Skocz do zawartości

Pakiet 3s w nadajniku.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamieniam tradycyjny pakiecik 8x1,2 wodorki na 3s Rhino 2620 w moim Optiku 6. Z tego co czytałem na forach nie musze niczego zmieniać i obawiać sie o spalenie nadajnika - prawda?! :) . Ale są dwie kwestie do upewnienia się: taki pakiet ładuję na zewnątrz nadajnika bo przez nadajnik nie naładuę z uwagi na ciut wyższe napięcie? Kiedyś wyczytałem, że pakiet lipo włączony w instalację z wyłącznikiem i tak wyładowuje się gdy ten - wyłącznik - jest w pozycji wyłączony. Czy to prawda - przecież obieg jest przerwany? W związku z tym muszę zawsze taki pakiet trzymać na zewnątrz i podłączać tylko wtedy gdy mam zamiar użyć nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pakietu LiPo zamiast oryginalnego Ni-Mh w nadajniku JR. Mój pakiet to Turnigy3S1C/2600mAh. Ładuje go poza aparaturą, podłączony jest wtedy do balancera. W szereg z pakietem mam wstawioną diodę (1N4007) Nie pozwala to na głębokie rozładowanie pakietu. Problem ten jest opisany na tym forum, chyba przez "Cobrę" . W sumie raz go ładowałem od sierpnia, a wylatałem z 15 godzin. Pakiet sam się nie rozładowuje, pewnie jakieś samo rozładowanie jest, ale ja tego nie zauważyłem, nie latam modelami zimą (ze dwa miesiące już) Pakiet trzymam w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, używałem tego pakietu w Opticu przez dwa sezony i nie miałem najmniejszych problemów. Samo rozładowania na wyłączonym radiu nie zauważyłem. Pakiet daje wiele godzin spokojnego latania. Zawsze ładowałem pakiet na full a potem dla spokoju ustawiałem rozładowywanie na ładowarce jako 4S do 12V i pakowałem do radia. Latałem tak aż napięcie nie spadło do 10,5V co dawało jakieś 12 godzin latania, pewnie można by było jeszcze kilka polatać. Nie stosowałem diód tylko pilnowałem napięcia. Teraz ma taki pakiet już jeden sezon w Futabie i też nie mam problemu a same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony bez problemów uzywam Optic6 z takim pakietem Nosorożca,

nic nie odłączam, oakiet ma dwa złącza prądowa, i jedno balancera. także do ładowania nawet nie trzeba pakietu odpinać, wystarczy otworzyc klapkę.

 

Polecam, w sezonie ładuje pakiet 3-4 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja uzywam pakietu dedykowanego do nadajników. GE Power 3s 2200 mah 8c. Jak Latalem na 35mhz to ladowanie starczało na 10-12 godzin latania. Ale i tak ładowalem co 10godzin bo jeden model załatwiłem przez gwałtowyny spadek napiecia... Byly łzy w oczach... Teraz mam 2.4ghz i po 10 godzinach pracy nadajnika zostalo mi 11.7v takze czas użytkowania bedzie blisko dwukrotnie dluzszy. Latam na Mx 16

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Latalem na 35mhz to ladowanie starczało na 10-12 godzin latania. Ale i tak ładowalem co 10godzin bo jeden model załatwiłem przez gwałtowyny spadek napiecia... Byly łzy w oczach...

Dlatego własnie dajesz tę diodę. Po co pisać w kółko to samo, znalazłem chyba co trzeba wiedzieć na ten temat. http://pfmrc.eu/inde...zliwe-problemy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK przecież nie polemizuję ;). Przeczytałem też temat Jurka z linku i obawy mam dalej tym bardziej, że wspominano w nim, iż skutki mogą nastąpić po czasie. Temat jest sprzed 3 lat więc te skutki powinny już być notoryczne :D, a skoro ich nie ma ...tym bardziej, że pakiet mam juz od wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak jak

Mam nadzieję , że będzie OK ;). Kupiłem już diody - dać jedną tak jak napisałeś czy np. trzy tak jak w wypowiedziach w podanym linku? Obojętnie , na którym przewodzi ( plus - minus) do nadajnika?

