na łatwy, dobry uchwyt podczas wyrzutu i zabezpieczającą skrzydełko przed uszkodzeniami podczas lądowania- skrzydełko tarło o podłoże tylko wingletem a nie całym skrzydłem. Killerek oklejony był kilkakrotnie różnymi foliami. Efektownie wyglądał oklejony niebieską transparentną oralight od góry i białą matową od dołu. Całość złożyłem w jeden wieczór, tak mnie wzięło! :D

Latałem na 5 i 3 łopatowych śmigiełkach z silniczkiem turnigy do edf o obrotach 4200kV, pakiet 3S 1800 mAh, czas latania około 20 minut( czasem więcej). 5 łopatowa turbinka pozwalała na pionowy wzlot ale rozleciała się w locie , chyba z powodu niedokładnego wyważenia. Skrzydełko dało mi duuuużo frajdy.

Jakby co to pisz.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.