Skocz do zawartości

Kłopoty z Mini-X Twister Swift


Kreky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Około rok temu zakupiłem Heli Mini-x twister swift. (Taki jak na obrazku poniżej) 1320747316.8917.jpg

Latałem nim około miesiąc miałem mały wypadek i model trafił na półkę. Ale jakiś czas powróciłem do niego. Wymieniłem mu części, które moim zdaniem uległy uszkodzeniu. A więc zakupiłęm orginalny osprzęt:

-bateria (http://www.helipad.p...70mah-3881.html)

-wirnik (http://www.helipad.p...swift-3164.html)

 

Zamontowałem zakupione części. Włączam sprzęt wznoszę się do góry ale zamiast zawisnąć w powietrzu heli zaczął krążyć kółka. a po minucie lotu nie był wstanie polecieć powyżej 0,2m.

 

Przyjrzałęm się dokładniej zobaczyłem że nie mam dobrze wyważonego flybara wyważyłęm go i nadal ten sam problem.

 

Mógłby mi ktoś doradzić so warto sprawdzić wczym może tkwić problem

 

 

 

Byłbym wdzięczny za kążdą poradę

Kreky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

...heli zaczął krążyć kółka. a po minucie lotu nie był wstanie polecieć powyżej 0,2m.

Jak dokładnie wygląda to "krążenie kółek"? Jeśli helikopterek obraca się wokół osi wirników, to znaczyć może, że któryś silnik traci swoją moc. Sprawdź czy zębatki silników nie są zbyt ciasno spasowane z zębatkami wałów wirników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ten helikopter nie ma możliwości sterowania na boki, przyczyną przemieszczania się muszą być wibracje. Piszesz, że wymieniłeś wały wirników na nowe ale nie wiadomo czy są one proste. Sprawdź to, odkręcając łopatki, następnie włącz go i zaobserwuj czy wszystko kręci się bez wibracji.

Jednak to, że nie chce on się wznieść wyżej niż kilkadziesiąt centymetrów, to już przyczyna wyeksploatowanego silniczka. Mają one stosunkowo krótki czas działania i możliwe, że kres któregoś z nich (lub obu) już nadszedł ;) Wtedy jedynym sposobem będzie wymiana.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco:

1. zdjąłem łopaty pozostał flybar

- model kręcił się według własnej osi

- można było zaobserwować małe wibrację

2. Potem zdjąłem górne mocowanie łopat razem z flybarem

- model miał minimalne mało zauważalne ( dużo mniejsze niż, gdy był flybar) wibrację

- wał wyglądał na prosty

 

A więc jeśli wał jest prosty to może być to wina górnego mocowania razem z flybarem?

 

PS. poważnie zastanawiam się nad porzuceniem pracy nad tym modelem, ponieważ efektów nie widać a wydałem już na to 50 zł a nowy heli można kupić za 110 zł

i też sprostuję, że jest to model Twister Swift a nie mini-x Twister swift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. poważnie zastanawiam się nad porzuceniem pracy nad tym modelem, ponieważ efektów nie widać a wydałem już na to 50 zł a nowy heli można kupić za 110 zł

i też sprostuję, że jest to model Twister Swift a nie mini-x Twister swift

I to chyba będzie najrozsądniejsze rozwiązanie. Zamiast pakować pieniądze w tą zabawkę, lepiej kup jakiś mikro helikopter ale 4-kanałowy. Sporo tego narobiło się ostatnio i ceny też są przystępne. Przynajmniej będziesz miał namiastkę "prawdziwego" helikoptera rc ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.