Skocz do zawartości

IMAX B6 Li-Fe


macielot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Trochę się podczepię. Mam IMAX 8+ i zrobiłem tak jak napisano tj. zmniejszyłem wartość w setings do 3.3 V na celę i puściłem ładowanie 0.5A. Napięcie podczas ładowania przekroczyło 9.9V i doszło do 10.14, ale ładowanie się nie skończyło. Odłączyłem więc ładowarkę i podłączyłem baterię do kontrolera - 9,6V. Niestety nie mam przy sobie miernika, więc nie mogę tego potwierdzić. By doładować podłączyłem aku jeszcze raz i po godzinie ładowania miał 10.18 i cały czas ładował się niby 0.5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowa ladowarke czy uywana? Moja po kilku latach wiernej służby też zaczęła takie cyrki stroic. Zbieram na nowa..

Nowa, choć myślę, że może to wynikać z małego prądu ładowania. 0,5A to jakby nie było 1/3C, a więc do pełnego naładowania powinien potrzebować 3 godzin.

Chciałbym tylko nadmienić, że ładowarka działa prawidłowo. Pakiet po prostu nie był jeszcze naładowany. Napięcie 9.9 V to napięcie nominalne ( 3.3 V na cele) a naładowan pakiet Life ma napięcie 10.80 V (3.6 V na cele).

No właśnie tego nigdzie nie potrafiłem znaleźć. :) Dzięki wielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.