Skocz do zawartości

Turnigy 9X


Kolikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, w oryginalnym oprogramowaniu TGY9x nie ma zabezpieczenia przed rozładowaniem pakietu.

Taka funkcja jest dostepna dopiero w aletrantywnych softach (er9x, RadioClone...)

Co do pakietu, to polecam jednak Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack używam takiego od 2 lat i dopiero dwa razy go ładowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opramowaniu ER9X jest możliwość dowolnego ustawienia progu alarmu niskiego napięcia aku zasilajacego nadajnik.

Układ elektroniki jest zasilany poprzez stabilizator napięcia 5V .Jest to zwykły stabilizator który potrzebuje na wejściu co najmiej 7V.

Całe wyższe napięcie jest "tracone" na ciepło. Praktycznie aparatura wyłącza się przy spadku napięcia zasilającego do 6,8 - 6,9V. Ja zasilam nadajnik z dwóch ogniw LItowo-jonowych i mam ustawiony alarm na 7,1V. Działa dobrze od dwóch lat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak miałoby działać takie zabezpieczenie? Bo jeżeli wyłączać zasilanie to nie chciałbym w tym momencie sterowac modelem :lol:

 

[edit] co do dużej ilości odbiorników i ich przepinania to widziałem w zeszłym roku u emeryta ze wschodnich Niemiec patent poelgający na tym, że Pan miał w kilku modelach kable od serw podpięte do płytki drukowanej która z kolei miała wlutowane piny pasującej do gniazd odbiornika. Pan wyciągał odbiornik z jednej płytki i przekładał do drugiej w innym modelu. Coś ala układ scalony wyciągany z podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie takiego zabezpieczenia w nadajnikach nie ma. Jest natomiast sygnalizacja chociażby w postaci wzrokowej możliwości kontroli napięcia (diody, wskaźnik wskazówkowy, wskazanie na wyświetlaczu LCD) i dodatkowo w przeważającej części nadajników w postaci alarmu dźwiękowego. I to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.