Skocz do zawartości

FALCON EVO - uzbrojenie / montaż / oblot


wujekmarcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj linka bo to bardzo "ciekawe" rozwiązanie, do kadłuba je przykrecili?

 

Proszę bardzo. Zdjęcie zapożyczyłem od Xan86/Krzysiek z tematu http://pfmrc.eu/inde...awi-fly-models/

Mam nadzieję że chłopaki nie będą źli. Co prawda na zdjęciu jest WHISPER-E z MAWI Fly Models ale system się sprawdzi również w Falconie. Półki są przykręcone do solidnie wklejonych "krokwi" - moim zdaniem nie ma szans by to się zarwało jeśli wszystko porządnie się zrobi, a pakiet da się na rzep przyklejony do pakietu i półki, do tego ściągnie się razem rzepem zaciskowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wykręcić każdą półkę i np. wyjąć silnik, regulator czy odbiornik. Praktyczne rozwiązanie.

post-12343-0-88878100-1362399845_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie obrazę się ;) Może te śrubki licho wyglądają ale nie ma szans, żeby to wyrwać( chyba, że celowo). Półka zrobiona jest ze sklejki 6mm i przykręcana do listewki sosnowej wklejonej na żywicę w kadłub i przykręcona śrubkami od serw tylko trochę dłuższymi B) Długo się zastanawiałem, jak zrobić tak, żebym miał później swobodny dostęp do odbiornika, serw czy regulatora i wygrało to rozwiązanie. Także polecam, Możesz śmiało zastosować to w Falconie ;)

 

 

Ps.

 

A co do mocowania serwa to Araba T dobrze Ci mówi, proste rozwiązanie, a daje radę bez zbędnych komplikacji. Sam tak zrobiłem w Whisperze, o ile dobrze pamiętam Rafał w Virusie tak samo, także nie ma co kombinować z blaszkami i nakrętkami. Słyszałem, że niektórzy to w ogóle wrzucali serwo w koszulkę termo, a później wklejali serwo do skrzydła na kleju na gorąco i też dawało radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, ze ktos tak ma i jest super tylko czy takie rozwiazanie jest potrzebne w tym modelu?

W Falconie serwa do V-ki masz w otworze pod skrzydlami + jwolne miejscea az do wregi silnika. To jest inna budowa modelu a co za tym idzie rozplanowanie elementow w nim.

Powtórze jeszcze raz, złóż to co masz i spr najpierw wyważenie. Potem bedziesz sie zastanawial GDZIE i JAK zamontowac półkę.

 

Ja na takie "liche" srubeczki mam serwa przykrecone i daja rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArabaT/Łukasz dzięki za podpowiedzi.

Jeśli chodzi o przelaminowanie wręgi silnikowej - uważam, że tak jak jest wklejona ona na żywicę absolutnie wystarczy. Wychodzę z założenia że jeśli uderzę (nie mocno) w glebę to wolę aby silnik z wręgą wpadł do środka, niż miał się połamać kadłub.

Pozdrawiam

Ciekawe podejście może do latania od święta wystarczy. ;) Model jednak chyba jest na tyle fajny, że eksploatacja będzie bardziej intensywna i przez długi czas. Warto by się zastanowić, czy dać możliwość silnikowi z tą wręgą wyprzedzić Falkona w locie czy uniknąć tej niemiłej sytuacji. Powodzenia przy składaniu i oblocie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze odnośnie pakietów , lata się dobrze na 3S, ale jak polecisz na 4S ,to tamte "trójki" odłozysz na półkę :):) .Serwa w skrzydłach mocuję na kostkach sklejkowych o wysokości serw a potem mocuję małą płytka laminatu i śrubkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

jedyna półka jakiej potrzebujesz to półka na serwa

 

f34aef41b57ffccb.jpg

 

Na pakiet wystarczy kawałek deseczki z rzepem :)......

 

c3c1deee20e856eb.jpg

 

Sprawdzone w boju... nie dodawaj nie potrzebnie wagi...

 

Wtrącę swoje trzy grosze odnośnie pakietów , lata się dobrze na 3S, ale jak polecisz na 4S ,to tamte "trójki" odłozysz na półkę :):) .

 

Zgadzam się w pełnej rozciągłości :)

Na 4S pokazuje pazurki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wznoszenie na poziomie 23m/s jest wystarczającym pazurkiem i przy 3S ;) z górki mam ponad 30m/s

A odbiornik sprytnie wkładam na półeczkę która jest za serwami :D Dzięki temu mam duuuuzy bagażnik ;) Wchodzi wszystko. LiFe również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr: dwie półki i inne gadżety dostałem z modelem. Trzeba tylko zrobić ramki na serwa w skrzydłach.

 

post-12343-0-52063700-1362517199_thumb.jpg

post-12343-0-99763300-1362517219_thumb.jpg

 

Chłopaki przemyślałem sprawę z tymi serwami : jak wszystkie podzespoły dojdą do mnie to będę kombinował jak to wszystko umieścić.

Wiecie jak to jest, człowiek czeka na to wszystko i już duma jak to rozmieścić, podłączyć - jak to mówi mój kolega: "gówno się w pupie gotuje" :)

 

Męczy mnie jeszcze sprawa odbiornika. Ktoś latał ma takim systemie? (bez anten odbiornika na zewnątrz modelu).

Model ma latać z odbiornikiem: Spektrum AR8000 (taki akurat mam)

http://www.horizonhobby.com/products/ar8000-8-channel-dsmx-receiver-SPMAR8000 - nie wiem dlaczego ale link trzeba skopiować do przeglądarki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie jeszcze sprawa odbiornika. Ktoś latał ma takim systemie? (bez anten odbiornika na zewnątrz modelu).

 

 

Mam i latam od prawie kiedy pojawił się DSM/2/X . Tylko jeden odbiornik w tym systemie ma długie anteny, które można wywalić na zewnątrz pod kątem 90 st. (producent wskazuje go do modeli z nadmiarem węgla) ale strasznie mnie denerwują te antenki przy puszczaniu modeli. :wacko: Reszta odbiorników z atenkami jest ukryta wywnętrz kadłuba przed wścibskimi oczami kolegów i tak jakoś się lata od święta. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, zrobisz jak uznasz za słuszne - kibicujemy i pokazujmy jak mamy u siebie, na tym polega esencja tego forum, ale mogę się mylić :)

 

Krzysiek czyli mogę go wsadzić do falcona i nie będzie problemu z zasięgiem/zakłóceniami?

W zeszłym sezonie też latałem na podobnym odbiorniku - wszystko w środku (antenki). 500 m i zero niespodzianek...

Teraz siedzi Jeti, ale jeszcze nie latawszy - jak dla mnie za zimno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek czyli mogę go wsadzić do falcona i nie będzie problemu z zasięgiem/zakłóceniami?

 

Tego Ci nie zagwarantuje, ale ja tak latam od 4 lat na tym systemie i nie widzę problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie wznoszenie na poziomie 23m/s jest wystarczającym pazurkiem i przy 3S ;) z górki mam ponad 30m/s

A odbiornik sprytnie wkładam na półeczkę która jest za serwami :D Dzięki temu mam duuuuzy bagażnik ;) Wchodzi wszystko. LiFe również.

Jurku na jakim śmigiełku gonisz Falcona?

Wziałem właśnie kilka pakietów 3S więc zobaczymy różnicę :)

Marcin, jak postępy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.