Skocz do zawartości

Turnigy 9X


Kolikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśnię na przykładzie motoryzacyjnym: czemu MB jest droższy od GM :rolleyes: Ze względu na znaczek na masce/grilu :P

Turnigy jest tania, bo jest "trzaskana" w dziesiątkach tysięcy sztuk, a inne marki w znacznie mniejszej ilości, oraz nie ma takiej "marki" jak inne firmy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie :) tu nie wliczana jest cena za "LOGO".

Nie byłbym pewien czy tylko logo ma tu coś do rzeczy. ;)

A przepraszam, czy utrata zasięgu to wina aparatury, czy linku RC :rolleyes:

Ta sama aparatura (TGY9x) z linkiem RC na przykład FrSky i Znajdź mi coś o tych możliwościach w porównywalnej cenie :P

Oczywiście, że to wina połączenia, ale jedno i drugie było robione z tą samą jakością - a newralgicznym punktem jest moduł i odbiornik akurat.

Poza tym Panowie - ja nie mam zamiaru prowadzić wojny przeciwko Turnigy, powiem więcej - sam mam dalej zamiar z niej korzystać. ;) Chciałem tylko zwrócić uwagę, że Turnigy to niekoniecznie same pozytywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam 350zł na aparaturę. Którą wybrać? Hitec, Futaba (o ile jest taka nie za 1000zł), Turnigy, E-sky czy co. Żeby była z przesyłką. Jak TG9X jest dobra i kosztuje te 244zł, to ją biorę a jak jest lepsza za 350, to biorę tą za te 350. Nie że chcę się wami wyręczyć, ale ja nie jestem obeznany w aparaturach tak jak wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się, śmiej. Ostatnio latałem na takiej aparaturze szybowcem z holu. Coś zaje.... świetnego!

 

Mnie, aktualnie po przejrzeniu kilku stron zainteresowały te: http://allegro.pl/t6exhp-futaba-i3202718741.html http://allegro.pl/aparatura-i-odbiornik-hitec-flash-5-system-i3186154445.html http://allegro.pl/jr-x2610-odbiornik-35mhz-i3195394687.html :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zapodałem na forum wątek "t9x vs. frsky" czy jakoś tak, już nie pamiętam, bo wciąż się pisze, że jak t9x to tylko z frsky. Interesowało mnie bardzo co tak przewyższa frsky ponad flysky. Do dziś nikt z tych najbardziej przechwalających nic od Siebie nie napisał. Tak można odnieść T9X vs. inne, ale wciąż nikt nie pisze, to jest najbardziej zabawne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co przeszkadza 35MHz? Tylko proszę nie pisać "bo już na takich się nie lata"...

 

Po dłuższym zastanowieniu, będąc na Twoim miejscu, Łukaszu, brałbym tą Futabę z linku ode mnie. W przyszłości mając trochę pieniędzy możesz przerobić ją na 2,4Ghz i będzie ok. Wylatałem na takim radiu sporo godzin spalinami więc ode mnie - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co przeszkadza 35MHz? Tylko proszę nie pisać "bo już na takich się nie lata"...

Bowiem 35MHz jest łatwiej zakłucić, może kolidować na lotnisku z innymi aparaturami 35MHz...

 

Po dłuższym zastanowieniu, będąc na Twoim miejscu, Łukaszu, brałbym tą Futabę z linku ode mnie.

Oby to nie była ta Futaba: http://pfmrc.eu/inde...je-sie-do-aero/ lub z podobnym problemem, bowiem również ma opis: "Computerized Helicopter Systyem" nad wyświetlaczem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowiem 35MHz jest łatwiej zakłucić, może kolidować na lotnisku z innymi aparaturami 35MHz...

 

CO? KOLIDOWAĆ z innymi na 35MHz?

Artur, a kto teraz takimi lata? wszystko na gigaherce przeszło.

 

Na naszym lotnisku niepodzielnie 'rzondze' na kanale 68 z separacją 100 w górę i 100 w dół ;) i kto mię zakłóci?

 

Łukasz, rozejrzyj się też za Hitec Optic6 na 35MHz, dobre radio, w to można też wpakować moduły nadawcze 2,4GHz bez żadnego lutowania,

 

a jak chcesz nową Tunigry - to 9XR + tor FrSky i też się zmieścisz w swoim budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO? KOLIDOWAĆ z innymi na 35MHz?

Artur, a kto teraz takimi lata? wszystko na gigaherce przeszło.

 

Na naszym lotnisku niepodzielnie 'rzondze' na kanale 68 z separacją 100 w górę i 100 w dół ;) i kto mię zakłóci?

Tys prowda :) Ale jak stare przysłowie, a raczej reguła mówi: "Jeśli coś ma się zdarzyć, to zdarzy się na pewno w najmniej oczekiwanym momencie" ;)

W moim przypadku była to utrata RC 2,4GHz :o bo kolega obok włączył nadajnik wideo na właśnie 2,4GHz :P A przecież nikt nie lata na wideo 2,4GHz, a jednak jeden "rodzynek" się znalazł :lol:

Na szczęście pomogło głośne i dobitne "WYŁACZ TO", i odzyskałem władzę nad modelem który był jakieś 3000m dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 MHz wcale nie jest takie złe, używałem bardzo długi czas aparatur na 35 i nie miałem problemu zarówno w PPM jak i PCM. Niestety ale po zachłyśnięciu się pasmem 2.4GHz niemal każdy pisze że 35 jest beee a to nie prawda. O propagacji fal o niższej częstotliwości już nie wspomnę bo ta jest zdecydowane lepsza niż mikrofalowych.

 

PS: na 2,4GHz przeszedłem całkowicie niechcący ale zakupiłem ostatecznie radio które ma możliwość założenia modułu 35.Ku mojej uciesze i zgodnie z przewidywaniami odbiorniki PCM Futaby z cenami lecą w dół na łeb, na szyję a to oznacza że będę miał ich kilka do każdego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tys prowda :) Ale jak stare przysłowie, a raczej reguła mówi: "Jeśli coś ma się zdarzyć, to zdarzy się na pewno w najmniej oczekiwanym momencie" ;)

W moim przypadku była to utrata RC 2,4GHz :o bo kolega obok włączył nadajnik wideo na właśnie 2,4GHz :P A przecież nikt nie lata na wideo 2,4GHz, a jednak jeden "rodzynek" się znalazł :lol:

Na szczęście pomogło głośne i dobitne "WYŁACZ TO", i odzyskałem władzę nad modelem który był jakieś 3000m dalej :D

 

 

To tak samo jest np w miastach, gdzie jest dużo korków. Jedna ulica jest mniej zakorkowana, to wszyscy na nią jadą, i teraz ona jest zakorkowana, a ta co wcześniej była, to teraz jest wolna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.