Skocz do zawartości

Pytanie laika ;/


domal198333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie, że naładuje - bez żadnego problemu - bateria, która pokazałeś to zwykły lipol (ogniwa litowo - polimerowe) . Pakiet, który pokazałeś ma 7,4V czyli 2S (oznacza to, że ma 2 cele) z której każda ma 3,7V. Ty mając łądowarkę redox alpha mozesz ładować pakiety do 6S czyli do 6 cel. Mam tą samą ładowarę i w tej cenie polecę ją każdemu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link który podałem jest do pakietu z opisem a ten pakiecik chciałem kupić tu http://allegro.pl/lr...3485723687.html bo idealnie pasuje do mojego modelu.Dodam ze standardowy pakiet 7.4v 2s li-po ~ 110mm x 33mm x 16mm 150g nie spasuje do mojego modelu tzn model nie będzie miał odpowiedniego środka ciężkości przeprowadziłem symulacje i wymiary waga pakietu w linku poprzednim odpowiadały by idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lipo-li-po-7-4v-2s-3000mah-40-50c-turnigy-i3545282133.html http://allegro.pl/lipo-li-po-7-4v-2s-5000mah-20-30c-turnigy-twarda-i3545789227.html Z tym 150 gr to przesada ,bo pierwszy z linku waży 198g a drugi 256g. Zawsze można dołożyć troszeczkę ołowiu do wyważenia modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija się z celem. Lot się nieco wydłuży, ale dokładając tyle dodatkowej masy z modelu się zrobi rakieta, która wątpię że będzie nawet już potrafiła ładnie wylądować. Przy mniejszej prędkości i zbyt gwałtownym skręcie model może runąć na ziemię kręcąc parę niezamierzonych akrobacji ;) Przechodziłem przez to, kombinowałem i nawet docinałem głębiej miejsce na większy pakiet i się zawiodłem na efektach. Mineła przyjemność ze sterowania a zaczęła się walka o utrzymanie modelu w powietrzu i w miarę zamierzony tor lotu. Wróciłem do 1300 mAh, odchudziłem jeszcze co się da, nawet popychacze wymieniłem na węglowe i zaczęło się prawdziwe latanie. Jeśli model masz na styk z powierzchnią płatów, każde dodatkowe 20 gramów przełoży się na charakter lotu do potęgi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet który teraz mam to Ni-Cd warzy ponad 300g i jest mniej wiencej gabarytu kwadratowego po zamontowaniu model jest dobrze wywarzony ale ten pakiecik ma juz dość czas lotu ok 2 min zaraz po starcie trzeba myslec nad miejscem do wylądowania , zreszta podczas ładowania wchodzi do niego połowa pojemnosci i nie daje chyba odpowiedniego napiencia.Wykombinowałem sobie kosteczke o wymiarach mniej wiencej standardowego li po czyli 135x20x15 waga 200g i na takim modelu pakietu probowałem sobie wywarzyc model pakiet max na przyd a modelik nadal dziobem w góre :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.