Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.I - 1200mm - napolskimniebie.pl


szymon-flightory
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już od pewnego czasu, w pudełku leży i czeka sobie zestaw Hurrricana z EPP od Pana Marka. Model ma 120cm rozpiętości czyli tak jak Spitfire czy FW 190 budowane obecnie przez Pana Marka. Na prawdę mi się spodobały i sam chciałem mieć coś tego typu, a jako, że Spitfire już jest to wybrałem Hurricana. W sumie jeszcze nigdy nie miałem tego modelu :)

Będzie oczywiście chowane podwozie, może klapy. Zobaczymy co jeszcze wymyślę ;) Malowanie będzie na pewno z Dywizjonu 303, ale jeszcze nie wiem jakie.

To mamy w zestawie. Podstawowe pianki i dodatkowe sklejkowe elementy.

vyjo.jpg

Zacząłem wstępne składanie. Uzupełniłem podstawę kadłuba.

k1r5.jpg

Wkleiłem w środkową część kadłuba.

kdtm.jpg

Skrzydło będzie demontowalne. Od strony natarcia na wcisk, tak jak tu widać, a z tyłu przykręcane.

yjga.jpg

d9la.jpg

Zrobiłem łatkę z EPP, żeby drewno nie wystawało.

xueb.jpg

Zabrałem się za obróbkę kadłuba. Trzeba szlifować tylko nos, rzeszta jest wycięta na 'rurę' i wystarczy tylko posklejać.

A tak wygląda w całości.

okee.jpg

Mimo, że było dobrze to jednak pozmieniałem. Cały garb za kabiną jest węższy niż dolne segmenty kadłuba. Widać rozszerzenie na poziomie kabiny. Wycięte było okej, ale jednak garb był za gruby. Musiałem go trochę dociąć.

Przygotowałem podskrzydłowy wlot powietrza.

nv99.jpg

Jest trochę niedobrze bo wlot będzie zastałniał dostęp do śruby mocującej skrzydło. Będę musiał zrobić jakiś otwór we wlocie, żeby móc włożyć tam śrubokręt, albo nie przyklejac go na stałe tylko rozwiązać to icaczej.

Oszlifowałem jeszcze tylko krawędzie stateczników.

85cx.jpg

Stateczniki są zrobione z jakiegos innego EPP. Świetnie się go obrabia. Znacznie lepiej niż resztę materiału. Jest takie zbite w kupę, łatwo i dokładnie się szlifuje.

Nie wiem czy to coś nowego, czy po prostu mi się wydaje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysowałem sobie podwozie zgodnie ze skalą.

hdst.jpg

Stery przygotowane już pod wklejenie zawiasów.

uzju.jpg

g48r.jpg

Chciałbym coś zrobić w tej tylnej części kadłuba, jakieś cieniowanie przy malowaniu czy coś innego, żeby przypominało trochę naciągnięte tam płótno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, zrobię kilka zdjęć tego miejsca. Nie jest jeszcze wklejone w kadłub, ale już wszystko przygotowane wraz z nakrętką koronkową :) Zmieniłem to trochę niż było pierwotnie planowane. Wrzucę zdjęcia jutro :) Półkę do kadłuba wkleiłem w ładnie już przygotowane rowki na CA. Nie ma chyba potrzeby tutaj kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda. Jak mówiłem, wszystko na razie na sucho. Tak jak wspominałem, montaż trochę zmieniony, bo półka na śrubę była planowana głębiej kadłuba, a skrzydło miało być odejmowane wraz z jego fragmentem i przejściem kadłub-skrzydło. Ja to myślę trochę inaczej i będę odczepiał samo skrzydło.

i3ek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po dłuższym przestoju. Nie miałem niestety czasu na zajęcie sie tym modelem. Coś drgnęło, ale mało. Większy postęp powinien być w okresie świątecznym, powinienem wtedy miec już pełne wyposażenie, więc nie będę się nudził. Oblot mam nadzieje, że w styczniu :)

Wyciąłem lotki z płata. Co do klap jeszcze nie wiem, więc na razie zostawiam.

mxzg.jpg

Kadłub nabrał jeszczę trochę kształtów. Dorobiłem przejście kadłuba w skrzydło, a wewnątrz zamontowane juz są serwa SW i SK.

c78r.jpg

Ogon postarałem się też w miarę odwzorować. Kółko będzie skrętne.

vlj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dłuugo się tu nic nie działo. Trochę się zmieniło, lecz nie jest to ogrmony postęp. Prace wstrzymuje brak kasy na zakup wyposazenia, a teraz już więcej się bez niego nie pobawię.

h9en.jpg

irqr.jpg

7hiu.jpg

pze5.jpg

Konstrukcja jest już praktycznie gotowa. Aż się palę do dalszej pracy, ale niestety bez elektroniki ani rusz :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.