Skocz do zawartości

An-2


m@cio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Postanowiłem się "pochwalić" moim modelem który rodził się w bólach przez ostatnie kilka miesięcy. Jest to moja druga konstrukcja. Pierwszy był Toto-0. Postanowiłem model pokryć papierem na wikol. Efekt widoczny na zdjęciach... daleki od ideału no ale cóż, mam nadzieję, że kolejny model będzie ładniejszy, w końcu człowiek uczy się na błędach. Wydaje mi się, że za mało przeszlifowałem powierzchnie po oklejaniu bo widać miejsca łączenia poszczególnych kawałków papieru. Może rozwiązaniem mojego problemu była by szpachla ale chciałem nadmiernie obciążać modelu. Waga i tak wyszła spora (tak mi się wydaje) 840 gram (do lotu), rozpiętość górnego płata ~100 cm. Mam także wątpliwości co do łączenia płatów do kadłuba. Zastosowałem plastikowe śruby. Dodam, że prócz sklejkowych krążków na powierzchni płata, nie ma żadnych wzmocnień mocowania. Obawiam się, że przy gorszym przyziemieniu śruba może wyrwać dziurę w depronie. Do końca nie byłem pewien co do sposobu mocowania płatów więc wyszło jak wyszło.

 

Zastosowana elektronika:

 

Silnik: Emax GF2215/25

Śmigło: GWS 10x4,7 (niestety 2 łopaty)

Regulator: HK 25-30A

Serwa: TG9e

Pakiet: B-Grade 1800mAh 7.4V 40C

 

Mam też wątpliwości czy napęd wystarczy do tego modelu. Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć informacji jaki będzie ciąg przy tym zestawie. Znalazłem jedynie w przypadku pakietu 3 cellowego.

Proszę o porady i konstruktywną krytykę.

pozdrawiam

Maciek

post-13223-0-12302800-1378705423_thumb.jpg

post-13223-0-88860500-1378705428_thumb.jpg

post-13223-0-42040300-1378705438_thumb.jpg

post-13223-0-95323800-1378705444_thumb.jpg

post-13223-0-53322300-1378705450_thumb.jpg

post-13223-0-87400600-1378705455_thumb.jpg

post-13223-0-52495600-1378705461_thumb.jpg

post-13223-0-80336700-1378705466_thumb.jpg

post-13223-0-81357100-1378705473_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Antek :) mi osobiście brakuje słupków które łączą dolny płat z górnym. Co do napędu to z pewnością silnik będzie dobry ale według mnie z pakietem 3S. Zobacz sobie w tym linku na specyfikację silnika http://abc-rc.pl/p/118/2470/silnik-emax-gf2215-25-kv950-190w-silniki-bezszczotkowe-silniki-elektryczne.html

z pakietem 3S ten silnik na śmigle 10x4,7 da Ci ciągu 950g, więc z pakiet 2S może być za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trenerka o dokładnie takiej wadze, piperopodobny, więc jednopłat, rozpiętość 1300 mm. Na 3s idzie pionowo do chmur, rzadko to stosuję, bo to widok absolutnie nienaturalny, choć czasem przydatne, np. w sytuacji awaryjnej, czy trudniejszym starcie. Myślę, że Antek na 2 cele powinien dać radę- może nie będzie wisiał na śmigle, ale będzie realistycznie. No cóż, takie czasy- nastąpiła włąściwie rewolucja w napędach (bezszczotki, lipole itd.), moc nie jest problemem, więc występuje powszechne zjawisko nadmiaru ciągu, składowa od śmigła wydaje się być ważniejsza od siły nośnej płatów, a wcale tak być nie musi.

Samolocik Ci wyszedł fajny, powodzenia przy oblocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Podoba mi się efekt krycia papierem.

Plus uwagi Kolegów. ;)

Ze swojej strony: wymieniłbym ramki oszklenia (lub całe oszklenie) na coś subtelniejszego i pocienił końce skrzydła. Przynajmniej na zdjęciu wyglądają na niezłe grubasy. :D

 

Gratulacje! I powodzenia przy oblocie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Z tymi kołami,ramkami szyb i wielkimi oknami z boku wyszła taka mini karykatura antka.

Jeżeli chodzi o napęd, to ja bym pierw zobaczył jak radzi sobie tak jak jest.

Potem ewentualnie śmiłgo 4 łopatowe, żeby więcej mocy z silnika wyciągnąć, a jak nie pomoże to pakiet 3S.

Pozdrawiam

karol p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po pierwszych próbach w locie. Niestety zespół napędowy okazał się niewystarczający do tego modelu. Antek ślicznie szybuje, trzyma kierunek no ale niestety po kilku metrach lotu ślizgowego ląduje. Zobaczymy jak się sprawa będzie miała z pakietem 3S. Cieszy mnie natomiast to, że model jest dobrze wyważony. Trochę się tego obawiałem ale chyba jest OK.

 

Mi się podoba. Z tymi kołami,ramkami szyb i wielkimi oknami z boku wyszła taka mini karykatura antka.

karol p

 

Karol nie do końca chodziło mi o stworzenie karykatury :) ale dobra karykatura nie jest zła i tej wersji będę się trzymał

 

Poza tym zgodnie z Waszymi sugestiami zamontowałem zastrzały łączące oba płaty. Jeśli chodzi o podwozie to narazie zostaje. Postanowiłem, że poprawię feler jak tylko An wzbije się w powietrze i będę pewien, że praca nie pójdzie na marne.

Będę informował o postępach w miarę ich pojawiania się.

Dzięki Wszystkim za wskazówki.

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.