Skocz do zawartości

Po 15 latach budowania, powstał ... Wicherek 25RC


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Post Scriptum dla tych, którzy jeszcze nie dodali tematu Wicherka do "ignorowanych" ;-)

 

 

Otóż pewnego czwartkowego popołudnia, pilotowany przez młodego pilota, mojego syna, Wicherek uległ niegroźnej kraksie - czyli po przywaleniu w ziemię rozleciał się w drobny mak.

Co uległo zniszczeniu:

- Silnik, wyłamując łoże, wbił się we wręgę silnikową, łamiąc ją

- Pozostałe wręgi też się złamały

- Ścięte tylne kołki mocujące skrzydła

- Wszystkie cztery podłużnice kadłuba pękły w miejscu, w którym kończą się sklejkowe boki

- Wyrwana półka z serwami (to uratowało stateczniki przed wyrwaniem)

- Pęknięty tłumik

- Uszkodzony gaźnik

- Wyłamane tryby serwa od gaźnika (są zestawy naprawcze do Tower Pro?)

 

Skrzydła praktycznie nie uszkodzone, poza pękniętą krawędzią natarcia w prawym skrzydle (w coś uderzyła) i poszyciem na tymże skrzydle.

 

Prawdopodobną przyczyną kraksy było zsunięcie się skrzydła z kołka mocującego, podczas zbyt gwałtownego manewru. W związku z tym zrobię trochę dłuższe kołki i powinno być dobrze.

 

Krótka fotorelacja z naprawy poniżej.

 

Komplet zdjęć Wicherka na stronie: Wicherek 25 RC

 

Po zakończeniu rekonstrukcji będzie wyglądał jak na początku.

 

Impreza_modelarska_06_2008_006m.jpgWicherek_020m.jpg

 

Wicherek_023m.jpgWicherek_031m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Post Scriptum dla tych, którzy jeszcze nie dodali tematu Wicherka do "ignorowanych"

W życiu! Bardzo fajny wątek, proszę by powyższy post nie był żadnym P.S., a jedną z kolejnych relacji o tym modelu.

 

Po zakończeniu rekonstrukcji będzie wyglądał jak na początku.

Nazwij go Feniks :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż pewnego czwartkowego popołudnia, pilotowany przez młodego pilota, mojego syna, Wicherek uległ niegroźnej kraksie - czyli po przywaleniu w ziemię rozleciał się w drobny mak.

 

Callab czy Ty czasami nie zasłaniasz się synem przyznaj się że osobiście tak przydzwoniłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem naocznym świadkiem, to był synek Callaba.I nawet to nie była wina pilota tylko wiatru i przestarzałej konstrukcji mocowania skrzydła. :D (kołki to za mało na proporcjonalne sterowanie i temperament młodego pilota) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Callab czy Ty czasami nie zasłaniasz się synem przyznaj się że osobiście tak przydzwoniłeś

 

Aszszsz .... Zawsze ktoś musi wykryć moje knowania :evil: ;-)

 

W sumie to (tu się będę tłumaczył) nie chodzi o to, że mój syn przywalił modelem w ziemię, tylko o to, że umie on już pilotować model :-) To nie była jego wina tylko, jeżeli już, moja - nie przewidziałem tego i nie przejąłem wcześniej sterowania. Ale prędzej czy później ta wada (krótkie kołki i/lub zbyt słaby naciąg gum mocujących skrzydła) by się objawiła.

 

model przywalił w ziemie jakieś 10-20m od nas

 

No, to było niebezpieczne ... Dwa kilo walące w kogoś z wysokości kilkunastu metrów mogło by ... aż nie chcę myśleć :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

jest on zbudowany przez Pana Jurka. Wiem ze ma przerobiony kadłub tuz przed statecznikami, pracuje na benzynie 95 oktanowej, odpalanie silnika za pomoca sznurka. Wiecej napisze jak wróce bo jutro wyjezdzam do szwajcari na 10 dni wiec po 13 beda zdjecia i moze jakis filmik. zdjecie masz na naszej stronce http://aeroklub.bialystok.biz/ wchodzisz w galerie, modelarstwo i jak poszukasz bedzie pan trzymajacy duzy czerwony model. to własnie "wicherek".

PS: ten sznurek nawijany jest na "wał" na którym obsadzone jest smigło dam fotki i filmik po mosim powrocie. pozdro

 

Edit: http://aeroklub.bialystok.biz/myegallery.php?&do=showpic&pid=1520&orderby=dateD

stoi na samym koncu taki czerwony

http://aeroklub.bialystok.biz/myegallery.php?&do=showpic&pid=1416&orderby=dateD

własciciel

http://aeroklub.bialystok.biz/myegallery.php?&do=showpic&pid=1328&orderby=dateD

kadłub

to chyba wszystko co jest na naszej stronce niedługo zrobie wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.