 

nie ma co przesadzać i kombinować.

zrób tak jak Ci wszyscy radzą.naładuj pakiet poza radiem ,podłącz do nadajnika,zamknij klapkę i idź latać.AMEN

 

mam JR DSX9, w niej pakiet "z nosorożcem" 2650mAh.latam tak już 3 sezon zima-lato,dzień czy noc.żadnych udziwnień nie stosuję.a o utracie napięcia w pakiecie gdy radio jest wyłączone pierwsze słyszę... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''.

Z tym wyssaniem pakietu przy wyłaczonym nadajniku jednak jest możliwe, w ubiegłym sezonie wyssało mi pakiet do zera w aurorze w ciągu 2 dni .Aparatura na 100% wyłączona, pakiet nowy Może jakiś bład softu .Faktem jest że nigdy więcej się to nie powtórzyło ale jednak bywają przypadki

elektronicznego ,, Poltergeist'' :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeprowadziłem mały eksperyment z moim LiPo w nadajniku.

*Pakiet 3S1C 2650mAh Turnigy.

*Nadajnik JR XP7202 z wymienionym modułem wcz. na FrSky, bez telemetrii.

*Prąd pobierany przez nadajnik to 150mA.

Jak pisałem wyżej, naładowałem pakiet w sierpniu i ileś tam godzin latałem. Dziś postanowiłem rozładować pakiet do chwili załączenia się alarmu w nadajniku, plus 10 minut pracy. W szereg z pakietem mam wstawioną jedną diodę 1N4007. Napięcie od którego zacząłem test wynosiło 9,7V. Tyle pokazywał wskaźnik w aparaturze, na pakiecie było więcej o 0,6V. Aby się uruchomił alarm musiałem czekać cztery godziny. Z początku to napicie spadało 0,1V na godzinę, im bliżej do progu zadziałania alarmu (9V) tym to napięcie szybciej spadało. Przy 9v odezwał się alarm, po jakimś czasie, dość szybko pojawił się napis Low Battery. Poczekałem równe 10 minut w tym czasie napięcie spadło już do 8,8V (nap. mierzone przez nadajnik). Natomiast napięcie na samym pakiecie wynosiło 9,4V co daje 3,13V na ogniwo. Z charakterystyki rozładowania wynika że w końcowej fazie to napięcie dość gwałtownie malało, co by świadczyło że pakiet jest nadmiernie rozładowany. Następnie podłączyłem pakiet do ładowarki weszło do niego 2590mA prądu, czyli pakiet rozładowałem do dna. W moim przypadku wnioski się nasuwają takie że; muszę dać dwie diody w szereg. Co do długości pracy nadajnika jest to okolo 15 godzin. Po wstawieniu drugiej diody na pewno ten czas się zmniejszy, ale i tak pewnie będę ze dwa razy ładował pakiet w roku. Natomiast stary pakiet musiałem ładować kilkakrotnie w ciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam!

Jestem na etapie poszukiwań pakietu do zasilania nadajnika Turnigy9X. Chciałbym zapytać czy mogliby koledzy polecić coś z Hobby King.

Myślałem o czymś w stylu http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... a_JR_.html lub http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 3godSDoAqw i ładowarka do takich pakietów - może coś takiego http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... uine_.html tylko pewnie trzeba by dokupić jeszcze zasilacz.

Gdzieś czytałem, że można stosować zasilacz do ładowania laptopa byle napięcie ładowania się zgadzało ...

 

Żadnych innych pakietów nie mam i nie będę używał więc interesuje mnie coś naprawdę prostego taniego i funkcjonalnego.

P.S Jak zamawiacie towar to wybieracie International (Registered) Air Mail ??

 

Pozdrawiam! Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16529__Turnigy_2650mAh_3S_1C_LLF_Tx_Pack_Futaba_JR_.html ale w magazynie EU skąd odchodzi Ci cło i skraca się czas dostawy. Moja paczka przyjechała w 5 dni gls-em. Koszt dostawy 10$ :-)

Co do samego pakietu to się nie wypowiadam bo jeszcze go nie używałem

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.