Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Witajcie !

 

To mój pierwszy post na forum, miło mi do Was dołączyć.

Przechodząc jednocześnie do rzeczy, zanabyłem graty do EGP, sam model kupię w weekend.

Do tej pory szkoliłem się na SkyLady - nie mogę narzekać, za tak niewielkie pieniądze model sprawdził się jako szkoleniowy.

Mam chyba jednak jeden problem, otóż nauczyłem się pilotować SkyLady mając ster kierunku i wysokości w prawej dłoni, natomiast gaz w lewej.

Jak wygląda przesiadka na EGP?

Proszę napiszcie jak wy macie to ustawione dla siebie, szczególnie Panowie Rafał B i art, bo z tego co widziałem wasze loty były na b. wysokim poziomie

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzyśku!

 

To gdzie masz gaz,stery i lotki zależy od aparatury jaką posiadasz. Konkretnej zowie się to MODE tzn na rynku są aparatury z modami od 1 do 4. Wybór moda zależy od ciebie.

Najczęściej spotykany jest mode 1 i 2:

Mode 1 - gaz i lotki są na prawym drążku wysokość i kierunek na lewym drążku w modzie 3 na prawym drążku masz lotki i gaz.

Mode 2 - gaz i kierunek na lewym drążku a wysokość i lotki na prawym w modzie 4 na lewym drążku masz gaz i lotki.

 

kwestia ustawienia aparatury, kanalow :)

Kwestia jaki ma sie mode w aparaturze a nie kanałów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nadajnik w MODE 2 to tak. Jeśli nie ma możliwości dowolnego przypisywania kanałów (wydaje mi się, że tak jest w Opticu) to jepiej zachować podłączenia proponowane przez producenta. W przeciwnym przypadku będziesz miał problemy ze skonfigurawaniem modelu gdybyś potrzebował użyć jakiegoś miksera lub np. podłączyć lotki na dwóch kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak teraz przesiądziesz się na MODE 2 to praktycznie dalej będzie tak samo. Gaz będziesz miał w lewej a skręcanie i wysokość dalej na prawym. Tyle, że zamiast kierunku będziesz skręcał lotkami, wiec model będzie chętniej na nie reagował niż na ster kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak teraz przesiądziesz się na MODE 2 to praktycznie dalej będzie tak samo. Gaz będziesz miał w lewej a skręcanie i wysokość dalej na prawym. Tyle, że zamiast kierunku będziesz skręcał lotkami, wiec model będzie chętniej na nie reagował.

 

Ulżyło mi, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio ale zastanówmy się:

Optic nie ma przypisywania kanałów. Więc wpinając gdziekolwiek te lotki nie będą działały jak lotki ale np jak wysokość. Żeby je wpinać gdziekolwiek trzeba mieć radioco pozwoli nam dowolnie przypisać kanały wyjściowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w odbiorniku możesz dać gdzie chcesz ale wtedy nie możesz korzystać z możliwości jaki daje Ci nadajnik nie zmixujesz np. lotek z wysokością itd.Wtedy po jakiego dzwona wydałeś tałzena na nadajnik skoro mogłeś mieć za stówę i mieć te same możliwości sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.