Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 5 tygodni później...

Witam

Właśnie zamówiłem w Modele MAX EasyGlidera PRO

Obecnie latam na EasyStar i muszę powiedzieć że do nauki latania to super model,wiele wybacza ,prosty w pilotażu.

Teraz przychodzi czas na coś z lotkami,i czytając ten wątek na forum zdecydowałem się na zakup EasyGlidera PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)osobnego kanału dla lotek

Jak już idziesz w lotki (btw: śliczne majestatyczne latanie), to przy oddzielnych kanałach będziesz mógł użyć ich jednocześnie i uzyskasz FLAPS'y. MX-12 ma 6 kanałów, więc stosując minimum 5. kanałowy odbiornik uzyskasz ww. FLAPS'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)osobnego kanału dla lotek

Jak już idziesz w lotki (btw: śliczne majestatyczne latanie), to przy oddzielnych kanałach będziesz mógł użyć ich jednocześnie i uzyskasz FLAPS'y. MX-12 ma 6 kanałów, więc stosując minimum 5. kanałowy odbiornik uzyskasz ww. FLAPS'y.

 

no tak :) o to mi chodzilo... o klapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już chyba trzy ostatnie pytania przed zakupem (po zakupie będzie nowy sezon pytań):

 

>>scrubby napisał: MX-12 ma 6 kanałów, więc stosując minimum 5. kanałowy odbiornik uzyskasz ww. FLAPS'y.

 

1.rozumiem , ze w tym rozwiązaniu steruję każdą lotką osobno, a nie równocześnie obiema.

Czy to polecane rozwiązanie dla początkującego ?

 

2. drugie pytanie dotyczy dodatkowych duppereli, które muszę kupić, a które niekoniecznie pojawiają sie w opisach. Mianowicie natknąłem sie a coś takiego jak ZłąCZA GOLD, ZłąCZA TYPU T.

Czy będę tego potrzebował - ewentualnie ile do złożenia EGP ?

Wolałbym uniknąć sytuacji domawiania ekstra takich dinksów.

 

3. Czy kołpak alu o średnicy 40 mm jest OK ? Bo czytałem też ze powinien być 36 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy kołpak alu o średnicy 40 mm jest OK ? Bo czytałem też ze powinien być 36 mm

 

Kołpak 36mm chyba w starej wersji EG. W nowej wersji najlepszy będzie kołpak o średnicy 56mm ale, że takiego nie dostaniesz to kołpak dobierasz jak największy byle by ci pasował średnicą do osi silnika. Jak będziesz miał problemy z składaniem się łopatek to wystarczy lekko podpiłować kadłub.

 

Potrzebujesz (teoretycznie) dwie pary złączy typu gold plus 3 pary do złączenia silnika z regulatorem (tutaj to zależy bo niekiedy silnik ma już wlutowane goldy).

 

Co do punktu nr 2 to w Cieszynie masz dwa sklepy modelarskie: www.mixmodel.pl oraz www.scorpio-polska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1

lotki naraz, a klapy (flapsy) osobnym kanalem (ale dzialaja razem)

 

ad. 2

musisz miec polaczenia:

silnik-regulator - 3 bananki pozlacane (chyba ze bedziesz mial przy silniku to nie musisz kupowac ekstra)

regulator-bateria (ni-xx/li-xx) - tu zalecane jest łącze typu T, przyda sie tez do ładowarki taka opcja :)

z regulatora poprzez uklad BEC zasilisz odbiornik a poprzez niego serwa - bedzie dzialac :)

 

 

ad. 3

ja mam w moim EG 36mm na oske 4mm - oska zalezy od silnika jaki bedziesz mial :)

patrz tez na smigla, a dokladnie ja jaka szerokosc kolpaka sa (4,6,8 mm).

czyli 36/8/4 (36 srednia, 8 smigla, 4 oska)

jak dasz 40mm tez bedzie ok... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 3

ja mam w moim EG 36mm na oske 4mm - oska zalezy od silnika jaki bedziesz mial :)

patrz tez na smigla, a dokladnie ja jaka szerokosc kolpaka sa (4,6,8 mm).

czyli 36/8/4 (36 srednia, 8 smigla, 4 oska)

jak dasz 40mm tez bedzie ok... :)

 

Czy mówimy nadal o tym samym EG? Bo 36 mm to za mały kołpak do EGP ale dobry do EG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Raffik oraz kolego Bart_007_praca wraz z kolegą SCRUBBYm:

 

aleście namieszali z tymi lotkami i klapami - takiego miksu to chyba jeszcze w żadnym wątku nie było!

