Skocz do zawartości

Michaś Max-1420mm relacja z budowy


buri97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widzę, że robota idzie do przodu :) Szkoda, że nie poczyściłeś krawędzi po opalaniu laserem, tak samo miejsca gdzie elementy się trzymały formatki. Teraz już trochę za późno, ale chociaż te dostępne miejsca poczyść zanim się zabierzesz za kesony. Klej tam nie będzie dobrze trzymał a i keson się będzie nad tym lekko podnosił tu i tam. Zastanawiam się też czy dobrze wkleiłeś pierwsze żebra płatów (od strony ich łączenia się). Pojawia się spora szczelina, tak jakby nie było zamierzonego wzniosu, może stabilizatory na otworach fasolowych to powodują, nie wiem ale doradzam, żebyś sprawdził. Ogólnie kawał dobrej roboty, jak widzisz model się klei całkiem przyjemnie i bez większych niespodzianek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sczelina powstała gdyż nie miałem czym podłożyć i skrzydło się prężyło.

Jesli chodzi o zmatowienie żeberek pod keson to spód skrzydła został dokładnie zmatowiony a miejca gdzie będzie przylegał keson górny zmatowie tak jak należy :)

lgt7.jpg

 

Widzę, że robota idzie do przodu :) Szkoda, że nie poczyściłeś krawędzi po opalaniu laserem, tak samo miejsca gdzie elementy się trzymały formatki.

Właśnie poczyściłem tylko spodnią część płata a górną zmatowię i usunę te małe zadziorki.Przecież nie przykleję keson na nieprzygotowaną powierzchnie z tyloma elementami "nadpałków"

HAH z tymi skrzydłami to kolorowo nie jest budowane na 2 razy z powodu moich prostych nie dociągnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycięciu z formatek oczyściłem każdy pojedynczy element po laserze, potem się zabrałem za robotę, ale ... przygotowałem sobie zajęcie na zimę, więc miałem czasu a czasu :) Pewnie nie możesz się doczekać efektów i nic dziwnego bo sezon na latanie na całego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą "szparkę" na łączeniu płatów to wina otworów fasolowych gdy przykładam na sucho leży idealnie.Co z tym zrobić?

Nie no po prostu uznałem ,iż mogę to zrobić po sklejeniu płatów.Dół płata tylko zmatowiłem i pozbyłem się naddatków aby skrzydło leżało gładko na stole montażowym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz u mnie post nr.54. Tak powinny wyglądać wszystkie elementy PRZED sklejaniem, opiłowane ze spalenizny i co najważniejsze spiłowanie pozostałości po wycięciu z formatek.

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/34598-michas-max-relacja-z-budowy/page__st__40

 

Jak już płaty i otwory fasolowe masz poklejone, to nic z tym nie zrobisz, możesz zostawić tak jak jest pod warunkiem, że masz "jednakowy" wzios, może on być nawet zerowy, ważne by nie było tak, że jeden płat ma np. zerowy wznios a drugi idzie pod kątem w górę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już płaty i otwory fasolowe masz poklejone, to nic z tym nie zrobisz, możesz zostawić tak jak jest pod warunkiem, że masz "jednakowy" wzios, może on być nawet zerowy, ważne by nie było tak, że jeden płat ma np. zerowy wznios a drugi idzie pod kątem w górę ...

 

Zerowy wznios = większe zacięcie akrobatyczne ;)

 

Kamil, czy to Twój pierwszy model?

 

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie mój pierwszy model.4 z kolei.1 dolnopłat reszta górno. Samolotami potrafię już latać bardzo dobrze tak wiec michaś nie sprawi mi problemu.Chciałem zbudować model konstrukcyjny prosty w budowie i o łagodnych właściwościach lotnych

 

Jak już płaty i otwory fasolowe masz poklejone, to nic z tym nie zrobisz, możesz zostawić tak jak jest pod warunkiem, że masz "jednakowy" wzios, może on być nawet zerowy, ważne by nie było tak, że jeden płat ma np. zerowy wznios a drugi idzie pod kątem w górę ...

Nie no nie wyrabiam \.Dźwigary główne i pomocicze zmatowiłem tak jak należy.Miejsca gdzie wchodzą żeberka w dzwigar także.Nie zmatowiałem powierzchni tylko górnych żeberek bo uznałem to za zbędne i mogę to zrobić po wklejeniu żeberek...Otworów fasolowych jeszcze nie wklejałem..Rurka aluminiowa była tylko wsadzona aby skrzydło trzymało się razem bym mógł zrobić zdjęcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co mialo by sie cos czyscic po laserze,poza miejscami ktore zetkna sie bezposrednio z okleina (tak jak zebra poza kesonami). Na bialym to za ladnie nie wyglada. CA dobrze przesyca nawet nadpalone miejsca i nie zdarzylo mi sie nigdy zeby cos sie w tym miejscu odkleilo. Co mozna zepsuc to idealnosc ciecia, napewno po szlifowaniu jak puzle juz sie nie bedzie trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie panuje przekonanie żeby matowić.matowić,matowcie ;) ...Teoretycznie wytrzymalsza spoina.Ja tylko delikatnie zmatowiłem Tak radził pan Mirek ,więc jego rad się radze ma już spore doświadczenie.

