Skocz do zawartości

Mój EASY STar FPV


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomi do oblotu jeszcze daleko (zimno brrr), ale dołączam kolejne fotki z prac nad modelem.

Na fotkach własnej roboty "pan & tilt" - balsowy. Nie wyglada zbyt pięknie, ale jest trwały ;-)

 

 

8c8c37f84c35e3cc.jpg

 

6f22da308a559d2b.jpg

 

Konstrukcja z balsy wymaga jeszcze troche doszlifowania.

Przy podłączeniu i sprawdzeniu działania przyszło parę zmian, tj. serwo skrętem kamerę idzie pod półkę z balsy i będzie odwrócone o 180%, tak by nie haczyć o antene nadajnika.

 

Dla przypomnienia mam aparature SANWA VG 6000 i tak sterowanie kamerą na boki wykorzystam kanał 4 (ster kierunku pójdzie na kanał 2 (lotki) tak abym na jednym drążku miał kierunek i wysokość ES)

kierowanie kamerą góra/dół daje na kanał 6 czyli przełącznik 3 pozycyjny patrz: góra - prosto - dół. Myśle, że poninno mi to wystarczyć, jak na razie w goglach latałem tylko z ruchem kamery na boki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru udoskonaleniach (kamera była za wysoko) podstawa do sterowania kamerą wygląda mniej więcej tak:

 

e31ebea2f1c939b9.jpg

 

4cb2468bead2141a.jpg

 

Nadajnik, jest zaraz za kamerką, 2 radiatory (5V i 3.3V) skryte w 2 osobnych miejscach w kadłubie.

Musze jeszcze dorobić wloty i wyloty wentylacyjne by wszystko się mogło chłodzić.

 

Teraz przszła pora na serwa i stery kierunku i wysokości, a potem już tylko skrzydła i wyważenie modelu i może jeszcze w tym roku oblot !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy serwa nie są zbyt delikatne. Mam wrażenie, że to serwo od pochylania kamerki góra dół powinieneś dać z mocniejszymi zębami, żeby przy uderzeniu w ziemię przy twardym lądowaniu bezwładność kamerki nie powodowała zrywania zębów w przekładni serwa. No może kamerka nie jest aż taka ciężka, jak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz EPP, to zrób sobie to co masz z balsy właśnie z EPP - dobrze pochłania energię. Ja miałem 200g aparat w kołysce z EPP przyczepionej na rzepa do kadłuba i po glebie - prawie, że pionowej, aparatowi nic się nie stało - polecam. Albo zrób balsę tak, żeby miała gdzie się złamać (jako bezpiecznik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm już myślałem, że nie będę nic przerabiał, a tu jednak strasznie mi się grzeją radiatory z stabilizatorów 5V i 3.3V. Wcześniej tego nie było.

Czy ktoś wie czy układ 7805 ma zabezpieczenie przed przegrzaniem ??

 

Muszę rabiatory wystawić na zewnątrz kadłuba.

Przeróbki, jak już zrobię, to sfotografuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.