Skocz do zawartości

Powietrzna przesyłka


Gość z.x

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mowili mi o tym w radiu.

Ciekawy i bardzo trudny do zrealizowania pomysł.

Podobno są plany na takie dostarczanie towarów dla zamawiających mieszkających blisko magazynów, oczywiście lekkie paczki.

Problemów będzie sporo, wysoko toto nie polata bo lotnicy nie pozwolą, nisko polata tylko w normalnych krajach.

Już widzę jak u nas cwaniaki polują na te zabawki. Jak nie to zaraz ktoś na policje zadzwoni, że mu bziuczy nad głową.

No i w końcu lądowanie przed domem? Raczej mało bezpieczne dla robota, bo musiałby się naprawdę uważnie rozglądać.

 

Z drugiej strony - sieć stacji ładowania i mamy swojego gołębia pocztowego, który albo bezpośrednio poleci do odbiorcy, albo zrobi to z międzyładowaniem. Albo i jeszcze zamieni się w którymś momencie z "kolegą" i podrzuci komuś jego ładunek po drodze do domu.

Ahhh piękne to będą czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, jedno z pytań retorycznych które otrzymałem:

"jak ochronia to przez zestrzeleniem z wiatrowki?"

:-D

 

Kradzież, wypadki swoją drogą.

No i brak pracy dla kurierów, nobo taka maszynkach ich podmieni. Chyba że oni mieliby tym sterować...

No i w końcu lądowanie przed domem? Raczej mało bezpieczne dla robota, bo musiałby się naprawdę uważnie rozglądać.

 

O to bym się nie martwił są spece i kombinują nad tym:-)

Kiedyś jak rozglądałem się za robotami (i systemami) autonomicznymi znalazłem coś takiego:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2la4pIyXOEQ

 

 

Edit:

 

 

OK, tego nie widziałem..

Warto zobaczyć:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest ciekawy, warty uwagi. Jednak widzę tu pewien problem. Copter zostawia paczkę przed domem i... tyle. Jeżeli kogoś nie ma w domu, lub nie ma przeszklonych drzwi to co? Znacznie łatwiej jest dostrzec naszą paczkę z ulicy i wtedy odleci z podwórka prawdopodobnie jeszcze szybciej niż się tam pojawiła, w dodatku bez pomocy coptera :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecierz lata:-)

Otwieramy okno i dostawa wprost do rąk, a co:-D

 

A szczerze to jeszcze wiele przeszkód po drodze. Zobaczymy jak to się rozwinie. Sam jestem bardzo ciekaw. W końcu coś co np dla mnie może być jakimś problemem inna osoba może patrzyć na to zupełnie pod innym kątem i bach problem rozwiązany.

Mnie zastanawiają drzewa, może nie całe, ale ot taka sobie w zime pusta gałąź, w leci w nią no i wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ostatnie ogniwo, to tego nie widzę. Natomiast mogę sobie wyobrazić model latający na trasie Szczecin - Warszawa nawet w wydzielonym korytarzu. Lądowanie autonomiczne, lub z przejęciem sterowania ręczne. Koledzy chyba takie loty robili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Lądowanie autonomiczne, lub z przejęciem sterowania ręczne. Koledzy chyba takie loty robili :D

 

Kogo masz na myśli?

Albo inaczej: masz na myśli loty z kontrolowanym przejęciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wpis barta odnośnie lotów Szczecin - Warszawa. Co do kontrolowanego przejęcia to powiem szczerze że za świeżak jestem i nie wiem o co dokładnie chodzi

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Taplatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum FPV były opisywane próby przelotu na dalekie odległości, chyba na eLeReSie, gdzie jedna osoba startowała, a inna lądowała, lub przejmowała kontrolę, nie pamiętam.

 

Sebastian, dlaczego baterię? Tankujesz kilka litrów paliwa i lecisz. Autopiloty i lot po waypoint'ach są już opanowane. Korytarz poza terenami zamieszkałymi nie jest problemem, przejęcie sterowania na jakimś wydzielonym paśmie też uważam za proste. Pozostaje tylko "legalizacja", cała reszta jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.