Dobra czas na porcje zdjęć

 

Zabrałem się za kesonowanie skrzydłeł:

4i4b.jpg

 

52sa.jpg

 

p8vm.jpg

 

wxns.jpg

 

bma5.jpg

 

 

 

Spiłowałem ,także miejsce łączenia płatów:

hz5.jpg

 

 

Przez taką ilość szpilek powstało sporo małych dziurek postanowiłem się nimi zająć :):D

szpachla w dłoń i jazda!!

 

rjpa.jpg

i po

 

bfw2.jpg

Nie przymocowałem całych kesonów gdyż trzeba jeszcze umiejscowić rurkę węglową w otworach fasolowych.

Przymiarka:

 

da9a.jpg

 

blzx.jpg

 

 

u0gj.jpg

 

 

ynjg.jpg

 

 

4tn8.jpg

Nie bardzo pasuje mi ten wznios czy jest szansa aby skrzydła były na płasko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra jazda!

Mam bardzo mało czasu teraz wstaje o 5:30 i przyjeżdżam o 17...wymordowany ze szkoły

 

teraz już z górki oklejanie to banał nie bójcie się bo to najprostsza i najbardziej przyjemna robota w całej budowie modelu...

 

Wycinacie z grubsza kilka kawałków balsy np. 5 na 5 cm ściągacie podkład ustawiacie żelazko i próbujecie uzyskać optymalny efekt i tyle

 

ja tak robiłem i wyszło elegancko

 

Oklejanie folią transparentną czyli półprzeżroczystą z model partnera ok 20zł za 1mb

Folia ma bezkonkurencyjną szerkość 80cm i może trochę droższa ale 80cm szerokości to jest to ^^

Dobrze się kurczy i ma bardzo dobry klej POLECAM

Ok trochę danych ale ,żeby nie było ,że pierdziałem w stołek okleiłem na gotowo statecznik i górną powierzchnie skrzydła! i statecznik poziomy.Usterzenie otrzymało zawiasy z braku CA w okolicznych sklepach nie zostały zaklejone

 

Ale ześ się chłopie narobił :D:lol:

 

Nie będę kupywał kropelki tak drogiej ,że Hej i to jeszcze za 2ml /2zl 50gr papapa KROPELKO!

 

 

Ma być originalny chinski cyjanoakryl ! za Piątaka i tyle!

post-12809-0-48421200-1378298836_thumb.jpg

post-12809-0-78746800-1378298873_thumb.jpg

post-12809-0-16351500-1378299339_thumb.jpg

post-12809-0-10777400-1378299374_thumb.jpg

post-12809-0-26708800-1378299437_thumb.jpg

 

Aha ostateczna wersja silnik żarowy dosyć zabawy w ładowanko li poli i ryzykowania dla nich życia :P

Samolot ma dymić,śmierdzieć ,brudzić,pierdzieć chyba dobrze powiedziane poprawcie mnie :P

Jak się pobrudzi to wyciągnę Karchera i go ukąpie szamponem BAMBINO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie ja tez myślałem ze drogo ale się okazało ,że jeszcze lepsza niż wszystkie inne i obsługa miła.Na spokojnie sobie wybrałem heh bez pośpiechu...

Cóż słaba reklama tego sklepu mało kto wie ,że jest taka folia i to jeszcze w rolkach 80cm

http://www.modelpart...ist&sWord=folia

I jeszcze 8 minut rowerkiem do miasta powolutku :)

 

Zdjęcia całego modelu ukończonego będą robione lustrzanką ,więc nie ma się co martwić o jakość zdjęć.

 

 

 

AAA jeszcze w hobbyking bardzo ją chwalą kosztuje ok 10 dolarów za 5m :)

Tylko wysyłka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot ma dymić,śmierdzieć ,brudzić,pierdzieć chyba dobrze powiedziane poprawcie mnie :P

 

 

Kwestia gustu, ale... ja też lubie jak dymi, hałasuje i przy tym się brudzi :) Powodzenia przy oblocie ;)

 

PS

 

Wręgę silnikową mogłeś trochę przesunąć do tyłu, planując silnik spalinowy, łatwiej wyważyłbyś później michasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodajesz gazu na drążku w aparaturze to jest to wyrazny wzrost dżwieku i mocy ,i banan na twarzy :D

 

Wiem Wiem ale widziałem ,że z tak umieszczoną wręgą też latają i nie ma dużych problemów jeszcze bym sknocił ułożenie wręgi i potem by było

chłopie coś ty zrobił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.