Skocz do zawartości

Chisel- nowy parkjet


GEX999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaprojektowałem Park Jet przeznaczony do szybkiego latania, nie ukrywam, że w pewnym stopniu inspirowałem się Fun Jet'em. Nazwałem go Chisel, co z j. ang. znaczy "przecinak".

Oto screen'y z projektu:

post-7987-0-93412600-1383773007_thumb.jpg

post-7987-0-46549000-1383773016_thumb.jpg

post-7987-0-10611700-1383773022_thumb.jpg

post-7987-0-37273100-1383773027_thumb.jpg

post-7987-0-31577400-1383773036_thumb.jpg

 

Materiał z jakiego miałby być wykonany model to depron 6mm lub EPP 6mm, ale w przypadku drugiej opcji oczywiście prędkość maksymalna będzie niższa. Zamieszczam plany, gdyby ktoś chciał sobie zrobić ten model. Niestety nie był on jeszcze testowany, więc nie ma 100% pewności, że projekt wypali, ale mam nadzieję, że tak.

 

Plan:

http://img837.images...7/2706/1lfk.jpg

Należy go wydrukować, tak aby rozp. modelu wynosiła 792,5mm, a w przypadku braku dostępu do plotera, można użyć np. darmowego programu Posteriza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższej przyszłości w ogóle nie planuję go budować. Tak sobie dzisiaj porysowałem i uznałem, że zamieszczę plany, bo może akurat okaże się, że model fajnie lata. Generalnie projekt był robiony z myślą o tradycyjnym silniku 3f o dość dużym kV, tak aby śmigło w modelu było w przedziale 4,75-6".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak długim dziobie, mogą być problemy z wyważeniem. Po za tym lotki będą będą bardzo blisko środka ciężkości i jako ster wysokości mogą być nieskuteczne.

Powiedziałbym, że nawet zaczną działać odwrotnie, jak w moim f302. Ale trochę powiększyć cięciwę, poeksperymentować z rzutką i będzie latać. Ja bym poszerzył jeszcze to szczątkowe skrzydło pasmowe. Przesunie się nieco do przodu środek ciężkości. Za to spokojnie można obniżyć statecznik pionowy i wydłużyć go, może nawet sporo za spływ. Wtedy by wyglądał jak strzała.

Nie takie rzeczy da się ulotnić ;)

Szybki być może będzie, ale zwrotny to raczej nie.

Widzę inspirację w XC-01 Star Saber

 

W tym momencie projekt jest bezwartościowy, bez obrazy. Takich projektów mam w szufladzie sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.