Skocz do zawartości

nowa mała modelarnia


SiZeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

I ja wreszcie zakończyłem swój kąt modelarski :-)

e8epynag.jpg

9ubate8u.jpg

Miejsca za dużo tam nie ma ale wreszcie wszystko pod ręką i nie muszę za każdym razem rozkładać i składać gratów.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

Specjalne pozdrowienia od mojej żony dla Tomasza (TeBe) ;)  z prośbą  żebyś nie umieszczał więcej na forum "durnowatych" zdjęć :)

 

Dziękuję za pozdrowienia, pozdrów ja ode mnie zwrotnie :-)

 

A modelarnia śliczna, moja też była taka ładna na początku ;-)

 

PS. Bardzo dobrze robiłeś, że nie użyłeś tych oryginalnych plastikowych nóżek, bo to jest wyjątkowy badziew. Składałem niedawno taką kuchnie córce, klątwy leciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super warsztat - gratulacje !

Ech , gdybym ja miał takie zaplecze ....... B)

 

 

Dziękuję... większość czasu wynajmowałem dużą wózkownię w bloku i tam przez wiele lat miałem swoją modelarnię a w samo pomieszczenie nie chciałem inwestować...

 

Blaty z ikei po 250 za mb? U ciebie widzę około 2,10 i 3,5 mb i tylko trochę ponad 500zł? Dobra cena.

 

Listewki nie wadzą o kaloryfer jak je wyciągasz?

 

 

Tak dosyć tanio dlatego , że nie brałem ciętych na wymiar tylko gotowe dł 186 cm i 243 cm  http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90335640/ oraz http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90335640/#/30335643.  Dokładnie wyszło 2x 179zł + 1 x 199zł  = 557zł   za 6,18m

 

Blaty oczywiście sam przyciąłem na potrzebny wymiar. A dokładnie tylko jeden blat był cięty. Do blatów załączona jest gruba okleina na krawędzie w kolorze.

 

Co do listewek ... pierwotnie miały być z drugiej strony zabudowy ale tam trzymam długie deski montażowe.  Z pewnością dostęp byłby znacznie łatwiejszy. Ostatecznie przyciąłem wszystkie tuby z 80 cm na 60 dzięki czemu nie mam problemu z wysuwaniem ich ... Max listwy jakie mogę włożyć to 120cm.

 

Ale muszę przyznać , że masz dobre oko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To chyba przez to, że ostatnio sam trochę mebluje. A powiedz mi jeszcze czy te blaty są pełne w środku ? Bo kiedyś kupowałem takie 'biurkowe' i to było takie leciuchne, delikatne, puste w środku niczym głowa Kubusia Puchatka.

 

P.S. że tak się podepnę

 

post-4712-148985207573_thumb.jpg

 

.... wydziubane telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaty są z pełnej płyty wiórowej. Robiłem przepusty kablowe otwornicą oraz mocowanie wiertarki i wyrzynarki więc jestem pewien. Blat 186 cm  waży prawie 30kg. 2,5 metrowy musiałem układać z żoną :).

 

 

Nowe miejsce do modelowania na poddaszu?  Czy garderoba jakaś się szykuje?


Kapitalna modelarnia. Ciekawe, kiedy się takiej dorobię.

 

Fajna podłoga, Rafał.

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noker to zupełnie jak ja. Jakiś czas temu odkryłem swoją nowa pasję jaka są meble :) Mam już na koncie kilka szaf wnekowych, kuchnie, a ostatnio nawet kilka mebli z palet. A teraz idzie na warsztat zagłówek do łóżka. Polecam bo to naprawde fajna zabawa a przy okazji sporo kasy zostaje w kieszeni :) Zrobienie modelarni to tez żaden problem :)

post-1717-0-48665200-1489868008_thumb.jpeg

post-1717-0-69243000-1489868026_thumb.jpeg

post-1717-0-92825900-1489868234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój kącik. Służy również jako podręczny warsztat. Materiał na szafki wiszące oraz szuflady został pozyskany z mebli które już nie przystawały do nowych czasów. Wszystko wykonane własnoręcznie i z pomocą małego pomocnika :)

 

Tak było dziewięć lat temu :huh:

 

af282f6a4a770800.jpg

 

9a9b8c06ac704ec8.jpg

 

Stan obecny.

 

e433db7ef69a0319.jpg

 

0d33b20f17b1203b.jpg

 

W wolnych chwilach jest gdzie przesiadywać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rwd 8 z planów budowany bez lasera.

Rozpiętość koło 2200 silnik asp fs91 jeszcze nie latał pozostało mi zrobić popychacze do lotek i ciągle myślę nad porządnym mocowaniem połówek skrzydeł mocowane są do centropłatu za pomocą rurki dźwigaru fi16 ścianka 2mm duraluminium kołki ustalające położenie z rurki alu 8mm ścianka 2mm. Podwozie amortyzowane na siłownikach meblowych, wahacze pręt stalowy z nierdzewki 5mm doszły naklejki jeszcze muszę go zważyć obliczyć powierzchnię skrzydeł czy to wg. ma możliwość lotu przygotować naciągnąć linki steru wysokości i kierunku i spróbować polatać

post-3669-0-39035100-1492177575_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już na koncie kilka szaf wnękowych, kuchnie, a ostatnio nawet kilka mebli z palet. 

Unikaj szyby na blacie biurka/stołu. To koszmar, reumatyzm w łokciach na bank...

Sklejka, płyta pilśniowa, a jeszcze lepiej klejonka z listewek, płyta stolarska itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

oglądałem Wasze modelarnie i jest czego zazdrościć :D   a ja postanowiłem, jako odskocznia od Waszego ładu, porządku i ilości miejsca, zamieścić swoje miejsce pracy wygospodarowane po tym jak Żona się wyprowadziła (serio :P )
Mimo chaosu ogarniam temat, bo jak się nie ma co się lubi to.. trzeba porządkować co chwilę :D

post-3389-0-30498700-1493841365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.