Skocz do zawartości

Saab J-35 Draken E-Domodel ARF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chciałem wam zaprezentować nową zabawkę.

 

post-388-0-66978100-1369256496_thumb.jpg

 

Model nie jest nowością,ponieważ pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 2009r.Co do wytwórcy to E-domodel chyba nie trzeba przedstawiać.

Model wykonany jest z utwardzanego EPS.

Długość 770mm,rozpiętość 525 mm,waga do lotu 450g.

Silnik 2810,4300kv

Regulator 30A

Zalecany akumulator 3S 1300

Całość zapakowana solidnie ,każdy z modułów w osobnym pudełku oraz folii bąbelkowej.

Jakość wyprasek bez zarzutu,wszystko pasuje idealnie.Zamontowane całe wyposażenie elektryczne .W zestawie wszystkie potrzebne akcesoria + zapasowe snapy,podwozie oraz żywica 5 minutowa do sklejenia całości.

Jedyny niesmak to prawdopodobnie zbyt szybko zapakowany świeży model i w związku z tym zerwany lakier na kilku elementach.Akurat mnie to nie przeszkadza,ponieważ po oblocie model zostanie waloryzowany i przemalowany w inne barwy.

Natomiast na duży plus oceniam kalkomanie.Bardzo dobra jakość, a smaczku dodają drobne napisy i oznaczenia ostrzegawcze i eksploatacyjne ,co jest raczej rzadkością w takich zestawach.

Wybaczcie że relacja zdjęciowa jest bardzo skromna,ale cały model można poskładać w 30min i udać się od razu na lotnisko,ponieważ wszystkie elementy wyposażenia są zamontowane .Tak naprawdę to cały montaż sprowadza się do przyklejenia skrzydeł,usterzenia pionowego,osłony radaru,dziobu oraz rakiet i dodatkowych zbiorników.

 

post-388-0-52675200-1369257539_thumb.jpg

 

Montaż rozpocząłem od przyklejenia skrzydeł

 

post-388-0-82339700-1369257640_thumb.jpg

 

Co prawda instrukcja w następnym etapie zaleca wklejenie usterzenia pionowego,jednak postanowiłem zrobić to później ,aby ułatwić sobie montaż podwozia.

 

post-388-0-82640100-1369257860_thumb.jpg

 

Podwozie główne montowane jest między dwoma elementami sklejkowymi za pomocą płytki z przezroczystego tworzywa oraz czterech wkrętów,przednie skrętne sterowane serwem za pomącą robaków M3.

 

post-388-0-37188200-1369257979_thumb.jpg

 

Jedyną rzeczą którą poprawiłem,to kąt pochylenia kół podwozia głównego.Były bardzo "rozkraczone".

 

A tak przedstawia się model poskładany

 

 

post-388-0-59783100-1369258332_thumb.jpg

 

Model wyważyłem według zaleceń producenta,jedynie w dyszy wylotowej wkleiłem ciężarek 5g,oraz przesunąłem regulator z kabiny do tunelu ze względu na cięższy akumulator Dualsky 1300 3S 30C

Pomiar prądu wykazał 22,3 A, a więc zastosowany fabrycznie regulator jest całkowicie wystarczający.

Teraz pozostało czekać na w miarę bezwietrzną pogodę do oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.