Jump to content

uszczelka połączenia tłumik - silnik do asp 46 ( 7,5ccm)


robraf

Recommended Posts

witam tak jak w temacie czy ktos posiada zbedna lub kawałek materiału na ktorej bym mogł takową uszczelkę wykonać?

probowałem już z tekturowymi i niespełniaja swej roli bo tłumik przecieka

więc czy ktoś ma takowy materiał, z ktorego wykonywane są uszczelki do tłumików?

Link to comment
Share on other sites

Hm. W moim oryginalnym (włoskim) SuperTigrze byla dolaczona tekturowa. Po pewnym czasie mi ją wydmuchało... po czym wykonałem sobie taką samą ale z... biletu ZTM. Od tamtej pory trzyma już drugi sezon... :D

Link to comment
Share on other sites

ja w swoim uszczelniam na czerwony silikon odporny na temperaturę można go kupić w sklepach z art moto. dodatkowo uszczelniam nim sam tłumik tzn pod śrubą i nakrętką oraz na połączeniu dwóch części tłuminka jak wylezie na wierzch łatwo się sciera acetonem :D

Link to comment
Share on other sites

Pytaj o taki materiał w sklepach motoryzacyjnych- niekiedy można dostać jakieś ścinki, albo rozejrzyj się za uszczelką do samochodu, z której da się taką uszczelkę pod tłumik wyciąć. Może też nadać się pasta do uszczelniania układów wydechowych w samochodach- tylko ważne, żeby nie wiązała "na sztywno". Silikon odporny na podwyższoną temperaturę to też dobry sposób na uszczelnienie tego połączenia- dodatkowo ma tę zaletę, że jest trwale elastyczny.

Link to comment
Share on other sites

Wykonaj uszczelkę ze zwykłej nie lakierowanej wizytówki. Ja tak robiłem kiedy byłem nieszczęśliwym posiadaczem Magnum 7,5 cm. W nim były ciągłe kłopoty nie tylko z wyciekami. Ale było to dawno.

Obecnie nie używam silników powodujących dyskopatię ( ciągłe schylanie i grzebanie przy nich). Latam tylko na OS , TUTAJ NIE MA ŻADNYCH PROBLEMÓW.

Materiał z wizytówek wtedy się sprawdził.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam.

Też jestem (od niedawna) posiadaczem tego ASP ,i mam pytanie odnośnie ogólnej konserwacji spalinowców (jestem początkujący) -jakiego oleju używacie do knserwacji ?????? ,czy to musi byc specjalistyczny "modelarski" środek??

 

Mieszkam w bloku i mam problemy z sąsiadami oto że przechowuje paliwo w domu.I gdzie Wy przechowujecie paliwo i czy w moim przypadku przechowywanie paliwa jest jakoś karalne???????

Link to comment
Share on other sites

Powaznie mają pretensję o paliwo w domu????

Powiedz im że to też alkohol tyle że bardzo trujacy i jeszcze z dodatkiem rycyny działającej wiadomo jak:).

Za jednym zamachem zamachem powienieś rozwiać obawy i zabezpieczyć się przed amatorami degustacji:)

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Człowieku!!!!!!!!!!!!!!!! ,sprawa jest poważna , we wtorek przychodzi do mnie policja ,zobaczyc to paliwo ,jak by co to będe miał przechlapane ,bo miałem sprawe w sądzie o wytwrzanie materiałów pirotechnicznych (niby demoralizacja) ,sędzia powiedziała ,że jak mnie jeszcze raz zobaczy na sali to dostane bonus-czyli kuratora + kare pieniężną .W dodatku zajmuje się troche elektroniką ,i kiedyś w butelce za łóżkiem miałem roztwór chlorku żelaza (dosyc mocne bo trawi się tym płytki pod układy) no i moja babcia się tego napiła ,jak sie o tym dowiedziałem to prawie zawału dostałem ,na szczęście babci nic się nie stało :jupi: ,niby tylko łyka wzieła.Cała klatka w bloku wie o tym zdarzeniu.Także interesuje mnie ,czy za przechwywanie takiego paliwa grozi poważna kara.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.