Skocz do zawartości

Pierwszy model w życiu - EASY START Multiplex


paytoread
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, zamieniłem bieguny i silnik kręci się w drugą stronę :) Jeśli chodzi o profil śmigła to czy zamontowałem je w dobrą stronę?

To jest śmigło APC 6x5,5. Napisy na śmigle znajdują się po przeciwnej stronie niż silnik i patrzą w stronę ogona samolotu.

20131003_123733.jpg

20131003_123743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo!

A czym są skłony? Bo nie wiem za bardzo co mam uwiecznić na zdjęciu?

 

Dodatkowo chciałem polatać na symulatorze. Podłączyłem do mojego Laptopa Win 7 64-bit aparaturę Turnigy 9x za pomocą kabla jack-jack, po uprzednim usunięciu nadajnika (to ta część z antenką, tak?)

Zainstalowałem PPJoy i SmartPropoPlus. Mam wbudowany mikrofon i jedno wyjście na jacka z laptopa. Gdy chcę w managerze urządzeń USB skalibrować moją aparaturę, to sygnał chyba idzie z tego wewnętrznego mikrofonu i wszystkie wskaźniki szaleją.

 

Pomóżcie! Jak zmienić, żeby sygnał szedł z aparatury po kablu Jack, zamiast wbudowanym mikrofonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstryknij jeszcze z góry, zobaczymy czy są prawidłowe skłony.

 

Tożto RTF, kąty są takie jak komuś wyszło przy składaniu i tak już się tego nie zmieni a model będzie latał dobrze żeby nie wiem co.

 

 

to sygnał chyba idzie z tego wewnętrznego mikrofonu i wszystkie wskaźniki szaleją.

 

Gdy podłączasz kabel pod wejście mikrofonowe ten wbudowany jest automatycznie odłączany.

Widzisz efekty przesterowania wejścia. Zmniejsz czułość czyli "głośność" mikrofonu w systemie do min, i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tożto RTF, kąty są takie jak komuś wyszło przy składaniu i tak już się tego nie zmieni a model będzie latał dobrze żeby nie wiem co.

 

 

 

 

Gdy podłączasz kabel pod wejście mikrofonowe ten wbudowany jest automatycznie odłączany.

Widzisz efekty przesterowania wejścia. Zmniejsz czułość czyli "głośność" mikrofonu w systemie do min, i będzie ok.

 

 

???? Nie do końca się zgodzę. W zestawie RTF, zdaża się, że tu trzeba przyciąć a tam podłożyć by miało to ręce i nogi a nie składać "jak Bozia dała". Ostatni kadłub miałem mega skopany, połówki przesunięte względem siebie góra / dół oraz przód / tył. Gdybym tak złożył, w życiu by nie poleciało ;) Musiałem się sporo nagłowić, łącznie z podłożeniem 3 mm sklejki pod prawą połówkę statecznika poziomego, tak by po wklejeniu był prosto i równolegle z płatami w skrócie pisząc. Zestawy RTF pozostawiają wiele do życzenia i trzeba pilnować każdego detalu.

 

Przemku, czy to oznacza, że jak składasz piankolota RFT'a to tak kleisz jak elementry "pasują" pod nacięcia i klej dobrze leży ?

 

Trochę się pogubiłem, nie wiem czy miałeś na myśli kąty, czy skłon i wykłon silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po uprzednim usunięciu nadajnika (to ta część z antenką, tak?)

Ta część z antenką to moduł. Nadajnik, to aparatura :)

 

 

Hejo!

A czym są skłony? Bo nie wiem za bardzo co mam uwiecznić na zdjęciu?

Miłego czytania, co to skłon i wykłon.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/3080-wyklon-i-sklon-silnika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo!

A czym są skłony? Bo nie wiem za bardzo co mam uwiecznić na zdjęciu?...

Przeczytaj ten temat Skłon i wykłon.

zdjęcia i opis z w/w tematu

Wykłon silnika przy prawych obrotach (na przykładzie Beta 1400)

07632bcd050ef272med.jpg

 

Skłon silnika - oś silnika powinna przecinać punkt SC skrzydła:

4296187.jpg

 

 

 

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, czy to oznacza, że jak składasz piankolota RFT'a to tak kleisz jak elementry "pasują" pod nacięcia i klej dobrze leży ?

Model o którym jest temat czyli ES jest tak pomyślany przez producenta że nawet chińczyk sklejający 138 takich kadłubów na godzinę nie jest wstanie niczego popsuć. Zdażają się, choć rzadko, zestawy w których trzeba coś poprawiać ale nie dotyczy to ES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

 

W weekend odbyłem moje pierwsze loty na Yii Sky (http://abc-rc.pl/Yi-Sky-1400-ARTF) i niestety już po pierwszych lotach poluzował mi się silnik.

 

Pomijając wycięty rowek w kadłubie samolot jest niestabilny przy dużym ciągu.

 

I tu moje pytanie: w jaki sposób mogę ustabilizować silnik? Czy muszę rozłożyć całość kadłuba i po ponownie zamontować silnik?

 

I jeszcze pytanie bonusowe: w jaki sposób mocujecie pakiety w samolotach? Proste umocowanie pakietu za pomocą opaski rzepowej nie zapewnia odpowiedniej stabilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie!

 

Model złożyłem i zrobiłem 2 króciutkie testowe obloty. Nie jest to takie proste jak mi się wydawało :P

 

Z rzeczy które mnie zaniepokoiły to:

1. Sterówka PRAWO-LEWO na ogonie ma odwrócone kierunki. Jak skręcam w lewo, samolot leci w prawo. Czy da się to jakoś zmienić?

 

2. Skrzydła pomimo wklejenia magnesów do środka i teoretycznie wkręcenia śrubek rozchodzą się, a wręcz nawet wypadają w czasie lotu. Pomijam fakt, że nie jestem w stanie docisnąć skrzydeł tak by całkowicie chowały się w dziurze w kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Model złożyłem i zrobiłem 2 króciutkie testowe obloty. Nie jest to takie proste jak mi się wydawało :P

 

Z rzeczy które mnie zaniepokoiły to:

1. Sterówka PRAWO-LEWO na ogonie ma odwrócone kierunki. Jak skręcam w lewo, samolot leci w prawo. Czy da się to jakoś zmienić?

 

Ad. 1. Sterówka to jest na statku ;), to jest ster kierunku wystarczy włączyć lub wyłączyć rewers na kanale steru kierunku zazwyczaj jest to kanał 4.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.