Skocz do zawartości

PRZĄŚNICZKA Z DEPRONU.


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja na moim Migu wszystko malowałem. Podkład to farbą akrylowa, tak jak w Twoim przypadku. Robiłem tak. Np gwiazdy na płacie. Google, grafika, gwiazdy. Znalazłem odpowiednie, dostosowałem wielkość, drukarka, nożyk po liniach, przykładałem tam gdzie ma być ( dociskając lekko przy krawędziach ) i specjalnie przygotowaną do tego małą gąbką odciskałem na szablonie. Robiąc to powoli i uważnie uzyskasz bardzo dobry efekt. Farbą generalnie nie spływa. Tylko rób to powoli i nanoś małą ilość farby. Lepiej poprawić to samo miejsce 3 razy niż ma Ci farba płynąć. Później delikatnie suszyłem suszarką i w 2 min masz na gotowo ;) a co do linii to używałem ( choć mało ale użyłem ) taśmę malarską. Jest tylko jedno ale. Z doświadczenia wiem ( robię trochę w budownictwie ) że taśmy występują z różnymi klejami. Osobiście używam tylko jasno żółtych. Mają słabszy klej. Natomiast do malowania Miga użyłem ciemniejszej ( po uprzednim sprawdzeniu oczywiście na dodatkowym kawałku ) czyli teoretycznie z mocniejszym i wszystko było ok. Dodam jeszcze tylko że przed uprzednim malowaniem całego modelu został on zmatowanym papierem o gradacji 300. Potem dwukrotne malowanie na biało i koniec. Przyklejając taśmę do tego malowania nic mi nie odeszło :D może dodam jeszcze tylko że kleiłem w zasadzie tylko brzegi taśmy. Jakieś 0,5 cm od brzegu. Dość mocno. I wszystko było ok przy odrywaniu. Powodzenia życzę. Obserwuje temat i widzę że ładny model powstaje ;)

 

Pozdrawiam :rolleyes:

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak dokładne informacje,na początku miałem małe problemy z tym depronem bo to pierwszy model z tego materiału,ale po paru błędach uznałem że to fajny materiał na modele elektryczne i myślę już o następnym.

Kupiłem folie, taśmy w kolorze czerwonym jutro biorę się za naklejanie,przygotowałem kawałki malowane akrylem i zrobię próbę malowania farbą.

Zobaczę co mi wyjdzie lepiej.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kadłub modelu jest prawie ukończony do oklejenia użyłem foli samo przylepnej na szlifowanej powierzchni przylega bardzo dobrze według mnie wygląda w miarę dobrze.

Panowie może ktoś doradzi jakie kupić serwa do tego modelu?

Używam nadajnik i odbiornik HITEC OPTIC 6,mam na myśli jakieś nie drogie ale w miarę przyzwoite bo te które mam to są standardowe

post-12393-0-07259500-1366818314_thumb.jpg

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i superowo wyszły naklejki. Do takich modeli wystarczą tanie serwa 9 gram np. takie http://www.sklep.rc-...-9g-0%2C10s/172

 

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz ale czy te serwa dadzą radę w modelu o rozpiętości skrzydeł 1400 mm, mam w planach budowę następnego modelu z depronu i chciałbym zamówić kilka sztuk.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam wszystkich, serwa zamówione czekam na przesyłkę.

Prace nad skrzydłami dobiegają końca,łączenie skrzydeł to rurki aluminiowe oklejone sklejkom 08 mm i wklejone między pierwszą a trzecią warstwą skrzydła dodatkowo zrobiłem dzwigar z listwy sosnowe 5/3 mm,połówki skrzydeł wydłużyłem o 10 cm jak proponował Robert [robertus]

post-12393-0-28620400-1366998739_thumb.jpg

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak planujesz zrobic oszklenie?

 

Do oszklenia kabiny wykorzystam opakowanie po bombkach choinkowych wycięte elementy wkleję od wewnątrz kabiny w ten sposób nie będzie widać miejsc łączenia.

 

Śledzę ten wątek od początku. Bardzo ładny model, gratuluję wykonania. Wygląda jak pełnowartościowa redukcja :) Na pewno pięknie się będzie prezentować w powietrzu!

 

Bardzo dziękuję za słowa uznania ale do orginału bardzo mu dużo brakuje,mimo to staram się by model wyglądał w miarę estetycznie.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.