Skocz do zawartości

Czy ktoś wie...????


Radek Oleksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To czym palę w piecu, czy segreguję śmieci, jakie śmieci produkuję, itp. to nie działanie by mi żyło się lepiej. Ja skutków tego nie doświadczę ale moje dzieci tak. To, że wulkan może nadrobić emisję pyłów do atmosfery w jeden dzień to nie jest tłumaczenie bo ta górka nie ma rozumu... Dlatego warto swój egoizm wyleczyć i zastanowić się nad tym co się pisze i robi w życiu codziennym.

 

Warto również czytać ze zrozumieniem .. Czuję, że próbujesz zarzucić mi jakąś znieczulicę, ale akurat jestem wielkim obrońcą przyrody. Krew mnie zalewa jak widzę śmieci porozrzucane w lasach, szamba wylewane do rzek itd. ale nie dajmy się ogłupiać co do emisji CO2 do tego stopnia, że żarówki trzeba wymieniać a inne zakazywać. Już dawno się przekonali, że produkcja żarówek energooszczędnych pochłania więcej energii niż normalnych nawet przez spory czas zapalonych, do tego powstał nowy problem z zawartością metali ciężkich. Pisząc o wulkanach starałem się udowodnić, że natura sobie sama od milionów lat radzi i w porównaniu nasz wpływ nie jest aż taki paranoiczny. Wycinka lasów - to jest nasz nóż w plecy, pozbawiamy Ziemię płuc. Jeśli tak już dbasz o przyszłość następnych pokoleń - czy zawsze wyłączasz komputer po użyciu czy napisaniu postu ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinka lasów - to jest nasz nóż w plecy, pozbawiamy Ziemię płuc

A guzik prawda.

Gospodarka surowców, jak każda nie może odbywać się w sposób niekontrolowany czy wręcz grabieżny.

Tak naprawde wycinanie lasow zwrotnikowych/rownikowych ma niekorzystny wplyw na zwierzeta i rośliny ktore tam zyja a które są w wielu przypadkach unikatowe i mogą być źródłem wielu odkryć np w medycynie itd ale nie ma to wplywu na produkcje tlenu (wrecz przeciwnie).

Stare drzewa więcej zużywają tlenu w nocy niż go produkują za dnia. Wszyscy znamy powszechny mit, "że lasy tropikalne są płucami świata". Jest prawdą, że lasy te produkują ogromne ilości tlenu w procesie fotosyntezy, jednak całą wyprodukowaną ilość tlenu zużywają w czasie rozkładu substancji organicznych. Lasy tropikalne w inny sposób dodatnio oddziałują na naszą atmosferę i klimat, lecz nie przez dostarczanie tlenu.

Najwięcej tlenu bierze się z oceanów gdzie tlen produkowany jest przez glony i innych producentów troficznych unosząca sie na ich powierzchni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, ekspertem nie jestem, ale w końcu w procesie fotosyntezy rośliny pobierają CO2 z powietrza i "zamieniają" go na tlen, więc tak mi na szybko do głowy przyszło, że im ich mniej tym CO2 więcej bo równowaga zostaje zachwiana, ale może się mylę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj panowie ,pory roku się zaczynają rozmywać jest zimno i gorąco nie ma typowej wiosny czy jesieni pamietam z lat 60-tych XX wieku to wszystko było pięknie poukładane śnieżne zimy piękne lato ,gdzie padało i zaraz było cieplutko a teraz latem popada i jest zimno a jesień sie kończyła w listopadzie ciepła jesień -np.zbieranie ziemniaków w szkołach 7 i 8 klasa -było ciepło ?!!!! a teraz C Y W I L I Z A C J A pozamiatała to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam mówie, że to wszystko przez te meteory co spadowują na ziemię i te komety czy astroidy co przelatują koło naszej ziemi. Nic ino idzie kuniec świata i cza sie ogarnąć. Przeca w bibliji napisane, że bedą łogniste znaki na niebie a ten meteor jak nic był takim znakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, jak tam u Ciebie wiosna ? :) u mnie zaczęło od dziesiątej rano ostro sypać, czytałem w wiadomościach, że w Twoim regionie nie będzie lepiej ;) Ważne, że już ściągnąłem kolędy z neta, na ... Wielkanoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pomiędzy godziną 11tą a 16tą mieliśmy w Lublinie zadymkę śnieżną, nie było prawie nic widać chwilami, napadało ok 20 cm śniegu, tak do połowy łydki. Dziś od rana świeci słonko a temperatura na wys 2 piętra wynosi 11 stopni w cieniu, od strony północnej budynku. Woda kapie wszędzie. !!! :D Jutro jadę na lotnisko zerknąć jak tam, może w poniedziałek się poleci?

Wiosna, wiosna, wiosna ,ach to Ty!? ( z piosenki Marka Grechuty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.