Skocz do zawartości

model do startu z reki


chr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prosze o porade ,

 

do tej pory bawilem sie smiglowcami RC i bardzo doceniam ich zalete :-) nie potrzebuja lotniska.

Chcialbym kupic samolot spalinowy z wiekszym silnikiem powiedzmy od 10 cm w gore jednak chcialbym zeby model dal sie wystartowac z reki. Ladowanie jest mniejszym problemem albo mala predkosc i wysoka trawa albo wieksze kola i na trawie z ktorej nie da sie wystartowac , wyladowac zawsze sie jakos da.

Do tego chcialbym zeby model ladnie latal , dalo sie nim pokrecic jakas akrobacje bez zadnych ambicji wyczynowych , no i preferuje szybsze modele wiec roznego rodzaju Pipery i trenerki chyba sie nie lapia.

Wiem ze troche jedno wyklucza drugie ale moze macie cos uniwersalnego , przegladnalem juz tysiace modeli i nie wiem co wybrac.

bardzo dziekuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic samolot spalinowy z wiekszym silnikiem powiedzmy od 10 cm w gore jednak chcialbym zeby model dal sie wystartowac z reki.

Ewentualnie da się czymś takim wystartować z RĄK i to nie przez siebie samego, a ktoś inny musi w tym pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic samolot spalinowy z wiekszym silnikiem powiedzmy od 10 cm w gore jednak chcialbym zeby model dal sie wystartowac z reki. Ladowanie jest mniejszym problemem albo mala predkosc i wysoka trawa albo wieksze kola i na trawie z ktorej nie da sie wystartowac , wyladowac zawsze sie jakos da.

Tu się grubo mylisz, start jest dobrowolny, lądowanie OBOWIĄZKOWE.

Model do startu potrzebuje mniej trawy niż do lądowania,

ciężko ci coś doradzić, niewiadomo skąd jesteś, jakie masz doświadczenie, ile masz lat, czy chciesz sam zbudować, czy kupić gotowca...

 

chcesz latać szybko a nie masz gdzie lądować, może wcześniej rozejrzyj sie za jakąś społecznoscią modelarską w twojej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się grubo mylisz, start jest dobrowolny, lądowanie OBOWIĄZKOWE.

Model do startu potrzebuje mniej trawy niż do lądowania,

Tu bym polemizował bo również uważam, że łatwo wystartować z reki i lądować gdziekolwiek na łące bez podwozia niż z podwoziem. I tak robiłem np na łące po lewej od Renk'a - to dla Skrafta. Latałem trenerkiem rozp prawie 140cm silnik 3,5cm oraz łodzią latającą 140cm i silnik 7,5cm.

autor zapodał, że trenerkowate go nie interesują ale dobrym modelem na takie warunki byłby model ARA drukowany w Modelarzu. Oczywiście można przeskalować do własnych widzi mi się. Tyle, że autor i tu zapowiedział, że to ma być kupny - nie strugany przez siebie :D

Wspomniana łódź latająca Aqua Star - model zadziwiająco szybki i zwrotny jak na swój typ modelu co widać na kilku filmach:

post-33-0-30807800-1373184906.jpg

post-33-0-64360800-1373185269_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sa modele cos jak F3A ktore daja rade wystartowac z reki pionowo do gory ? chyba mozliwe by to bylo z modelem 3D ale jakos wizualnie mi pasuja , obawiam sie ze nie ma rozwiazania dla mnie hehe start z reki , model w miare szybki , ladnie stabilnie latajacy , sredni rozmiarami bo po silniki od 10 cm w gore no i ladowanie trawa mimo wszystko dziekuje za posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ilością trawy do startu czy lądowania różnie bywa.

Mam akrobata, który do startu potrzebuje z 2-3 metry (lub właśnie wyrzutu z ręki), a wylądować windą potrafi w miejscu.

A skoro model ma być do wyrzucania z ręki, to czemu spalina a nie elektryk, sprawność silników elektrycznych jest o niebo większa i mniej zachodu, według mnie (zaznaczam to moje subiektywne zdanie) w modelach do rozpiętości 1,5 m silnik spalinowy nie ma sensu, no chyba że ktoś lubi warkot, dym i babranie się w smarach i paliwach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.