Skocz do zawartości

Nowosc Regulatory i silniki Redox


team_badboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zanim wyszedłem ze sklepu wszystkie funkcje zgodnie z moim życzeniem sprzedawca mi zaprogramował kartą Redox.

 

Dziś regulatora używałem kilka razy i mam wrażenie że tamten zwrócony do sklepu miał jeszcze inne wady np. na pełnym gazie szybko przełączał się w tryb "bezpieczny dla Lipo" i zasilał silnik jakimiś ~50% mocy a po zdjęciu gazu i i znów daniu na max moc spadała do ~20%. Na nowym takiego zachowania nie zauważyłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie strasz takimi opowieściami .....

 

 

a po zdjęciu gazu i i znów daniu na max moc spadała do ~20%.

 Bo ostatnio chciałem oblatać Fun Cuba i własnie taki sam objaw ale ja winie pakiet za takie zachowanie hmmm a regulator w środku Redox 40 A siedzi sobie , może nie ma co panikować kupie pakiet nowy wpierw :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam 60A i szczerze mówiąc boję się go do czegokolwiek wkładać... Pierwszym razem po włożeniu do modelu strasznie się zagrzał po czym straciłem ciąg i bec prawie do minimum... generalnie na hamowni odcina przy 42A a nominalnie niby 60 akurat nowe pakiety świeżo naładowane timing itp ustawione jak należy i szlak mnie trafia jak pomyślę ile się nakombinowałem i stwierdzam że 60 to śmieć jakich mało kolega ma identyczny i identyczny problem programowanie nic nie daje może ktoś próbował zmienić soft? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Coś jednak z tymi regulatorami jest. W sklepie gdzie się zaopatruję, każdy egzemplarz Redoksa jest otwarty. Tak jak by sprzedawca nie miał do producenta zaufania i sprawdzał wszystkie po kolei.

 

Otwierane są przez dystrubucję w celu naklejenia stickera gwarancyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierane są przez dystrubucję w celu naklejenia stickera gwarancyjnego.

Nie wydaje mi się bo na moich stickerów żadnych nie było. Po za tym to mi już 3 padły tak same z siebie. Nie przeciążane (12/20A) bez pożarów czy crashów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Lekki odkop, ale przed wczoraj umarł nam redox 30A. Programowany poprawnie z radia. Po dwóch lotach i podpięciu pakietu do trzeciego silnik milczy kompletnie. Nic nie upalone, nie przegrzane (max obciążenie zmierzone 20A). Nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dużego doświadczenia z elektroniką modelarską, a już w ogóle nic nie kombinuje i nie ustawiam w regulatorach.

Ale mam dwa regulatory redox, jeden  30A sam załatwiłem ponieważ źle przylutowałem wtyczkę i tym samym odwrotnie podłączyłem pakiet, ale byłem na tyle zadowolony z tego regulatora jak i jego ceny że kupiłem jeszcze raz taki sam redox 30A.

Mam go do dziś napędzał każdy mniejszy model jaki zbudowałem, nie radził dobie tylko z su-37 który pobierał 36A , przy spokojnym lataniu dawał radę ale jak chciałem polatać z pełną moca to po około 10sekundach silnik zaczynał wydawać dźwięk podobny do karetki jadącej na sygnale, chodził raz szybko raz wolno i tak na zmianę.

Teraz ten redox 30A napędza czarownicę na miotle , i nie mam z nim żadnych problemów.

Drugi redox jaki mam to redox 80A i również nie ma z nim żadnych problemów po za tym że ten mógł by być trochę lżejszy.

Natomiast w Fun Cubie mam regulator ABC-Power czy coś takiego, był dość tani ma 40A napędza 5 serw 9g i szóste jakieś z metalową przekładnią , i szczerze powiem że jak za 50 zł to daje radę.

Nie zdarzyło sie też żeby silnik ruszył w odwrotną stronę jak to miało miejsce z poprzednim regulatorem jaki miałem w fun cubie, o strzałach wydobywających się z silnika podczas lotu nie wspominając. Ten abc-power jak do tej pory bardzo dobrze sie spisuje, na tyle dobrze że mam kupiony jeszcze jeden taki, leży w aucie jeszcze zapakowany bo nie mam jeszcze dla niego modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wydaje mi się bo na moich stickerów żadnych nie było. Po za tym to mi już 3 padły tak same z siebie. Nie przeciążane (12/20A) bez pożarów czy crashów.

 

Upary Ślązak!  Do czterech razy sztuka ?

 

Ja po dwóch przygodach z ZTW poszukam wrażeń z innym producentem. Uzbieram kasę i tylko górna półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.