Skocz do zawartości

ToTo-0 - pierwszy model w życiu - dyskusja.


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

Spieszę donieść iż ToTo-0 został zbudowany i oblatany w dwóch konfiguracjach.

Zastosowany napęd to "dzwonek", śmigło GWS 8X4 i pakiet 2S 1350 mA Dualsky.

 

Konfiguracje modelu to dwa rodzaje płatów, w pierwszej model sterowany jedynie kierunkiem i wysokością, skrzydła bez lotek. Model jest bardzo stateczny, potrafi latać narowiście jak i spokojnie i dostojnie. Na pakiecie 2S 1350 mA przy oszczędnym operowaniu gazem można sie wozić w powietrzu ok 25-28 minut. W układzie bezlotkowym bez problemu kręci pętlę, przy odpowiednim rozpędzeniu z pomocą kierunku da się też i wywinąć bęczkę ( a raczej spiralę w poziomie ). Model raczej do latania na małym wietrze. W warunkach bezwietrznych wprost idealny.

Konfiguracja druga powstała przez likwidację wzniosu płata i wycięcie lotek. Tu ToTo pokazuje swój "pazur". Lot plecowy, beczka bez jakich kolwiek problemów. A i przy silniejszym wietrzyku dobrze sobie radzi.

Miałem też okazję polatać nim na zboczu w Bezmiechowej. Wiatr był raczej słaby jak na zbocze, ale za to nieźle nosiło. Pomimo swych "kurpulentnych" proporcji bardzo fajnie się nim szybowało.

 

To tyle moich wstępnych obserwacji.

Fotki modelu w dwóch wersjach i w locie.

 

Lot nad Bieszczadami - Bezmiechowa.

toto0000.jpg

 

Konfiguracja bez lotek.

toto0001.jpg

 

Konfiguracja z lotkami.

toto0002.jpg

 

Myślę, że mogę spokojnie przystąpić do tworzenia pełnej dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bardzo ladny - bardzo , podoba mi sie oj podoba .

Mam walencyjne skrzydlo z lotkami 100cm - wiec za pozwoleniem autora w najblizej nieokreslonej przyszlosci zaczne klecic kadlubek na obraz i podobienstwo ale z malymi modyfikacjami pod swoje potrzeby FPV .

Nie omieszkam dac ewentualnych fotek na koniec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.