Skocz do zawartości

Wgniecenia na skrzyfle jak naprawic?


666dzichat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie leci do mnie niejaki eagle 5 f5b i niestety ale ostatnia sztuka na magazynie i skrzydlo ma lekkie wgniecenia na srodku. Udalo sie chociaz wytargowac 100 dolarow rabatu.

 

Skrzydlo to ponoc balsa pokryta laminatem puste w srodku.

 

Prosze o sugestie jak to naprawic.

 

Zalaczam zdjecia tego skrzydla, co o tym myslicie?

post-13174-0-66404000-1376380085_thumb.jpg

post-13174-0-74571500-1376380150_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Laminat wgnieciony? W czasie formowania? Te "dołki" zostawiłbym jak są chyba, że wizualnie to ci nie odpowiada. Wypełniłbym też szpachlą i nakleił na to (lub bez wypełniania) jakis motyw z foli dla zakrycia.

Ale z fotki wydaje mi się, że to balsa pokryta folią. Jeśli jest mowa o laminacie to raczej kadłub(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyrzej pisze to balsa pokryta laminatem.

 

Nie podoba mi sie to pod wzgledem wizualnym, a wgniecenia zostaly zrobione na magazynie albo podczas transportu na magazyn.

 

Jesli to zaszpachluje samochodowa szpachlowka i potem wyszlifuje to czym to najlepiej pomalowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żelkot a co to takiego i z czym to sie je?

 

Ogolnie nie chce sie za duzo z tym babrac bo chyba az takiej tragedii nie ma i nie chce tez malowac calego skrzydla, zobacze jak model dotrze do mnie, moze jednak zostawie jak jest...

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mocowania skrzydła, jest ono mocowane na 3 metalowe śrubki, kiedyś kilka lat temu jeszcze jak latalem szybowcami na zboczach, to ja i koledzy modelarze mocowali skrzydla na plastikowe śruby żeby w razie dzwona śruby sie wyłamały i skrzydło mialo wieksze szanse na przeżycie. Teraz widzę ze śruby ludzie maja metalowe. Prószę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jak to nie wyczyn to przymknij na to oko i lataj aż się mocniej popsuje takie drobne wgniecenia mają zasadniczo wpływ na wynik tylko w przypadku wyczynu , dla zabawy szkoda to kitować szpachlować i malować . Naklej sobie jakąś nalepkę firmową jak cię razi w oczy i lataj aż będzie cały taki pozagniatany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to zaszpachluje i dam jakas naklejke, albo kawalek foli samoprzylepnej bialej.

 

Takze dziekuje wszystkim za sugestie i pomoc.

 

A co do setupu to zalozylem osobny watek:

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/39068-hotliner-eagle5-setup/page__pid__452837#entry452837

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.