Skocz do zawartości

Problemy z trenerkiem


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

chce kupic nowy pakiecik taki 11,1 volt ale niewiem jakiej maksymalnie pojemnosci moge zakupic , mam ESC dualskiego 22A i silnik emax cf 2822 myslalem o pakiecie do 2200 mAh ale niewiem czy ESC da rade czy nie spali sie nie znam sie na tym za bardzo wiec prosze o rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przeważał modelu, na 1500-1600 mAh + CF2822 polatasz tyle, że już Sam będziesz lądował martwiąc się, że to już koniec a pakiet wciąż będzie miał zapasu. 2200 też już ma swoje wymiary i dochodzi nie tylko wyważenie, ale i jego wepchnięcie z głową tak by nie trzeba było dokładać wagi na ogonie lub dziobie. Też zakupiłem 2200 do tego silnika, ale nigdy go nie włożyłem, dokładając tyle dodatkowej masy, niewiele zyskam - dołożę wagi, czyli niewiele dłużej polatam i niepotrzebnie zwiększę prędkość modelu (stracisz przyjemność z latania a zaczniesz walczyć o utrzymanie go w locie ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wage sie nie martwie bo mam w zapasie ok 100 gram martwilem sie tylko zeby ESC sie nie spalil , mam paiet 7,4 v 900 Amh, i lata zbyt krotko , ale chyba kupie pakiet 1300Amh i model bedzie wazyl ok 560 gr, konkretnie to bedzie do tego modelu do wolnego latania.,wiec Kacper w/g ciebie pozostac przy pakiecie 7,4 volta jedynie kupic wiekrzy taki do 1700??? ten moj sie grzeje po wylataniu ok 8 min i to na pól gazy, myslalem ze na 11,1 polata dluzej .

 

o wage sie nie martwie bo mam w zapasie ok 100 gram martwilem sie tylko zeby ESC sie nie spalil , mam paiet 7,4 v 900 Amh, i lata zbyt krotko , ale chyba kupie pakiet 1300Amh i model bedzie wazyl ok 560 gr, konkretnie to bedzie do tego modelu do wolnego latania.,wiec Kacper w/g ciebie pozostac przy pakiecie 7,4 volta jedynie kupic wiekrzy taki do 1700??? ten moj sie grzeje po wylataniu ok 8 min i to na pól gazy, myslalem ze na 11,1 polata dluzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Kacper wiec mysle ze zakupie 11,1 volt 1300 mAh juz wypatrzylem i tego kupie ale sa 20 c i 30 c wiez znowu mam dylemat , bo wagowo te same ale chyba tego 30 c mozna dluzej chyba przetrzymac na maxymalnym gazie czy to o to chodzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kacper juz zdecydowalem sie na 11,1 3s 1300mAh dualsky, ale mam dylemat bo sa 20c i 30 c o co to chodzi bo nie bardzo wiem , wagowa sie nie różnią

 

weź 30C

dzięki Robertuś net mi slabo dzis dziala dwa razy to samo napisalem , dzieki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20C wystarczy, jeśli założysz "optymalne" smigło, ale weź 30C bo z tego 30 jak będzie 25 to będziesz szczęściarzem ;) tu chodzi o max. prąd jakim nie uszkodzisz pakietu "na dłuższą metę" tak "na chłopski rozum" pisząc.

 

aaa.. co do parametru C, zapomniałem napisać. 20C oznacza, że z pakietu 1300 mAh, możesz pobierać prąd maksymalny równy 1300x20 = 26000 mA czyli 26A. Analogicznie 30C - prąd max 39A. xC razy pojemność równa się prądowi maksymalnemu w miliamperach.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20C wystarczy, jeśli założysz "optymalne" smigło, ale weź 30C bo z tego 30 jak będzie 25 to będziesz szczęściarzem ;) tu chodzi o max. prąd jakim nie uszkodzisz pakietu "na dłuższą metę" tak "na chłopski rozum" pisząc.

 

aaa.. co do parametru C, zapomniałem napisać. 20C oznacza, że z pakietu 1300 mAh, możesz pobierać prąd maksymalny równy 1300x20 = 26000 mA czyli 26A. Analogicznie 30C - prąd max 39A. xC razy pojemność równa się prądowi maksymalnemu w miliamperach.

 

Pozdrawiam !

Niestety takie prądy to tylko w teorii (przynajmniej jeśli chodzi o te tańsze pakiety). Jak weźmiesz poprawkę - 15-20% to parametry będą bardziej zbliżone do rzeczywistości. Ja w tym roku wymieniam pakiety na 30C bo z 20C nie byłem zadowolony a używam głównie silników emaxcf2822 i 2812.

Dlatego jeśli masz możliwość i chęć to weź ten z większy C. Tak jak Wojtek pisze, 30C będzie nieco cięższy i nieco grubszy (u mnie 10gram dla 1300mAh) ale myślę, że będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

panowie laduje pakiet poprzez balanser i niby juz jest naladowany bo swieca sie 3 zielone kontrolki, ale po chwili jedna z nich swieci na czerwono i po chwili znowu wszystkie na zielono i tak wkólko, niewiem co jest czy pakiet sie czasem nie konczy , chociaz niejest np, spuchniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.