 

A powinno być tak:

 

lotki napędzane są ( poruszane ) osobnymi serwami które to serwa podłączone są do odpowiednich kanałów w odbiorniku. Dzięki temu mogą poruszać się jak lotki ( jedna w górę, druga w dół ) lub jak klapy ( obie w górę ewentualnie obie w dół ). I tyle jeżeli chodzi o model.

 

Następna sprawa to ustawienie NADAJNIKA. Lotkami sterujesz jedną dzwignią ( lewą lub prawą w zależności którym MODEm latasz) i z punktu widzenia pilota sterujesz jednym kanałem. Klapy włączasz jakimś wyłącznikiem lub pokrętłem.

 

Z punktu widzenia elektroniki klapami i lotkami ( bo to te same elementy ) steruje się TYMI samymi kanałami. O kierunku poruszania się tych powierzchni ( lotek/klap ) decyduje położenie dzwigni i funkcja MIKSERa jaka jest włączona w NADAJNIKu

 

Mam nadzieję że to wyjaśnienie jest już pełne i dla początkującego pilota w zależności od szkoły jest lepiej mieć lotki lub wg innej szkoły lotki dla początkującego to zbytek - wg mnie lotki to dobra rzecz na poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Buwi, nie do konca sie zgodze bo sam zalozyciel tematu zapytal o osobne klapy :)

czyli rozgaleziacz Y daje sterowanie lotkami (na kanale 2), a kanal 6 daje obsluge klap.

 

reszta ok :)

 

Rafale B. - macie racje, ja pisze o EG a wy o EGP - do nowego wiekszy kołpak.

 

 

ps.

pewnikiem wszyscy mowimy o tym samym tylko nie potrafimy sie precyzyjne wyrazic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie macie opinie o kołpakach plastikowych ?

znalazłem w nastiku kołpak 57 mm plastik.

Rozumiem, że wytrzymałość mechaniczna podczas glebowania zdecydowanie mniejsza, choć z drugiej strony jest na tyle tani, że mogę sobie kupić ze cztery, a i tak wyjdzie taniej niż alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z racji wolnego czasu zacząłem składać Easy Gildera PRO, którego nabyłem w tym tygodniu. Instrukcję spolszczoną otrzymałem, ale jest ona do starszej wersji tego szybowca i znacznie odbiega od prawdy. Dlatego postanowiłem korzystać z angielskiej wersji + obrazki.

 

Już przy samym poczatku natknąłem się na pierwszy problemu. Prosze powiedzcie mi, co to za część 36 i czy powinna ona być dołaczona do zestawu Easy Glider PRO?? (zgodnie z instrukcją tak, ale ja nic takiego nie mam... :( )

 

rys1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jest wtyk rozgałężnika do serw lotek.

Chcąc podłączyć serwa w skrzydłach musisz dokupić trójnik,jeden kanał w odbiorniku-dwa serwa.Dodatkowo bedziesz potrzebował jeszcze dwie przedłużki do serw.

Czytaj uważnie,wcześniej było to opisane.

Powodzenia przy składaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc podłączyć serwa w skrzydłach musisz dokupić trójnik,jeden kanał w odbiorniku-dwa serwa.Dodatkowo bedziesz potrzebował jeszcze dwie przedłużki do serw.

 

Gdzieś tu przeczytałem, że mając nadajnik 6 kanałowy nie potrzebny jest już trójnik. Przedłużacze do serw mam.

 

Nie mam chyba tego uchwytu na kable na którym umieszczony jest ten trójnik, ponieważ jest on wypisany na liście częsci które są w zestawie (str. 19 w instrukcji)

 

Część 36: Cable holder - uchwyt na kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc podłączyć serwa w skrzydłach musisz dokupić trójnik,jeden kanał w odbiorniku-dwa serwa.

 

Nie pisz bzdur.

 

Pawle każde serwo ma swój kanał. Uchwyt na kable jest dołączony w zestawie. Ja przynajmniej go miałem ale nie zamontowałem. Zrobiłem sobie luźne kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.