Jump to content

Wybór silnika elektrycznego.


macielot
 Share

Recommended Posts

Cześć, mam taką prośbę, nie znam sie na mocach, obrotach, dobieraniu śmigieł do silników itp. więc jeżeli byście mogli to dajcie linki (z hobbykinga) do silnika żeby miał ok 1 kg ciągu, oczywiście z danym śmigłem i regielem, albo podpowiedzcie na co zwrócić uwagę przy doborze s,igła i regulatora do silnika.

Link to comment
Share on other sites

Ważne jest do jakiego typu modelu ma być ten silnik. Modele które mają latać szybko (np "jety" albo pylony) potrzebują silników z dużym KV. Modele wolniejsze (np motoszybowce) preferują raczej mniejsze KV, ale duży ciąg statyczny w stosunku do masy modelu i dosyć dużą średnicę śmigła. Z kolei trenerki i makiety spokojnie radzą sobie przy ciągu statycznym w okolicach 40% masy modelu. Napisz co to za model, ile waży i jakie chciałbyś nim uzyskiwać osiągi, wtedy można coś więcej napisać bez wróżenia z fusów.

Link to comment
Share on other sites

Motoszybowiec taki ok 2 metry. Waga 800 gram bez silnika i regulatora. Długo nim nie polatam ale chce do niego narazie włożyć silnik. Potem coś większego (też motoszybowiec) wiec chce kupić trochęna wyrost.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.