Skocz do zawartości

co kupic wasze zdanie


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie.A mianowicie mam dylemat.Model ma byc pod RCGF 15

 

http://www.modelarski.com/produkt-Model_ZLIN_Z_50_%2875-91%29,8784.html

 

http://www.modelarski.com/produkt-Model_YAK_54_%2891%29_-_czarno_-_%C5%BC%C3%B3%C5%82ty,8783.html

 

model ma sluzyc do akrobacji (nie 3D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie troszke glupoty odnosnie silnika.Nie wiem czymacie ten silnik ale on naprawde daje rade.Rozmawialem z Radkiem Oleksym i bedzie zachowany realizm lotu.Koles mial zestaw SIG i rekomendowany motor to 6,5-10cm nie szlo tym latac(rakieta) ja zas mialem taki sam z silnikiem thunder tiger GP-28 lataal naprawde super.Obecnie mam PIPERKA 2230 z tym silnikiem i jest taki nadmiar ze model zasuwa pionowo.Co niektórzy dali by do Piperka 26cm a do zlina 50cm.A tak na marginesie byl kiedys taki zestaw firmy MODELA AKROBAT wazył ze 3.5-4kg rozp 1500 dedykowany byl pod 6.5-10cm i latal pieknie u mnie na MDS-e 10cm.Wiec nie wiem z kad sie wzieła taka mania przeginania z silnikami.Mialem równiez RWD 5bis z planow Schiera z lotkami na MVVS-a 3.5 krecilem nim co chcialem ale nie którzy by polecili daj 6,5 minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz

Uległem chyba jakiejś autosugestii. :rolleyes: Ciągle myślałem o 4takcie, a przecież ten Twój silniczek to 2 takt. Myślę , że 15 cm do Zlinka jest ok. Ostatnio przydarza mi się obcować z osobnikami, którzy nie rozumieją słowa pisanego, zatem sprawdziło się na mnie przysłowie" kto z kim przestaje..." i nie przeczytałem ze zrozumieniem.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 ccm w benzynie odpowiada silnikom 2T .61 choć bliżej mu do 4T .71.Generalnie jest dedykowany do modeli klasy 60 a Zlin to 90.

Ten silnik nadaje się do Piperka którego posiadasz.Na śmigle 15x6 wykręci ok.8000 obrotów i da ok.4 kg ciągu statycznego(na 14x6 ok.8700 i 3,7kg).Będzie pyrkał makietowo w powietrzu.

Nie twierdzę że Zlin nie poleci,ale wszelkie figury będziesz musiał robić z rozpędu.

Zapytałeś o nasze zdanie.Takie jest moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam wiesz to nie pytaj a jak pytasz to słuchaj a nie zaczynaj dyskusji, że wiesz lepiej.

Piszecie troszke glupoty odnosnie silnika.Nie wiem czymacie ten silnik ale on naprawde daje rade

Co to dla Ciebie znaczy "daje radę" i w jakich wrunkach to sprawdziłeś?

Może coś więcej w temacie technicznym a nie w kategorii uczuć....

 

Pytałeś na wstępie o radę:

Nie kupuj zabawek, tylko zbuduj swój własny model od podstaw. Rozpracuj go, wylicz jego charakterystykę, poczuj czego potrzebuje, następnie zbuduj go i sprawdź w locie jego reakcje i możliwości a na koniec podziel się z nami swoim doświadczeniem.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarze dziela sie na kupujacych i robiacych modele ja zaliczam sie do tych drugich.Troszke w swoim zycu natluklem modeli,wiec mam wiecej doswiadczenia w bydowie niz co nie którym sie zdaje.Chce kupic bo mie mam czasu obecnie na budowe.Zapytalem o zdanie na temat modeli bo wy nimi latacie i wiecie jak to lata.Chodzilo mi bardziej pod katem wlasciwosci lotnych ,nizeli jaki ,kto i gdzie wsadzi sobie silnik.A tak na marginesie to tez model klasy 90

http://www.modelmotor.pl/cm-pro-extra-300s-90-arf-165cm.html

i rcgf 15 rekomenduja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt tu wojny nie prowadzi.A tak "apropopo" tej Extry z CmPro,bez 120 nie podchodź.Waga podawana we wszystkich zestawach przez nich to pobożne życzenie.Ale lubię nimi latać :)

A to co rekomendują sklepy to "inksza inkszość".Mam na to określenie że "na płocie też było d..a napisane i chłop sobie rękę poharatał"(to tak w wersji delikatnej) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki silnik to znasz jego możliwości.Ten silnik u kolegi kręci śmigłem 15x6 co daje ok 4kg ciągu.Więc spokojnie pociągnie tego Jaka, do zwykłego latania i podstawowej akrobacji na pewno wystarczy.Gdyby udało Ci się utrzymać wagę w tej dolnej granicy to byłoby super.Sam myślałem nad tym Jakiem ale w końcu kupiłem Groove, jest trochę większy i ma gruby profil co bardzo mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.