Skocz do zawartości

Budujemy Mustanga...


marcelizor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest, jak się robi sto rzeczy na raz. Byłem pewien, że we wczorajszym poście zamieściłem pytanie o Ezekote, tymczasem tak mi się tylko wydawało i stąd to pytanie do Ciebie Pawle na PW :). W każdym razie dziękuję za odpowiedź i przepraszam za zamieszanie.

Jestem Ciekaw jak ten lakier się zachowuje. Zastanawiałem się nad jego kupnem. Czyżbyś miał zamiar wypróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stateczniki praktycznie gotowe, Pozostało je okleić i zamontować zawiasy

 

post-4563-0-12553200-1391965026_thumb.jpg

 

post-4563-0-67658500-1391965065_thumb.jpg

 

Konstrukcja statecznika pionowego taka sama jak poziomego, jedynie zamiast listewek sosnowych zastosowałem balsowe 3x2mm. Końcówki i inne wypełnienia robione ze styroduru XPS Ursa. Materiał ten jest dość twardy i dobrze się obrabia.

 

post-4563-0-85921900-1391965219_thumb.jpg

 

post-4563-0-85009400-1391965247_thumb.jpg

 

No i obowiązkowa przymiarka...

 

post-4563-0-70443100-1391965304_thumb.jpg

 

Komplet usterzenia waży 92g, czyli jak do spaliniaka ;) , a całość łącznie z kółkiem ogonowym 343g, więc jeszcze nie ma tragedii. Powoli zbliżam się do budowy skrzydła, więc nadchodzi czas, aby pomyśleć o podwoziu. Mechanizmy otwierania pewnie kupię w HK, ale golenie chcę jakieś porządniejsze. Mam złe doświadczenia z tymi z HK. Może ktoś z was mógłby polecić coś w dobrej cenie w skali 1:8 ? A może ktoś miałby ochotę podjąć się wykonania takich goleni?

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda, ale jak się okazuje swoje waży.

 

Te golenie to chcesz jakieś bardzo makietowe?

 

Bo te, co ja mam, bardzo sobie chwalę, a też z HK. Cena śmieszna.

Nie wiem jak z ich kompatybilnością z mechanizmem składającym.

Alloy Oleo Strut 115mm Straight Mains 40~60 Class 1pc (PRODUCT ID: 344000004)

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=23874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być jakieś super makietowe, ale dobrze by było aby przypominały te od mustanga :) . Coś w tym rozmiarze http://www.hobbyking...Legs_2pcs_.html i jak nie znajdę nic innego, to pewnie kupię ten zestaw i go podrasuję, bo nie mogę znaleźć nic ciekawszego. Pewnie szukam nie tam gdzie trzeba :( , albo buduję za mały model, bo do większych znalazłem bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki praktycznie gotowe, Pozostało je okleić i zamontować zawiasy

 

post-4563-0-12553200-1391965026_thumb.jpg

 

post-4563-0-67658500-1391965065_thumb.jpg

 

Konstrukcja statecznika pionowego taka sama jak poziomego, jedynie zamiast listewek sosnowych zastosowałem balsowe 3x2mm. Końcówki i inne wypełnienia robione ze styroduru XPS Ursa. Materiał ten jest dość twardy i dobrze się obrabia.

 

post-4563-0-85921900-1391965219_thumb.jpg

 

post-4563-0-85009400-1391965247_thumb.jpg

 

No i obowiązkowa przymiarka...

 

post-4563-0-70443100-1391965304_thumb.jpg

 

Komplet usterzenia waży 92g, czyli jak do spaliniaka ;) , a całość łącznie z kółkiem ogonowym 343g, więc jeszcze nie ma tragedii. Powoli zbliżam się do budowy skrzydła, więc nadchodzi czas, aby pomyśleć o podwoziu. Mechanizmy otwierania pewnie kupię w HK, ale golenie chcę jakieś porządniejsze. Mam złe doświadczenia z tymi z HK. Może ktoś z was mógłby polecić coś w dobrej cenie w skali 1:8 ? A może ktoś miałby ochotę podjąć się wykonania takich goleni?

