Skocz do zawartości

Broń kontra modele RC


polpakpol

Rekomendowane odpowiedzi

Pany,trochę tolerancji dla ludzi mających troszkę inne hobby niż my.Przecież nie strzelają do wiewiórek,nikomu nie dzieje sie krzywda.Nazywanie kogoś inaczej spędzającego czas idiotą jest co najmniej niesmaczne .A gadki o strzelaniu do puszek a potem do.... (np gry komputerowe) to słyszałem przeważnie od polityków nie mających niczego mądrego do powiedzenia a chcących na siłę zaistnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,trochę tolerancji dla ludzi mających troszkę inne hobby niż my.Przecież nie strzelają do wiewiórek,nikomu nie dzieje sie krzywda.Nazywanie kogoś inaczej spędzającego czas idiotą jest co najmniej niesmaczne .A gadki o strzelaniu do puszek a potem do.... (np gry komputerowe) to słyszałem przeważnie od polityków nie mających niczego mądrego do powiedzenia a chcących na siłę zaistnieć

Robercie- faktycznie, trochę za daleko poszedłem w tej ocenie- tak prawie "ad personam"- choć tu nikt z nazwiska nie wystepuje. W ramach ekspiacji sformułuję to tak: idiotyczne jest to całe zajęcie, faceci natomiast, którzy sie tym zajmują i jeszcze sadzają przy cynglu jakiegoś Boforsa, czy Vickersa kilkuletnie dzieci- no dobra- każdy niech sam to oceni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to idealna metoda utylizacji złomów :D Z resztą nie przesadzajmy - używany sprzęcik na wykończeniu + trochę koroplastu i taśmy to szczególnie w stanach zabawa nie koniecznie dla bogaczy ;)

 

A strzelanie to fajna sprawa, sam bym syna zabrał jakby był trochę starszy :) Niestety w Polsce raczej się nie uświadczy takiej strzelnicy jak na filmie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie- faktycznie, trochę za daleko poszedłem w tej ocenie- tak prawie "ad personam"- choć tu nikt z nazwiska nie wystepuje. W ramach ekspiacji sformułuję to tak: idiotyczne jest to całe zajęcie, faceci natomiast, którzy sie tym zajmują i jeszcze sadzają przy cynglu jakiegoś Boforsa, czy Vickersa kilkuletnie dzieci- no dobra- każdy niech sam to oceni...

 

Widzisz Zbyszek w USA jest zupełnie inne podejście do broni niż w Europie, mają zupełnie inne tradycje i to, że 12-latek dostaje na prezent karabinek to norma u nas niestety nie do zaakceptowania i nie możemy tego oceniać tylko i wyłącznie z naszego punktu widzenia.

To zamiłowanie do wszelkiej maści broni ma podłoże historyczne, ale to temat rzeka.

 

Jak dla mnie to idealna metoda utylizacji złomów :D Z resztą nie przesadzajmy - używany sprzęcik na wykończeniu + trochę koroplastu i taśmy to szczególnie w stanach zabawa nie koniecznie dla bogaczy ;)

 

A strzelanie to fajna sprawa, sam bym syna zabrał jakby był trochę starszy :) Niestety w Polsce raczej się nie uświadczy takiej strzelnicy jak na filmie :(

 

Jest w Polsce kilka strzelnic Long Range, ale jeżeli chcesz poczuć namiastkę strzelania na duże odległości to polecam zakup dobrego PCP i strzelanie na odległość pow 50m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska też miała takie tradycje. Niestety "powojenny" okupant sowiecki ze strachu zniszczył te tradycje i niszczy do dzisiaj - ciągle ze strachu :) Nie ma sie co łudzić że to "dla naszego bezpieczeństwa".

 

A żeby nie było offtopa to co to za delty - ma ktoś jakieś plany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strzelaniu nie widzę nic ciekawego, zaczyna się od puszek, modeli a kończy na????????.

 

Pozdrawiam Andrzej.

 

Jako człowiek od wielu tak strzelający sportowo, muszę się wypowiedzieć: [...] kończy na tarczach!

 

W tym hobby dostrzegam nawet podobieństwo do modelarstwa! Też uczy cierpliwości, opanowania, niestrudzoności, wytrwałości, pewnej postawy stoickiej.

Natomiast strzelectwo to nie tylko strzelanie, to również dbanie o broń (odpowiednie smarowanie, czyszenie), które uczy staranności, sumienności, pilności!

 

 

 

Polska też miała takie tradycje. Niestety "powojenny" okupant sowiecki ze strachu zniszczył te tradycje i niszczy do dzisiaj - ciągle ze strachu :) Nie ma sie co łudzić że to "dla naszego bezpieczeństwa".

 

Nie jest tak źle, coraz więcej ludzi się tym zajmuje ;)

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w Hyde Parku otworzyć temat "Strzelcy", są motocykliści, żeglarze to czemu nie strzelcy, zobaczymy ilu nas jest.

A czy nikt nie zauważył że oni wpakowali do jednego modelu dynamit? :D To w Polsce by już totalnie nie przeszło ;)

 

Wojtuś, nie takie rzeczy się robiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w latach 70 -72 na tym poligonie , już wtedy stosowano modele zdalnie sterowane do strzelania ostrego.

Lub leciał samolot i ciągnoł na linie worek do którego się strzelało.

Teraz wybór jest większy i taniej wychodzi :D 2,03 , 5,33

http://www.youtube.com/watch?v=9mLv44r10aE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.