Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się - stałęm się kolejnym właścicielem EG PRO.

Jakość EPP niestety mnie przeraziła :] w porównaniu z Blizzardem to g.....no :rotfl:

Wziełem to jednak aby się troszkę pobawic z jakims aparatem więc temat traktuję stosunkowo lużno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jakość EPP niestety mnie przeraziła :] w porównaniu z Blizzardem to g.....no :rotfl:

 

Wbrew pozorom to są 2 całkowicie różne modele. W Blizzardzie musieli bardzo "skondensować" Elapor ponieważ ten model raczej nie jest do całkowicie rekreacyjnego latania :twisted: . W EG nie było takiej potrzeby, bo ten model ma być do całkowicie luźnego wiszenia w powietrzu i ewentualnego nagrywania sobie sąsiadów :wink:

Jakość wykonania EG ja oceniam na 5+, z resztą sam się przekonasz jak go ulotnisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos do EG nie mam zastrzezen, ponadto poszalec tez nim mozna i to ostro :D

 

Jedna rzecz ktora ostatnio sprawdzilem, roznicowe wychylenia lotek - odradzam. Przy roznicowych przy bardzo ostrych zakretach model potrafi przepasc, bez roznicowek nie ma takiego zjawiska. Zdaza sie to tylko tak jak mowilem przy bardzo ciasnych zakretach wiec na zbocze lepiej nie miec roznicowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednej sprawy w budowie EG PRO nie czaje - rurka wzmacniająca skrzydło jest wklejana na stałe - wraz z skrzydłem ??

czy poprostu przykleić ją w jednej połówce skrzydła a do drugiej jest poprostu wkładana ??

 

na początku myslałem że skrzydło całe trzeba skleić i poprostu bokiem wkładać się je będzie :] ale w kadłubie są wypustki - czyli dwie połówki trzeba przed lotem połączyć i w góre. Czy takie połączenie nie rozpadnie się w locie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wydłubierz tą połówkę jak rurka pęknie :?: :?: :?:

Wkładasz ją w trakcie montażu skrzydła.

 

ok to czaje :jupi: ale czy skrzydło się nie rozdzieli podczas lotu ??

Niema tu żadnych śrub czy klejeń - poprostu włożyć rurke i złożyć skrzydło na "ala" zatrzask ?? - to wszystko :] ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problemik EGP z elektroniką. Mam pakiety zippy flightmax 2200mAh 20C , 3s1p . Silnik ray C3536/06 i regiel dynam 30A(max daje coś kolo 33A)

1. Co zrobić żeby akumulator przy tym napędzie (śmigło 9x6) tak szybko nie padał? Teraz po 4,5 minuty na silniku wysiada.

 

2.Przerobiłem kołpak zwykły na taki z chłodzeniem , te dziury , zrobiłem dwa wielkie otwory wentylacyjne w tej szarej przykrywce i powiększyłem otwory wywiewowe z tyłu za pakietem . Nie wiem co już robić - regiel i silnik strasznie się grzeją . Silnik po tych ulepszeniach już mniej , tak do 40-50 *C się nagrzewa , ale regulator nadal się praży! . Po minucie pracy silnika na full regiel parzy (będzie miał pewno z jakieś 60-70*C) a silnik jest gorący . Muszę wymienić regiel na mocniejszy ?

 

3.Czy to że pakiet nagrzewa się tak że jest ciepły (temp. tak na oko z 35-38*C) to normalne?

 

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EGP z takim samym silnikiem, śmigłem, regulatorem Pulso 33A i akumulator obecnie 2200mAh 15C 2s1p. Nie wiem ile wytrzymuje ciągłej pracy, ale dziś latałem 30minut zanim akumulator się wykończył. Regulator maksymalnie może się nagrzać do 110stopni. Akumulator po locie też jest ciepławy ale to norma bo jest dojony 30 amperowym prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha , czyli szykuje się wymiana regla na mocniejszy :/ Narazie jestem bankrut więc chłodzenie załatwiłem tak : Zrobiłem dziure w przykrywce i wstawiłem w tą dziure regiel , opływa go powietrze. Może tak być ?

 

 

Jeszcze jedno pytanko : Moja ładowarka potrzebuje 11-18V . W terenie to z akumulatora samochodowego można ją zasilić. Mam taki pomysł : 2 pakiety 11cell ni-mh , kan 1100mAh . Czy mogę zasilić ją w terenie z takiego akumulatora czy wysiądzie w połowie ładowania ? Nie wszędzie zabiorę ze sobą aku samochodowy , a nieść go to ja siebie nie widzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze dzialaja, jak sie robi kolka o srednicy 3 metrow. Przy probie bardzo szybkiego skretu (nawrotu w miejscu) przy duzej predkosci zwala sie na skrzydlo. Co mam na to poradzic ze tak sie dzieje? Jesli latasz EG bardziej rekreacyjnie to oczywiscie roznicowki są okej. Ja tutaj nie probuje wywolac zadnej rozmowy na ten temat, tak jest w moim przypadku i basta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.