Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Znając inne produkty Multiplexa, nie trzeba żadnych podkładek (potwierdza to instrucja, do której właśnie zerknąłem). Kąty są ok. W niektórych modelach, np. w FunJet'cie jest regulacja pochylenia wręgi silnikowej wkrętem. To naprawdę przemyślane konstrukcyjnie modele.

Przy okazji, gdzie aktualnie jest dostępny od ręki EG Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest przy włączonym silniku i dłuższym locie. Model przy starcie i w locie zaczyna ściągać na lewo - dość mocno. Przechyla się na skrzydło, traci wysokość i bum.

 

 

Co rozumiesz przez "i dłuższym locie"? To znaczy, że leci dobrze, a po chwili go przechyla? Może po prostu leci na granicy przeciągnięcia i po wytraceniu prędkości traci stateczność.

A przy starcie ma za małą prędkość, albo leci zbyt mocno w górę. Spróbuj trochę odpuścić trymerem - żeby ster wysokości poszedł lekko w dół. Będzie leciał szybciej szybując. Mój EG leci daleko po wyrzucie z ręki ale właśnie wymagał lekkiego oddania wysokości na trymerze.

 

To oczywiście takie gdybanie. Trzeba by to zobaczyć na żywo.

 

Co do wykłonu to w EG w wersji szczotkowej w ogóle nie była przewidziana żadna regulacja. Podejrzewam, że w wersji PRO też nie ma. Ale to wersja PRO czyli dla profesjonalistów więc mogę się mylić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi.

 

W modelu rzeczywiście nie ma żadnej regulacji wychyleń silnika, jedynie tak jak wspominał kolega, przez podkładki, ale musiałbym dobrać nowe śróbki (dłuższe).

Więc nie sądze, żeby silnik był nieprawidłowo ustawiony. Tym bardziej, że nie było nic o tym w instrukcji.

 

 

Dwa dni temu jak była ładna pogoda, postanowiłem trochę się nim pobawić "na sucho" (bez silnika). Po pierwszym wyrzucie z ręki model standartowo przechylał się na lewo i leciał na dziób. Po doważeniu skrzydła i przesunięciu bateri oraz kilku próbach wyrzutu (bo wcześniej nawet prawidłowo go nie wyrzucałem) model leci prosto (6-9m) i opada płasko, lekko na dziób. Więc myślę, że teraz powinno wszystko być ok.

 

W niedzielę, będę dalej próbował - np. lekko podciągając ster wysokości, albo włączając minimalnie ciąg silnika.

Najlesza nauka jest jednak w praktyce.

 

Dziękuje jeszcze raz za wszystkie rady. W niedziele opiszę, jak mi poszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model leci prosto (6-9m)

Na początek, może w wyrzucie jest problem? W ostatnią niedzielę oblatywałem koledze EGE i bez silnika, po niezbyt mocnym wyrzucie, szybował poziomo przynajmniej 25-30 metrów.

A może elementy modelu były źle umieszczone w opakowaniu i np. płat się lekko zwichrował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładanie tego zgodnie z instrukcją, tak jak się wyciąga z pudełka nie daje żadnej gwarancji na dobre loty. Trochę śmieszne jest podejście do skłonu i wykłonu, że te wartości użyte w zestawie są poprawne dla całej gamy używanych silników i śmigieł :lol:

 

A może elementy modelu były źle umieszczone w opakowaniu i np. płat się lekko zwichrował?

 

Paweł pisze że model jest prosty więc po mojemu to coś takiego nie ma prawa się zdarzyć.

 

Model poskałdany zgodnie z instrukcją. Skrzydła pokrywają się ze sterem na ogonie.

Sprawdzenie tego czy model jest prosty i symetryczny nie sprowadza się tylko do sprawdzenia czy poziomy leży na tej samej płaszczyźnie co płat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EG nie, ale robiłem eksperymenty z żyroskopem na wysokości i lotkach w innych modelach. Było ok, ale wrażenie dziwne - jakbyś pilotował samolot pasażerski - taka bezwładność i stabilność. Myślę, że mogłoby być przydatne przy fotografowaniu i filmowaniu.

Przy ustawionej za dużej czułości żyro, model potrafił wpadać w oscylacje. O mały włos się wtedy nie rozbiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Najlepiej przed wklejeniem serwa zacisnąć na nim koszulke termokurczliwą i dopiero wklejić. W razie uszkodzenia serwa przeciąć koszulkę i wyciągnąć serwo. Łatwiej odklejić elastyczną koszulkę niż nie elastyczne serwo :mrgreen: . Po ewentualnej naprawie lub wymianie serwa powtórzyć ten proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.