 

C.D.N.

 

a jak chcesz pokrywac swoj model? jezeli jakis oracover - sprawdzales jak sie zachowuje przy pokrywaniu i przy temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na początku wszystko chciałem kryć śniadaniowym na wikol, ale to się jeszcze okaże. Wszystko zależy od tego, jaka będzie ostateczna waga ,,surowego" modelu. Możliwe, że będę mógł sobie pozwolić na jedwab i epidian, przynajmniej na części elementów. Same stateczniki pokryte będą papierem na wikol. Nie próbowałem nigdy oklejać pianki folią, nie wiem co by z tego wyszło. Poza tym podłoże pod folie musi być idealnie przygotowane, a ciężko to osiągnąć przy piance. Papier i laminat zawsze można podszpachlować co nieco przed malowaniem.No i kwestia temperatury. Nie chciał bym przyjarać przy okazji modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa pianki ktore spokojnie radza sobie z temp do 200PLN, ostatnio na probe okleilem oracoverem kabine Fox'a Multiplexa ktora jest z elaporu i spokojnie nic sie nie stalo....

pianki, szczegolnie twarde daja sie tez szpachlowac, najczesciej chyba jakimis epoksydami, taka powierzchnie mozna wyprowadzic na duza gladkosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo pewnie niedługo będzie oblatywał swojego Mustanga, a ja daleko w polu z budową :) . Strasznie ciężko wygospodarować mi ostatnio choćby kilka minut na budowę. Jedyne co udało mi się ostatnio zrobić, to zdemolować cały tył kadłuba i zamontować w tym miejscu podwozie ;)

 

post-4563-0-07494600-1392638683_thumb.jpg

 

post-4563-0-37327500-1392638742_thumb.jpg

 

post-4563-0-37384900-1392638774_thumb.jpg

 

post-4563-0-07318900-1392638800_thumb.jpg

 

Wszystko działa poprawnie, będę tylko musiał zamontować spowalniacz na serwo otwierające podwozie, bo teraz wygląda jakby było wypychane ładunkiem wybuchowym :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie :) . Dobrze,że wam się podoba, bo ja nie jestem w pełni zadowolony. To znaczy z mechaniki jestem, ale estetycznie nie wygląda to za dobrze. Zrobił mi się lekki poligon, musiałem wyciąć trochę tego co wcześniej pokleiłem, ale tak to jest jak się buduje bez gotowych planów ;)

Moje podwozie też miało być amortyzowane, ale stwierdziłem, że to byłby lekki przerost formy nad treścią w tej skali :). Myślę, że piankowe kółko spokojnie wystarczy, zresztą mam gładkie betonowe lotnisko. Co do wytrzymałości Bartku, to jestem przekonany, że wystarczyłby drut 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kółko ogonowe amortyzowane? Nie boisz się, że będzie się bujał, skakał i przytniesz trawę podczas startu/lądowania ??

Hmmm... przecież wiele modeli ma tam amortyzację (pomijam,że oryginał też miał).

Moje podwozie też miało być amortyzowane, ale stwierdziłem, że to byłby lekki przerost formy nad treścią w tej skali :). Myślę, że piankowe kółko spokojnie wystarczy, zresztą mam gładkie betonowe lotnisko. Co do wytrzymałości Bartku, to jestem przekonany, że wystarczyłby drut 2mm.

No właśnie ja jak na razie (i raczej się to nie zmieni) mam tylko pas trawiasty i na nim model podskoczył mi nieraz, zwłaszcza przy lądowaniu, kiedy ogon nie był dociskany do ziemi. Poza tym amortyzacja powinna częściowo zapobiec dotychczasowemu wyginaniu drutu (właśnie 2 mm szprycha, Marcin) od uderzeń w nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.