Skocz do zawartości

nowa mała modelarnia


SiZeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek aż zazdrościć ilości miejsca na modelarnię :)

 

Moja już prawie na ukończeniu. Pozostało zrobić blat roboczy (zastanawiam się z czego go dokładniej wykonać - deski bezsęczne sosna (?), czy ewentualnie może jakaś płyta meblowa), no i dokompletować trochę zabawek, ale to w trakcie zapotrzebowania będzie robione.

Jak będzie wykończona to podrzucę kilka fotek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarze szanują robotę. Obiecują, że jutro skończą.

 

14084752053_bd146ec240_z.jpgDSCN7209 by TeBeWAW, on Flickr

 

Blat zamówiłem z klejonki bukowej 60x40mm, surowy, tylko raz olejowany. Ma się zużywać w sposób naturalny.

 

14061508361_fbbc48ae2d_z.jpgDSCN7213 by TeBeWAW, on Flickr

 

14061507511_ba64a854ab_z.jpgDSCN7210 by TeBeWAW, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, masz rację. Ale to jest garaż i zagospodarowanie wynika z długich i trudnych negocjacji z LP. Która zażądała, aby teoretycznie nadal się dało wjechać samochodem. Więc blaty musiały być poza światłem bramy. 

Mam mały stolik-imadło B&D, na którym mogę zapiąć deskę modelarską i postawić go na środku. Bo ten blat nie będzie pełnił funkcji deski modelarskiej, mam dwie mobilne, z parapetów z sosnowej klejonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie kupiłem 2 koziołki typu IKEA

lerberg-kozio__80181_PE204449_S4.JPG

 

i blat z płyty pilśniowej podobnej marki. Mam natomiast obiecany za darmo, jako duży odpad, blat kuchenny, nie do zdarcia, o wymiarach około 2m długi na 1m szeroki. Blat pilśniowy będzie na wierzchu, kuchenny pod spodem.

 

Muszę tylko opróżnić jeden pokój i miejsce na modelarnię jak znalazł; na szczęście dużo gratów tam nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jako stoły wybraliśmy blaty paździerzowe oklejone taką połyskową, chropowatą folią... Najgorszy możliwy pomysł, bardzo się rysują i jak się położy na to deskę modelarską (sosnowa sklejka) to niemiłosiernie się ślizga i trzeba mocować imadłem... No tak, z tym, że od lekkiego ściśnięcia robią się wżery w tym blacie od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska modelarska obecnie najlepsza to http://www.castorama.pl/katalog-produktow/stolarka/parapety/parapet-wewnetrzny-unicell-sosna-152-x-30-x-3-5-cm.html

 

Ideałem bylaby klejonka 3cm z sosny, pokryta 5mm lipy obustronnie, z obramowaniem listwami bukowymi 5mm. Ale to marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, padam na pysk, ale prawie skończyłem.

 

13896753197_ebd9a76058_z.jpgDSCN7214 by TeBeWAW, on Flickr

 

Stanowisko do prac z prądem:

 

13896753477_d05d85c5b9_z.jpgDSCN7215 by TeBeWAW, on Flickr

 

Park maszynowy, wiele tego nie ma, ale na razie wystarcza.

 

14083360105_a26862b49b_z.jpgDSCN7216 by TeBeWAW, on Flickr

Jeszcze 2 dni porządkowania szufladek i pudełek i będzie skończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dziwnie wygląda ta modelarnia, bardziej szpital przypomina. Za czysto poprostu jest. Wiem wiem, to dopiero jej początek. Pył sklejkowo balsowy musi być wszędzie ;)

Będzie gdzie modele leczyć :D ładnie tam u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.