Skocz do zawartości

FALCON EVO - uzbrojenie / montaż / oblot


wujekmarcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Latam na 13x6,5 i jest naprawdę fajnie. Te 14x8 chyba trochę na silnik 3548 duże. Przyznam się że jeszcze nie dojechałem przepustnicą do samego końca a model śmiga całkiem całkiem :) . Niestety pogoda całkowicie mnie zniechęca do jakichkolwiek lotów. Kurde ktoś wie kiedy ta wiosna ma być :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no ja to 13x6,5 napędzam 4s. Przy 3s wkładałem 14x8.

Ale jestem tęmpy.... teraz dopiero zajażyłem, że gadamy o 3s. :P No pewnie że 14x8 da radę na tym silniku. No może nie latałem cały czas bo jednak inklinacje termiczne się dość często odzywają, ale silnik dawał spoko radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psiwak:

sprawdzałem jak wychyla się ster wysokości w dół. U mnie jest to 7-8mm, tak więc jest więcej o 1-2mm niż powinno być - jest OK.

Co do USB Linker'a to jutro będę robił nowe zamówienie w HK i dorzucę go - już parę osób mi go polecało. Rzeczywiście super sprawa bo po podłączeniu regla do kompa ma się dużo informacji co się działo podczas lotu np. w jakim były w danej fazie lotu obroty silnika, jaki amperaż ciągnęło z pakietu, temperatura regla itd. Grzechem było by nie kupienie jego mając ten regulator. Dzięki.

Jeśli chodzi o serwa to rzeczywiście "piszczą" tzn. raczej terkoczą, trykają w neutrum. Ponieważ parę osób pytało o te serwa, dziś nagram film i wrzucę jak to wygląda. Ogólnie pracują bardzo fajnie/precyzyjnie, zero jakichkolwiek luzów.

Model jest już praktycznie gotowy do oblotu, zostało ustawić konkretne wychylenia i przykleić taśmą zaślepki na serwa.

Czekam na fajną pogodę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Wrzucam film HD na temat wstępnego testu/prezentacji serw. Miłego oglądania ;)

Na temat tego jak serwa sprawują się w modelu napiszę jak je potestuję jakieś pół roku :D

[media]

 

Mam slim wing servo cyfrowe corony (ds-239hv).

Wydają z siebie taki dziwny piszczący (buczący, nie wiem jak go nazwać) dźwięk gdy się je lekko obciąży. Twoje też tak mają ? Ten sam model serwa analogowy tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pytania Janka (bo moim zdaniem to sie jedno z drugim wiąże) - na jakim SC latacie? Ja w swoim na 4S 2200mAh i SC 76mm musiałem dać 20g ołowiu na ogon. Przy tym wyważeniu niby wszystko ok, ale cięzko mi było termike złapać.

W tym sezonie się odchudzam (w sensie Falcon) i przechodzę na 3S (ta sama pojemność pakietów) i zapewne nie będzie już potrzeby doważać ogona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów "FALKONIARZY".. :ile gr. ołowiu zastosowaliście do prawidłowego wyważenia modelu/ pomijam pakiet,silnik i inną galanterie/ ?

 

a/ dlaczego nie chcesz podać oficjalnie jaki masz SC po przedłużeniu dzioba w Falconie ???

 

b/ 0 gramów - wyważam położeniem pakietu

 

c/ osiemdziesiąt kilka mm od natarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie sprawdz czy przy maksymalnych wychyłach które ustawileś nie zapierają Ci się lotki o spływ,bo mam wrażenie,ze tak jest,ale być moze to tylko takie wrażenie. ;)

 

Marek to było tylko wrażenie ;)

 

Chłopaki oblot dziś się odbył :P

Idę montować film. Opiszę wszystko i dołączę film ale będzie to albo dziś przed północą albo po północy.

Dodam tylko że model i pilot cali i zdrowi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.