Skocz do zawartości

Turnigy 9X


Kolikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Starczyło wpisać w google "Turnigy 9x pfmrc.eu" i wyskakuje nam chociażby taka strona: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/10754-turnigy-9x-9ch-transmitter-czy-jest-cos-warta/

Co do modułu nadawczego, to nie umiem tego za bardzo ubrać w słowa, ale co mi tam, spróbuję :P

Więc moduł jest jakby sercem aparatury. To on wysyła sygnał do odbiornika. Sama aparatura tylko koduje? ten sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ryzykować to kup. Jeśli trafisz, to masz fajną apkę. Problem w tym, że często zdarzają się buble(na przykład ostatnio zaczęła szwankować moja - nagła utrata zasięgu i bum).

 

Wiesz, że tobie trafił się bubel to nie znaczy, że innym też się trafi. Jakby tak nie patrzeć, znakomitej większości dostają się dobre sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... To chyba jednak jest coś warta. A poza tym utratę zasięgu jakoś na pewno da się naprawić. No chyba, że nie. To jak? Lepiej kupić? No wiecie wolę się upewnić, ale chyba nie mam i tak wyboru. Albo to albo coś gorszego jak np. właśnie Zebra, albo Conrad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, T-gy 9x daje ci na prawdę duuuużo możliwości. A taka zebra chyba tylko reversy kanałów :P Więc tak, warto wydać pieniądze. I patrz na ogłoszenia na naszym forum w dziale giełda. Często trafiają się tam 9x. ;)

A ja trochę z ciekawości i troche z tego że jest odrobinę lepsza, kupiłem młodszą siostrę 9x czyli Turnigy 9xr B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na giełdzie często trafiają się TG9X-y". Dobrze wiedzieć, ale chyba wolę nową a nie używaną. TG9X ma komputer, a jak na razie to komputer to super rzecz. Aha: jak będę ją kupował to można za złotówki? I czy trzeba dużo zapłacić za przesyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie założyć konto na PayPal. Jeżeli masz konto w banku, albo rodzice, to z tego konta wysyłasz przelewem pieniądze na konto paypala. Podczas zakupu oni mają swój kurs walut i sami ci przewalutują ze złotówek na dolary. Gdy już. A gdy w hobbyking klikniesz, żeby kupić i zapłacić za pomocą paypal, to od razu przekierowywuje cię na ich stronę i wypełnia wszystkie dane do wysyłki kasy. Jedyne co musisz zrobić, to tylko się zalogować i kliknąć kilka razy :P

Co do przesyłki, ja zapłaciłem 23,59 dolara. Jeśli chcesz sobie zobaczyć cennik wysyłek to wchodzisz na stronę hobbyking.com, klikasz w byle jaki produkt i na samym dole na niebieskim pasku powinien pojawić ci się odsyłacz do Shipping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że tobie trafił się bubel to nie znaczy, że innym też się trafi. Jakby tak nie patrzeć, znakomitej większości dostają się dobre sztuki.

1. W którym miejscu napisałem, że jemu też się trafi? Pewniakiem jest natomiast, że losowo wybranej osobie trafi się bubel.

2. I tak odsetek bubli jest większy niż w przypadku innych aparatur.

 

Turnigy ma spore możliwości, ale zauważcie, że ta cena musi się skądś brać - m.in. z jakości, kontroli. Ja tylko napisałem, że istnieje większe ryzyko niż w przypadku kupna droższej aparatury - daję komuś informację, a nie decyzję czy ma kupić T czy nie ma. To już należy do Kolikon'a, żeby zdecydować.

Rozumiem, że to jest wielke łał mieć taką aparaturę za taką kasę, ale radzę też dokładnie się jej przyglądać(temu jak pracuje na przykład). Ja sam mam zamiar zrobić teraz przegląd lutów, bo u mnie prawdopodobnie poszedł zasięg przez słaby lut - jak ktoś umie lutować, to polecam przelutować wrażliwe miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2. I tak odsetek bubli jest większy niż w przypadku innych aparatur."

 

Zależy jak na to spojrzeć .. to tak jak rozpatrywanie, że względnie transport lotniczy jest najbezpieczniejszy, bo najmniej wypadków, ale na raz ginie 200 osób, tak i z aparaturami, t9x jako "najtańsza w swojej klasie" jest najczęściej posiadana i używana więc tu wzrasta znacznie "licznik" bubli, fałszując statystyki, że najczęściej się psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teleskopową anteną miałem tak, że po dwóch oblotach samolotem 2ch ona wypadła, bo była tylko położona na płytce, a powinna być przynajmniej przyklejona na taśmie klejącej, nie mówiąc o lutowaniu......... Jak przesyłka kosztuje 74.53zł to spróbuję poszukać gdzieś w Polsce :blink:

 

[EDIT]

Chyba w Polsce jest najtaniej za 380zł, tu wyjdzie 244zł ??? Coś chyba źle przeliczyło... WG tego co przelicza ta aparatura kosztuje 174.70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2. I tak odsetek bubli jest większy niż w przypadku innych aparatur."

 

Zależy jak na to spojrzeć .. to tak jak rozpatrywanie, że względnie transport lotniczy jest najbezpieczniejszy, bo najmniej wypadków, ale na raz ginie 200 osób, tak i z aparaturami, t9x jako "najtańsza w swojej klasie" jest najczęściej posiadana i używana więc tu wzrasta znacznie "licznik" bubli, fałszując statystyki, że najczęściej się psuje.

Teoretycznie tak - statystyk nie prowadzę. ;)

Ale tak na zdrowy rozsądek - skądś ta cena musi się brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ryzykować to kup. Jeśli trafisz, to masz fajną apkę. Problem w tym, że często zdarzają się buble(na przykład ostatnio zaczęła szwankować moja - nagła utrata zasięgu i bum).

A przepraszam, czy utrata zasięgu to wina aparatury, czy linku RC :rolleyes:

Ta sama aparatura (TGY9x) z linkiem RC na przykład FrSky i Znajdź mi coś o tych możliwościach w porównywalnej cenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.