Skocz do zawartości

PRZĄŚNICZKA Z DEPRONU.


rajaner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja osobiście używam kleju styropian glu .

 

post-12379-0-98227800-1365503356_thumb.jpg

 

post-12379-0-14585100-1365503509_thumb.jpg

 

Podaje stronę producenta kleju gdzie są wszystkie dane tegoż ;

 

http://www.dragon.biz.pl/product.php?ca ... item_id=68

 

Podane są tam też rozpuszczalniki i masy szpachlowe . Ja rozcięczam klej spirytusem ( denaturat bezbarwny ) zwykły przebarwia styropian , no i przez chlebak nie trzeba przepuszczać przed konsumpcją .

Klej jest przezroczysty dość gesty . Pełna wytrzymałość po 24 godzinach . Przy klejeniu spokojnie można spasować elementy , zaczyna wiązać dopiero po około godzinie . Spoina bardzo mocna mało elastyczna ale nie krucha , twarda dość trudna w obróbce .

 

Pozdrowienia Joker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardo dziękuję za informacje, w kadłubie jest kilka ubytków depronu może tego nie widać ale mnie to drażni postaram się to usunąć odpowiednią szpachlom, jak to nie pomorze kadłub pójdzie na półkę zrobię nowy, model zaczęty i musi być skończony.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do klejów , ja sobie bardzo chwalę dragona do styropianu i gabki. Klei sie nim podobnie jak uhu porem ale jest wiecej czasu na ewentualne poprawki. Andrzeju pisałeś coś o soudalu 67, słabo kojarze ale on jest chyba do drewna taki biały jak wikol, do depronu dobry jest soudal 66a D4 o kolorze miodu w butelce jak ponizej. Klej ma dość ciekawa zdolność bo przy schnięciu pieni się co jest idealne w wypełnianiu wszelkich szczelin i byc może sprawdziłby się w uzupełnianiu ubytków w Twojej Prząśniczce. Po wyschnięciu trzeba jednak uważnie szlifować bo spoina jest twradsza od depronu i łatwo z powrotem o wyrwy ale jest to do zrobienia jak najbardziej. I lepiej sie nim nie pobrudzic bo ciezko sie zmywa.

przechwytywanieiw.jpgprzechwytywanieru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przyszła pora na skrzydła i tu się zastanawiam nad profilem myślałem nad KFm3 takim jak w P.11.c robertusa ale nie wiem czy to dobry pomysł ? Czy może taki jak jest w planach,czy można zrobić grubszy niż KFm3, chciał bym żeby model latał jak najwolniej

Proszę o jakieś porady.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile kfm muszą mieć odpowiednią grubość aby spełniały swoje zadanie, jak każdy inny profil. Profil KFM3 musi mieć grubość 9-12% cięciwy. To oczywiście plus minus. Jak cięciwę skrzydła masz 24cm to grubość jest w idealna z trzech stopni podkładu 3x6mm=24mm. Powiedziałbym, że to taki odpowiednik profilu Clarky.

Jeśli chcesz jak najwolniej to wydłuż nieco rozpiętość tak powiedzmy po 10cm na stronę i dbaj o wagę. Niskie obciążenie skrzydła to wolny lot.

Możesz zrobić skrzydło nieco inaczej, używając stopni z depronu 3mm ale na podkładkach 3mm. Nie wiem czy to widzisz, tak aby z zewnątrz wyglądał tak jak zrobiony z 6mm a w środku bedą puste przestrzenie pod stopniami. Wtedy będzie skrzydło lżejsze.

Tu mam wing dragona o rozpiętości 130cm na profilu kfm3 (orginał miał 105cm), waga już nie pamiętam, coś koło 700g. Lata dość wolno.

http://youtu.be/RKT65wzIQR0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ale mam takie pytanie?

Chodzi mi oto żeby natarcie skrzydła nie było tak ostre i czy można zrobić coś takiego to tylko przykład i niema żadnych konkretnych wymiarów.może to bezsensu ale zapytać nie zaszkodzi.

 

post-12393-0-76829600-1365673949_thumb.jpg

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertus ma racje. Jesli od wewnątrz mocowanie podwozia jest do wręgi to ok ale nawet wtedy dałbym takie szersze łoże pod przykręcenie podwozia jak na foto. Zwiekszy to wytrzymałość na wyrywanie.

Jedno ze zdjęć nasunęło mi też myśl że wkleiłeś od wewnątrz kadłuba takie szersze łoże. Jesli tak to dobrze, nawet lepiej bo nie widać nic na zewnątrz, w takim wypadku nie zważaj na moje uwagi i buduj dalej. :)

przechwytywanieyh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za uwagi

W kadłubie jest wklejona listwa 8 mm doklejona do pierwszej wręgi i listew wzmacniających boki kadłuba szersza od podwozia o jeden centymetr mogłem zrobić szerszą ale teraz już po fakcie, mam nadzieję że wytrzyma a prace nad modelem trwają nadal.

 

Pozdrawiam Andrzej.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ostatnie dni to prace nad kadłubem, postanowiłem że model nie będzie oklejany pomalowałem kadłub farbą akrylową potem szlifowałem papierem o granulacji 600. 800 nie wiem czy to dobry sposób ale podobno tak można.

Teraz pozostało domalować elementy ozdobne na czerwono i nie wiem czy malować?. Może jakaś folia samo przylepna

Cz może ktoś doradzić? .

.

post-12393-0-95755800-1366215461_thumb.jpg

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzić mi trudno bo sam często eksperymentuję z wykańczniem modeli na różne sposoby i z różnym efektem końcowym :) . Do wyboru masz taśmy pakowe kolorowe, folie reklamowe samoprzylepne lub folia modelarska termokurczliwa. Albo taśma maskujaca i malowanie ozdób farbami. Uwaga na farby nitro bo topią depron. Jak bym miał wybierać a ozdoby nie były by duże, wybrałbym taśmę pakową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam taśmy pakowej, do ozdób lepsza by była folia reklamowa, albo taka z rolki z budowlanego. Folia pakowa jest przezroczysta i nie da się zrobić "soczystych" nalepek. Ewentualnie poszukaj może w papierniczym kolorowej taśmy samoprzylepnej, takiej szerokości 1cm lub mniejszej. Zrób parę pasków na kadłubie i będzie gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za porady chodzi mi o kolor czerwony kupię ze trzy rodzaje różnych oklein sprawdzę która przylega najmocniej.

Jak pisałem wcześniej to mój pierwszy model z depronu i dużo eksperymentuje ale będzie następny i też elektryk.

Teraz buduję Prząśniczkę ponieważ wydała ni się łatwa i szybka w budowie,a jako amatorska konstrukcja to bardzo ładny samolot zbudowany przez Jarosława Janowskiego o ile się nie mylę to w Łodzi i chyba w swoim mieszkaniu.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolot zbudowany przez Jarosława Janowskiego o ile się nie mylę to w Łodzi i chyba w swoim mieszkaniu.

 

O ile dobrze pamiętam był program telewizyjny w którym opowiadał o budowie samolotu. Głupio mu było przed znajomymi, to na początku mówił, że buduje kajak :), a później musiał poszczególne części transportować przez okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.